Jocul cu Elasticul

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

xio, superrrr!!! mama, ce ranjet am pe buze!!! l-am salvat la favorite!
sfat: data viitoare, incearca cu espadrile. de la sireturi te poti incurca.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

am pus in sf. jocul asta si voi ati uitat de topic...ntzntz ntz

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Salutare!
Ce nostalgie, nu credeam sa mai dezlege cineva misterul.
Voi va dati seama cata miscare faceam noi in copilarie?
Pai in clasele 1-4 dupa scoala era musai sa joc elastic sau coarda. Elasticul il puneam pe doua caramizi subtirele. Si astea-s clar echivalent cardio , da ce stiam noi atunci.

Citat:
citat din mesajul lui kid

Eu jucam cu elasticul "saptamana".
Luni- saream in interiorul elasticului cu ambele picioare
Marti- nu mai tin minte
Miercuri- saritura pe elastic pe ambele parti pe rand, cu un picior deasupra si unul dedesubt
Joi - saritura in exteriorul elasticului (picioarele departate, cu elasticul in interior)
Vineri - saritura pe elastic pe ambele parti pe rand, cu ambele picioare pe elastic
Sambata- saritura cu ambele picioare pe elastic, apoi in interior, apoi pe celalalt elastic
Duminica - ca la miercuri, la dublu

Intai erau zilele separat, apoi toata saptamana legat; prima data cu picioarele departate, apoi apropiate, apoi la un singur picior.


Teodora, de Vladut (15.05.2007)



Bazar pentru Mihaita Bogdan Sebi Ema


Nu saream identic dar m-a ajutat enorm mesajul tau sa imi aduc aminte cat de cat.
In fond fiecare cred ca urma o suita proprie, fac pariu ca diferea la fiecare oras/bloc/strada.
Eu nu mai tin minte de "saptamana" de "America" sau de "chinezesc", cred ca saream pana la 10.

1. saream in interiorul elasticului cu ambele picioare
2 si 3. saream in afara elasticului cu piciorul drept dupa care cu piciorul stang in afara elasticului
4 si 5. saritura pe elastic pe ambele parti pe rand, cu un picior deasupra si unul dedesubt
6. saritura in exteriorul elasticului (picioarele departate, cu elasticul in interior)
7 si 8. saritura pe elastic pe ambele parti pe rand, cu ambele picioare pe elastic
9. saritura in exterior cu ambele picioare pe acceasi laterala
10. saritura de gratie cand se prinde elasticul cu un picior deasupra unul dedesupt, se sare peste cealalta parte de elastic, rasucire la 180 de grade in asa fel incat piciorul care era dedesupt sa fie tot dedesupt insa sub ambele elastice, celalalt picor deasupra ambelor elastice si se sare in sus, elasticele se desfac si aterizare in mijloc

Ce ziceti, isi aduce cineva aminte ?

Duminica - ca la miercuri, la dublu

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput