Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Bun! Deci, o sa ma pregatesc sufleteste si pentru epiziotomie.
Si mie imi vine sa il probez...dar nu prea incap


Lavinia, daca cumva te apuci de probat sa nu cumva sa ne lasi fara poze .
Iar cu epizio, nu e musai sa fie greu, repet, depinde ca si la o masea daca vrei, de la pacient la pacient. Bine, si de doctor. Si de noroc etc


monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

acum imi dau seama ca la mine AMR 77 zile.....cel mult

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
27+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

sunt pe aici..va citesc ...darv saptamana asta sunt cu pomana lui Dariusica de 1 an...si sincer nici prea bine nu-mi este..
prefer sa stau departe de "copilasi"...ca ma doare oricum prea tare...



camy nu ma indoiesc de faptul ca e dureros, pentru ca pierderea unui copil e incomparabila cu orice alta suferinta, insa gandeste-te si la Flavius si o sa te simti mai bine. felicitari pentru cel de-al treilea trimestru, si sa ne reintalnim pe forum, mai vesele si cu chef de vorba, atunci cand te vei simti mai bine. Pupici

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Monis, nu aveam de luat zilnic, am vrut doar sa evit cat se poate, sa nu iau la disconfort. De obisnuinta ziceam ca poate nu mai reactionezi cand o fi durerile adevarate si atunci ce facem? Eu cu landoul stiu una si buna, desi nu pricep diferenta landou cos. Am 3 perechi de prieteni cu bebei de 2 - 3 luni, zici ca s-au inteles sa ma lase la urma cu facutul copiilor. Si toate perechile sunt tzaca rau. Pun bebe in landou sau cos sau ce-o fi acela si baga vacanta. Toate cele 3 perechi au fost la mine la prezentare de bebei asa. Au asezat cosul undeva si am mancat, am baut. Ba chiar una din fete zicea ca in prima luna bebelina a si dormit in cos ca nu ii placea patu'. Asa ca eu vreau sa cumpar si gata. Ma deranjaza doar ca nu stiu care e mai sanatos pentru bebe, vanzatoarea evident ca zice ca doar tre sa vanda. 23 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pirelia

Pai, Monis, nu puteai sa intrebi daca mai au si pe alte culori pentru caruciorul acela?

Viitoare mamica in culmea fericirii 23+ (21+) Petra Oana




Pai atata m-a dus mintea - a se citi neuronul mic si singuratic care cica ramane in trim III cum zicea Raluci dimineata - si cica au in alte magazine si daca vrei iti aduc ei... Numai ca io m-am dus sa bag okiul, ca zicea Lorelix aseara ca sunt multe modele in mall-ul asta de langa mine... nu m-am dus chiar sa iau... plus ca la asta nu se ataseaza landou (am inceput sa urasc cuvantul asta - n-am putea sa-i dam alt nume?!?!)... so... mai vedem. In alt mall...
Apopos de locuri de cumparat, aprent chiar merita putin sapat, pentru ca am vazut duminica un carut la Kika la un pret cu cca 100 lei mai mare decat l-am gasit ulterior pe net...

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

eh..si cu tine acu'..ai zis forbiden la landou..nu si la scoica ..oricum, ti-am zis ca la scoica sunt in dubii..ashea che..poate viu cu scaun..la fundu' cupilului..sau direct cu ala shport

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui krelia

lasa mah ca rabd 6 luni de zile si viu dup'aia ....sau nu ma primesti nici atunci?


krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai


Adica cu scoica dupa tine...? sau cum? poate daca vii fara... iti dau eu scoica acolo...

monis 27+
acum si cu poze



krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

aaa, da...monis, acum ma chinui cu pozele, sa imi fac cont pe picassa...sa ma vedeti si pe mine, cat despre faza cu probatul, sa stii ca mintea m-ar duce, insa prefer sa il las asa, neatins, numai sa il pregatesc pentru bebe. Am asezat o paturica si o perinita in el, si sotul zice ca mai lipsea si o papusa ca sa vedem cum ar arata copilul in cos, si tacamul ar fi complet. Cateodata simtim amandoi ca nu mai avem rabdare. Eu ma trezesc in fiecare dimineata cu alte ganduri cu privire la ce ar mai trebui sa cumpar, la cum o sa imi imbrac copilul, fac liste peste liste, si i le insir sotiorului cand se intoarce de la servici. El pune toate acestea pe seama lipsei mele de ocupatie, insa mai contribuie si el cu cate o idee. Ma gandesc uneori la faptul ca acest copil nu a fost planificat, insa acum tot universul meu se invarte in jurul lui si nu ma mai recunosc.

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bre, v-am pupat pe portofele....a'la marean....ashea.....ma'c la dr. de fam. sa o bombardez cu cereri pentru ratzepturi, pentru trimiteri la analize de pasarici ......

parlim mai tarziu!


krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

aaa, da...monis, acum ma chinui cu pozele, sa imi fac cont pe picassa...sa ma vedeti si pe mine, cat despre faza cu probatul, sa stii ca mintea m-ar duce, insa prefer sa il las asa, neatins, numai sa il pregatesc pentru bebe. Am asezat o paturica si o perinita in el, si sotul zice ca mai lipsea si o papusa ca sa vedem cum ar arata copilul in cos, si tacamul ar fi complet. Cateodata simtim amandoi ca nu mai avem rabdare. Eu ma trezesc in fiecare dimineata cu alte ganduri cu privire la ce ar mai trebui sa cumpar, la cum o sa imi imbrac copilul, fac liste peste liste, si i le insir sotiorului cand se intoarce de la servici. El pune toate acestea pe seama lipsei mele de ocupatie, insa mai contribuie si el cu cate o idee. Ma gandesc uneori la faptul ca acest copil nu a fost planificat, insa acum tot universul meu se invarte in jurul lui si nu ma mai recunosc.

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 27+


Ce fain ai scris...


Da sa stii ca poti pune pe picassa comuna, nu vrei contul sa pui pozele cu noi?
Numai activeaza-ti PM

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Monis da de ce nu te duci tu mama in hipermarketuri gen Cora,Metro,Carfoorr.etc sa te uiti la carucioare?????
In mall platesti si chiria lor

Lavinia sper ca pernita aia o sa dispara din landou cand al pui pe bb, da?



26+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput