Astrologia pentru toti 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

lady, n-ai inteles, pe mine nu m-a uimit ca femeia a ramas insarcinata (miracolul asta se intampla zilnic :D), ci ca parintele nu i-a dat voie sa adopte

si nu pot sa cred ca a fost autosugestia, pentru ca ea nu credea ca poate ramane insarcinata, asa ii spusesera medicii, mai curand era obsedata de adoptie, nu intelegea de ce nu ii da si ei parintele binecuvantare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui fdoina

lady, n-ai inteles, pe mine nu m-a uimit ca femeia a ramas insarcinata (miracolul asta se intampla zilnic :D), ci ca parintele nu i-a dat voie sa adopte

si nu pot sa cred ca a fost autosugestia, pentru ca ea nu credea ca poate ramane insarcinata, asa ii spusesera medicii, mai curand era obsedata de adoptie, nu intelegea de ce nu ii da si ei parintele binecuvantare



Adica vrei sa spui ca parintele STIA ca ea va ramane insarcinata si de aceia nu o lasa sa adopte?

OK, in primul rand nu inteleg de ce se baga parintele in planurile unei familii care vrea sa adopte un copil, adica sa impiedice un gest extraordinar!Un copil si-ar fi gasit o familie care sa-l iubeasca, o femeie ar fi devenit mamica fericita! Cum sa te opui, cerand rugaciune? Nu pricep care-i morala, daca exista vreuna.

Chiar daca ar fi avut deja copilul ei, cum adica sa ´´interzici´´ femeiii sa adopte, tu, preot?

Parintele ala nu i-a dat binecuvantare ca asa i s-a nazarit lui. Unora le place sa-si chinuie enoriasii si sa se dea mai importanti decat sunt, mare branza!
Sau, ca sa fim On topic, o fi stiut in ce zodie e si i-a citit horoscopul anului in curs unde se preciza musai reducerea stresului Deci adio adoptie. (acum fac misto, e un ras din ala amar)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

lady, nu esti atenta, am spus in mesajul anterior ca parintele nu e nicidecum impotriva adoptiei, mijloceste chiar dansul adoptii

nu stiu daca STIA, mi-am pus si eu intrebarea asta...se poate sa nu fi stiut, se poate sa fi stiut

miracolul (din perspectiva mea) e interventia directa a divinitatii in viata omului...si asta se intampla doar in momentul cand omul ii permite asta

parintele nu s-a bagat si nu s-a opus la nimic, pur si simplu asa lucreaza Taina asta a duhovniciei, a spovedaniei, si sunt parinti rugatori (care au rugaciunea mintii) care pur si simplu spun ceva, si daca ii intrebi mai tarziu nici nu stiu de ce au spus asta, si nici n-ar fi in stare sa justifice ce au spus (cred ca daca l-ai lua tu pe Parintele de care iti vorbesc la intrebari, ti-ar spune ca ai dreptate, sau n-ar sti sa-ti raspunda [:D, in niciun caz nu te-ar constrange la nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui fdoina

lady, nu esti atenta, am spus in mesajul anterior ca parintele nu e nicidecum impotriva adoptiei, mijloceste chiar dansul adoptii

nu stiu daca STIA, mi-am pus si eu intrebarea asta...se poate sa nu fi stiut, se poate sa fi stiut

miracolul (din perspectiva mea) e interventia directa a divinitatii in viata omului...si asta se intampla doar in momentul cand omul ii permite asta

parintele nu s-a bagat si nu s-a opus la nimic, pur si simplu asa lucreaza Taina asta a duhovniciei, a spovedaniei, si sunt parinti rugatori (care au rugaciunea mintii) care pur si simplu spun ceva, si daca ii intrebi mai tarziu nici nu stiu de ce au spus asta, si nici n-ar fi in stare sa justifice ce au spus (cred ca daca l-ai lua tu pe Parintele de care iti vorbesc la intrebari, ti-ar spune ca ai dreptate, sau n-ar sti sa-ti raspunda [:D, in niciun caz nu te-ar constrange la nimic





Sunt foarte atenta, Doina. Recunosc insa ca m-ai bagat in ceata de tot cu ultimul post

Deci printele mijloceste adoptii, dar doamnei in cauza nu a vrut sa-i dea binecuvantarea pentru adoptie, adica s-a opus. Tu te intrebi de ce a facut asta si te gandesti ca o fi avut vreun mesaj de sus de care nu-i responsabil.(taina)

No, eu ce sa mai zic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

lady, mi-am dat seama ca a fost o greseala interventia mea aici

pur si simplu traim in lumi diferite si avem limbaje diferite

eu am un examen la sfarsitul lunii, de-asta pierd asa mult timp pe-aici desi nu-l am (timpul), dar promit ca odata candva o sa revin cu niste topice pe care le am de multa vreme in cap, la SC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Doina, nu stiu cat de diferite sunt lumile noastre, insa dintre cei de aici cu care am asemenea discutii sensibile in contradictoriu,(stii tu..) esti una dintre cele mai placute partenere de dialog.

Edit; IIleana, iarta-ne de of topic, nu mai facem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Edit; IIleana, iarta-ne de of topic, nu mai facem!


Nimic nu este off-topic intr-o "discutie de vara". :)



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Arta divinatorie? :D Eu practicam (fara absolut nici un succes ) ghicitul in ceasul de deasupra cabinetului pediatrului la care mergeam cand eram mica: "daca minutarul trece de 4 si nu iese nimeni din cabinet, inseamna ca nu imi face injectie" .
Injectie nu mi s-a facut niciodata in cabinetul pediatrului. Pacienti, asistenta si chiar medicul au tot iesit inainte de a trece minutarul de 4, 3, 7...

Na, is mai aratoasa acuma asa, ca mi-a zburat cat colo măturica? :))))

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
...Vorbesc doar tampenii...



Sper ca nu te referi la tine?? Tâmpeniile nu le spui tu, clar! ... ci astrologii :)
Câtra vreme vor exista creduli, va exista si horoscopul, si vindecarea infertilitatii cu "omleta din oua de broasca tzestoasa BIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Sa zic? Sa nu zic?

Apropo de felul in care retinem potrivelile, si le dam credit, si apropo si de statistica, de probabilitatea de a se nimeri raspunsul bun la o intrebare la care se raspunde prin da sau nu.
(textul asta complicat l-am compus numai ca sa nu par cu desavirsire idioata prin ceea ce va urma! :)))


Sa stiti ca si eu practic o "arta divinatorie".

Vorbesc foarte serios.
Nu are nume, dar i-am putea spune "ghicitul in autobuz".
Procedura: cind astept, in statie, autobuzul, imi formulez in cap o intrebare la care se raspunde prin da sau nu, si-apoi numar.
Daca autobuzul vine pina ajung la 120 cu numaratoarea, e "da". Daca nu, e, evident, "nu".
Dat fiind ca de foarte multe ori raspunsul dat de autobuz a fost validat, ulterior, de realitate, chiar si cind sansele pareau mici, as spune ca e o metoda bunicica de ghicit.




Triunghiul portocaliu.

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


De ce sa pari "complet idioata"? Pai sunt oameni cu tulburari gen ticuri, sa le spunem, care ghicesc în orice, în câte crapaturi numara în asfalt, în numarul de trepte pe care trebuie sa suie, în culoarea brichetei pe care le-o da vânzatoarea

Mergi la inceput