Burtici fericite de septembrie-octombrie (151)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineatza,

sunt in urma vreo 4 capitole...nu mai apuc sa va citesc. ma rog si eu pentru copilul mariei si pentru ea. sa fie luptatori. Am vazut ca s-a nascut din susul paginii, dar nu stiu detalii, asa ca revin.

Iuliko te pup fetitza...

dupa cum am spus...sunt in urma rau de tot, nspe mii de posturi...dar promit sa-mi revin week-endul asta.

azi ma duc sa ma spovedesc...k sunt in luna a8a si asa mi-a zis. si dupa aia sper la o expozitie ceva ca ma simt inutila si plictisitoare.

ah si m-au refuzat la consiliu cu banii de chirie. mi-au calculat dupa salariul de acum si sunt cam amarata. dar imi trece. mai aplic o data, mama lor de comunisti. nu-mi strica ei planurile.

fetele tin pumnii. mimika am citit poveste frumoasa cu nastere de mamica curajoasa. am avut emotii...mai ales ca ne-ai tinut in suapans.

techilita sa stapaniti 4x4 sanatosi.

claucia nu m-am mai tuns din iunie...arat ca o tuta...dar esti o dulce.

am ajuns la 70 de kile si miercuri am intrat in 33 de sp. Blugii sunt foarte haiosi si eu ma bucur ca e week-end ca poate reusesc sa dezumflu picioarele butuci in permanenta amortite.

vap up cu mult drag si stau cu inima la gura ca pana pe la capitolul 48 tare am mai avut emotii...si bune si rele.



MangaGirl :-) 33+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Ufff... de cand sa recuperez ati mai schimbat un capitol!!!

LA MULTI ANI MIMIKA!!! Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte de muuulte bucurii alaturi de familia ta!

Si tot astept
Hai Iulika!!!

Bun venit bebelusului Mariei! Sa dea DD sa fie sanatos!

Monica cand aud ce repede vei naste, ma ia cu emotii caci aveam aceeasi data a nasterii!!! Oricum tu esti o curajoasa si nici nu vei simti cand te vei trezi cu bebele in brate!

35+ cu

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Offff, grele tare deciziile astea, am sunat si eu acum la CBC sa imi trimita contractele, oare or fi bani aruncati pe geam?

----------------------------------------------
Alexandra 33+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase




Nu stiu ce sa-ti spun noi inca ne mai gandim...cand am vb cu doctorul despre asta sincer nu mi s-a parut entuziasmat asa ca...
Sincer stii ce mi-a spus:daca te impiedici prin casa de 1000 euro e bine,daca nu sa stau in banca mea.
Bine noi ne intrebam ok il ajuta pe bb, dar ce sanse sunt sa beneficieze si Ramona de asta ca la ea nu am facut asa ca...

Laura 30+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Multumim AIDA ca ne tii la curent, ce curoajoasa e draga de ea!!!

HAI IULIKAAAA

Am indraznit si eu sa va adaug pe cateva in lista de mess, sper sa nu va suparati pe mine, poate o sa ne fie de folos candva!

----------------------------------------------
Alexandra 33+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ce de emotii pe aici!!!

Multumim fetelor, ca ne tineti la curent cu Iulika si Maria

Pai la Maria din moment ce ei sperau sa treaca de noaptea asta, eu zic ca e de bine ca se lupta puiul! Doamne ajuta sa fie bine in continuare!!!

Iulika scumpa de ea, am crezut ca mor de ras ce poate ea sa scrie in timpul travaliului... ca la dilatarea de la 6 la 8 n-a mai putut zice bancuri pentru ca nu stia bancuri asa scurte ca perioada dintre contractii . Doamne, oare cum poate fi asa? Cum sa facem sa ne comportam si noi asa??? Eu ma vad ori plangand disperata ori urland nervoasa...

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui tulibu

de ce sa ne mai vopsim folositi asta




Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Ufff,am obosit de la cat am sa va ajung

Hai Iulika!!!!!

Eu am fost sa-mi iau papuci pt maine....la nunta

Ma simt atat de rau, am avut mai mereu senzatia ca fac pipi pe minemi-era frica sa nu mi se rupa apa prin magazine. Cine stie,poate nu mai apuc nunta

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 37+, cu -Razvan


_

The Big Day - 25 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui tulibu

iar asta e de vise rele
iooooi mi-e raaau



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Nu poci....deci nu poci sa ma dezlipesc de laptop
37+ cu
AMR 3 SAPTAMANI!
ce zici tu ? ca AMR 3 saptamani ? viiise , daca mai trece o saptamana sa te bucuri



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Alex


Citat:
citat din mesajul lui THEA22

RALUK, pentru raspuns...si inca detaliat. Ce sa zic? acum o luna in sange glicemia era ok, ca se zice ca apare in urina cand depaseste valorile in sange.O sa mai repet o data...Dr. mea de fam. zice ca nu crede ca ar fi probleme, ar putea fi ceva accidental, dar mai stii? mai bine sa fiu precauta. Apropo tu ce alimente eviti?
Multumesc inca o data!

THEA2233+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"


Pai eu de cativa ani, datorita sindromului ovarian polichistic (si deci a rezistentei la insulina) mananc cat pot de dietetic. Si de obicei imi dau seama daca ceva imi creste glicemia, ca ma simt plina si la cateva ore de la masa si mi-e tare sete.

Deci paine doar de secara sau integrala si foarte rar (cam o data pe luna vreo 2 felii), paste doar integrale si foarte rar (cam o data pe luna), orez doar brun si foarte rar (cam o data pe luna), cartofi foarte rar (cam de 3-4 ori pe luna). Pap totusi in fiecare dimineata lapte cu cereale integrale (si nu ma refer la nestle, care spun ca au si faina integrala), deci cereale din alea tocanite, care e numai bobul. Imi mai amestec acolo tarate si germeni de grau, sa am B-uri mai multe daca tot pap rar .

Recunosc ca la astea am renuntat usor. Si chiar daca fructele cresc glicemia, nu renunt la ele, ca mi se pare ca au tare multe vitamine si minerale! Le pap intre masa de pranz si cina.

La pranz pap supica de legume (ori din aia cu ingramadeala de legume, ori de salata, ori de fasole, de fasole verde, etc.).

La felul doi si la cina zilnic bag o salata (salata verde, frunze de papadie, de spanac, ce gasesc, rosii, castraveti, ardei, ceapa verde) pe care o pap cu: branza feta, sau urda, sau ou, sau ciuperci, sau boabe de fasole, sau de naut, humus, ce se nimereste, ceva proteic pentru bebe. Cealalta masa e ori ceva ciupercute, vinete, fasole, etc. Ori, daca ma trezesc tarziu si pranzul il iau pe la 3 , atunci cina se intampla cand e numai pepene verde/galben, poate niste nuci/migdale crude, niste seminte crude de floarea soarelui sau dovleac, un porumb, lapte batut. No, prostioare cum imi place mie sa zic, ca ma simt foarte bine, am impresia ca incalc ceva reguli daca nu pap mancare facuta .

Glicemia aia "provocata" de mine mi-am luat-o o data dupa niste sarmale (cu ciuperci si orez brun si legume, ca no, nu pap carne, dar orezul de obicei ma satura prea tare, si voiam sa vad cum sunt), si alta data dupa o portie imensa de cartofi frantuzesti (cartofi, oua, branza, smantana... ) si un desert de miere cu susan!

A, nu pap zahar de aproape 3 ani, nu pap indulcitori artificiali. Cand am chef de ceva dulce, fac cu miere sau cu stevia. Nu pap prostii din comert cu e-uri.

Prietenei mele cu diabetul gestational gasit ii spusese medicul diabetolog ca poate papa fructe, dar putine, doar doua portii pe zi. Dar i-a zis sa pape pepene, ca e bun si mai ales afine, ca scad mult glicemia! Cum iti zic, e o chestie personalizata, cred, ca la ea s-a socat doctorita cand a vazut cat ii creste glicemia dupa branzica slaba de vaca! Si a ajuns sa pape doar carnita cu legume gatite si salate. Si fructe rarut.

DAR sa speram din nou ca am scris degeaba si nu e cazul. Daca iti faci din nou analiza, eu sper sa nu iasa nimic.

30+

Mergi la inceput