Burtici fericite de septembrie-octombrie (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Buna,

acum am citit si eu ce s-a intamplat. Doamne ajuta sa fie bine si sa treaca amandoi peste hopul asta si peste ce va urma!

31+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:





37+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:


L-am pus si pe sot sa se roage alaturi de noi.

32+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Astazi minunea care inoata si creste la mine in burtica implineste 20 de saptamani ceea ce este un punct de referinta pentru mine. Ziua de astazi marcheaza jumatatea drumului pana la intalnirea cu puiul de om ce-mi va mai imbogati cu un milion de zambete viata.
Fiind un moment de bilant as putea spune ca pana aici a fost mai usor decat prima data. Desi fiecare sarcina este o experienta unica nu ma pot abtine de la a cauta asemanari si deosebiri:
- cu siguranta am fost mai putin speriata, ceea ce a facut ca lucrurile sa fie mai usoare.
- pe de alta parte am fost mai obosita, ceea ce a facut ca lucrurile sa fie mai grele.
- n-a fost la fel de surprinzator, dar a fost mai duios.
- am avut aceleasi emotii la fiecare ecografie si am privit cu aceeasi placere la pozele alb-negru-gri primite de la ecograf.

Nu are inca un nume dar il iubesc cu tot sufletul si il astept cu drag si cu rabdare.


Am gasit asta pe blogul Mariei-trebuie sa ii ajute Dumnezeu!

31+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Suntem si noi alaturi de Maria si bebele ei

36+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 4 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Nu am mai scris nimic ca nu am mai avut putere dupa ce am citit toata problema. Speram sa fie mai simpla problema.

Doamne ai grija de Maria si de bebel. Cu credinta se poate intampla si un miracol.

Imi pare rau ca nu am fost aici alaturi de voi la ora20.30 dar oricum am stat cu gandul numai la cei doi.

Incerc sa gandesc pozitiv si nu pot. Nici nu imi pot imagina ce e in mintea si sufletul Mariei.

Ma voi ruga in continuare pt voi doi. Sper sa se opteze totusi pt cezariana. Eu am auzit totusi de la dr ca atunci cand sunt in burtica copiii nu simt nici o durere chiar daca sunt bolnaviori. Doamne ajuta sa fie asa.



Monica 29+ in curand mami de Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Doamne ajuta! pentru Maria si copilasul ei!
Fie voia Ta!



Stateam pe balcon si citeam niste rugaciuni..mi-au dat lacrimile gandidu-ma ca si voi, prin diferite colturi ale tari si lumii faceti acelasi lucru..sa fie bine!

Dana 32s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Acum ne-am intors de la doctori. Multumesc mult pt gandurile bune. Urmeaza sa facem investigatii (analize+EKG 24h + ecografie cardiaca) sa fim siguri care e cauza. Se poate sa fi fost si un dezechilibru de saruri...o sa vedem. Oricum, sotul se simte mult mai bine +ca avem si pastile daca mai are episoade.


Ma rog pt. Maria I sa o ajute Doamne Doamne sa treaca cu bine si ea si bebe peste aceasta incercare si bebe sa traiasca si sa se refaca 100% .Doamne ajuta!

Dana 34+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 5-6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna seara !!
Ce s-a intamplat cu Maria (nu am citit capitolul anterior, dar merg repede sa recuperez)???
Au, aaaauuu, auauaua........Nu mai vreau, ustura biciul ala dragelor!!
Eu va citesc zilnic, dar am stat deoparte...nu stiu de ce, m-am indepartat putin pentru ca nu mai puteam tine ritmul cu voi .
Si acum vreau sa-i urez Techilei La multi ani, Mimikai bun venit acasa in formatie 1+2 , Monicai sa-i spun ca sunt alaturi de ea, si ca sunt sigura ca situatia cu sotul se va imbunatati, probabil sunt multe lucruri nespuse din cauza durerii prin care ati trecut .
Eu sunt grasa si frumoasa , bebe misca de ma sperie cate o data, isi scoate genunchiul (cotul??, labuta??) prin stanga mea laterala, eu dorm bine...si mult.
Ca si eveniment deosebit: am condus duminica , si a fost totul bine (exceptand un viraj total neinspirat la 90 de grade dreapta...care a avut mai mult directie inainte ), nici macar nu am mai tremurat ca varga. Sunt foarte bucuroasa .
Am trecut si eu azi numarul aneidomnica in telefon pentru sms. Am vrut sa o trec si pe lullaby dar nu e in lista.Oricum, am vazut ca la mine este doar nr de telefon, o sa-i trimit ramonei si celelalte date.
In rest, aceleasi probleme si eu am, ca lutoniana (), zici ca-s oaie, fac cate o maslina .
Va rog treziti-ma din aceasta stare de inertie, zici ca meditez la nemurirea sufletului, in loc sa-mi fac treaba, valiza, cele de pe lista, etc. Am reusit sa spal hainutele si tot ce am luat, s-au adunat aproape 3 saci...cine le calca?????
pe toate

Gianina 33+ cu Loris Stefan

Loris
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ma bucur Danuta ca sotul tau este mai bine..poate a fost si o perioada mai stresanta pentru el ..nu stiu..


Dana 32s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput