Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ce simti? Ca daca e constipatie avea si alte posibilitati.

Citat:
citat din mesajul lui tinonino81
Buna fetele!Eu sunt tare suparata,de 2 zile si 2 nopti extrem de lungi,nu ma simt bine.Acum am venit de la spital,era dr meu de garda,mi-a facut control si mi-a zis ca sarcina e bine,colul e perfect inchis,si a vrut sa ma interneze.Atat mi-a zis ca sunt foarte constipata,si ca nu are ce sa-mi dea,in afara de no-spa si scobutil.Eu sunt singura aici,sotul meu e de servici pana dimineata,si o sa ma internez maine,daca nu ma simt mai bine.BIne ca nu are bebe nimic,azi noapte am si plans,eram speriata ca nu misca bebe,dar ca sa linisteasca mi-a dat niste lovituri...Va pup pe toate,sper sa fim bine toate: 27+
23 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Dar nu v-am zis ce am.Ma doare pe sub burtica foarte tare,nu prea pot sa stau pe scaun,si cand ma ridic din pat,sau cand ma intorc in pat de pe o parte pe alta,e foarte rau.

: 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui tinonino81

Buna fetele!
Eu sunt tare suparata,de 2 zile si 2 nopti extrem de lungi,nu ma simt bine.Acum am venit de la spital,era dr meu de garda,mi-a facut control si mi-a zis ca sarcina e bine,colul e perfect inchis,si a vrut sa ma interneze.Atat mi-a zis ca sunt foarte constipata,si ca nu are ce sa-mi dea,in afara de no-spa si scobutil.
Eu sunt singura aici,sotul meu e de servici pana dimineata,si o sa ma internez maine,daca nu ma simt mai bine.BIne ca nu are bebe nimic,azi noapte am si plans,eram speriata ca nu misca bebe,dar ca sa linisteasca mi-a dat niste lovituri...
Va pup pe toate,sper sa fim bine toate

: 27+


e bine ca bebe e bine, baga si tu multa apa si supozitoare cu glicerina si eu is constipata si tot asa ma tratez si cu rennie si ciorbe supe.

24+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

TINONINO...sper sa fii bine cat mai repede....[PUP]

Nu stie nimeni nimic de RAMONAC?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Krelia aha ...deci nu sunt singura denaturata....

Deci v-am facut pofta cu pepsi.... Pai da... sa punem si noi bbei astia in miscare sa nu cada in rutina de zi cu zi....

Tinonino cum te doare sub burtica? is contractii? multa sanatate!

Alina 26+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si am venit de la a doua repriza de somn...nu stiu cum sunteti voi...eu inainte de sarcina daca dormeam 5 - 6 ore pe noapte eram fresh...aacum dorm f mult...ma mai trezesc de picioarele lui fiu-meu ca misca puternic...altfel cred ca as sta numai la orizontala..

Raluci_b si eu poftesc la bere...si in sarcina cu darius a fost la fel..am nascut nu mi-a mai trebuit...acum am inceput iar...numai ca ma pacalesc cu de-asta fara alcool...vezi ca cea de la Bavaria..este super buna..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
27+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Am revenit! Ma delectez acum cu un iaurt! Tinonino imi pare rau sa citesc despre faptul ca nu te simti bine. dar daca te simti constipata, atunci incearca sa mananci prune sau mere, si sa bei apa multa, asta daca nu recurgi la vreo pastiluta...sau vreun supozitor. si o sa dea rezultat...

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 27+

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Tinonino incearca sa bei cat mai multe lichide(in orice forma) ,legume si fructe..Si eu cand sunt constipata am tot felul de dureri ...e absolut normal ,numai ca iti dau senzatia aia tampita de disconfort .Multa sanatate!

miany
27+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Eu, p'asta cu varu' si pamantu'..chiar ca nu o inteleg....o pot accepta..ca ma gandesc ca fiecare cu "pasaricile" si poftele ei....dar..sa o inteleg..mai greu....

lavi, da, pot papa...dar....mai mult in timpul zilei...seara mai mult chestii usoare, fructe, iaurtzel....bakerolls
succes la suculess!

tino, baga fructe multe multe, kiwi, prune uscate, si apa multa..ca sa scapi de constipatie...sanatate!

Alinus, cu pepsi nu..dar cu coca...da .....pepsi nu place la fata


krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

O fosta colega de-a mea de birou a mancat in sarcina pamant dintr-o floare
(cica poftele ciudate arata ceva dezechilibre de diferite substante in org)

Tinonino - nu'sh cu ce sa te ajut. Dar daca as avea cu ce sa zici.Incearca si cu o lingura de miere pe stomacul gol dimineata. Si / sau cu ananas, dar proaspat, nu conserva. Cica ajuta la tranzit. Eu m-am descurcat cu mierea. Sanatate

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput