Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

claudinna, am incercat sa ma uit in gurita ea dar nu ma lasaaa
Am reusit cat de cat sa-i vad gingiile si nu par sa se pregateasca alti dinti de iesit deocamdata... In gat n-am reusit sa ma uit si nici nu stiu daca mi-as da seama daca ar fi rosu. Ma gandesc sa merg totusi la un control la medic, asa, pt linistea mea.


Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8

mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

cred ca un control medical e necesar, pt linistea ta si nu numai!

andy.p, nici voi nu mai aveti mult pana la marele eveniment! mie luna asta mi s-a parut cea mai scurta

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Multumesc, Babytza

Cred ca la aceste date te refereai: Bianca Maria, nascuta pe 04.10.2008, cezariana, 3,350 kg, 50 cm, Apgar 9, Maternitatea Caritas.

Mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Am uitat: 39s+6 zile.
Data mea de nastere: 16.08.1976

Mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Muuh, super tare ca va faceti cunoscuta initiativa pe toate caile.
chiar ma intrebam saptamana trecuta de ce nu organizam si noi saptamana alaptarii si uite fetele s-au si mobilizat :)

mi-ar fi placut sa vin si eu sa va vad dar imi e practic imposibil saptamana asta
te-am vazut in pozele din drumul taberei :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Bitza, nu am fost pe faza, de ce vrei sa intarci?

daca nu vrei sa provoci suferinta copilului, intarcarea trebuie sa fie foarte lenta, pe parcursul mai multor luni. trebuie sa lasi copilul sa conduca procesul, sa isi inlocuiasca treptat mesele de alaptat cu altceva iar tu sa nu fii nevoita sa iei pastile.

In plus, intarcatul rapid poate sa iti cauzeze si tie o gramada de probleme de sanatate din cele mai grave (cancer la san).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

Noi ne pregatim sa plecam in SUA, marti am fost la Bucuresti la Ambasada si am obtinut viza turistica pe 10 ani, impreuna cu sotul si cu Eliza. Ea a primit numai pt 1 an.
Mergem la fratii mei, am 2 frati stabiliti acolo si cel mai mic dintre ei se casatoreste pe 5 sept.
As aprecia tare mult daca mi-ati da niste sfaturi in legatura cu ce sa iau cu mine, in special pe avion, ca sa o linistesc. Mentionez ca Elizuca mea e tare neastamparata si se plictiseste f repede. Drumul pana la Bucuresti si inapoi a fost de groaza, am avut parte de maraieli si plansete mai tot timpul si nu a stat aproape deloc in scaunul de masina, cu toate ca am avut o plasa plina de jucarii pe care i le-am dat pe rand. Plus covrigei si pufuleti doar-doar isi face de lucru si se linisteste + titi la discretie... degeaba! Si spre surprinderea mea, am reusit sa fiu f calma tot drumul dar seara eram terminata si psihic si fizic.

claudinna, gata, sigur merg la medic , poate chiar maine daca reusim. Va tin la curent.


Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8

mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

imi poate spune si mie cineva cum sa fac sa-mi apara un link ascuns doar in spatele unui cuvant, ca nu mai apara tot carnatul asta? sper ca m-am exprimat destul de clar...

Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8

mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

La tara



Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi
Ticker mami

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Daca va place de mine, votati-ma! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

am fost cu Razva la dr azi si a crescut cu vreo 260 g luna asta, ceea ce e f bine
are cam 11,3 kg, adica avea 11,460 cu pampers cu tot
nu l-a masurat, dar la ultimle masuratori avea 83-84 cm
s-a aratat f incantata de el si de evolutia lui in anul asta
a fost mai mult ca o vizita relaxata, decat un control in sine (l-a ascultat la plamani, la inima si s-a uitat in gat...cica are rosu in gat, asha ca tr sa dam cu o solutie de badijonaj). la inceput am stat de vorba in sala de asteptare unde are amenajata o masa plina de jucarii si scaunele. Razvan s-a aratat atras de masa si l-am pus pe scaunel. imediat a inceput sa se joace cu niste masinute si a stat f cuminte cat noi am discutat
am intrebat de vinete: doar in mancaruri, f putin, nu salata
varza-nu
albus-da, putin cate putin
ciuperci- in mancare, dar mai tarziu
program de mese: sunt un pic derutata...de fapt ea mi-a zis ce scrie prin carti dar eu inca nu am reusit sa ma mobilizez sa iau atitudine si continui acelasi program de ceva timp
mi-a zis ca ar trebuis a aiba 3 mese principale si 2 gustari. ok, am intrebat in ce constau mesele principale: lapte cu ceva...cereale, biscuit, orez, gris...asta dimineata si seara, iar la pranz, ca si pana acum: ciorbita plus felul 2 cu carne/peste/ou
iar gustarile: fructe

deci eu ar trebui sa-i dau la trezire cu lingurita, lapte cu ceva...si-mi era comod cu biberonul, lapte simplnu..ca el papa la mine in brate si adoarme la loc...dar tr totusi dezvatat cu timpul de biberon

pe la 11, fructe...
la 14, ca si pana acum
la 18, fructe
si la culcare iar lapte cu ceva...tot cu lingurita...

asha ca de luni ma mobilizez, incep schimbarile in program si in meniu, adica introduc feluri noi, dar sa vedem ce...




blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput