cursuri balet/dans?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fran spune:

Aveti idee de o cursuri de balet cu o profesoara BLANDA si care SA NU RIDICE TONUL la copii?
Pitika mea are aproape 7 ani si a facut balet la gradi de la 4 ani.Profesoara lor preda si la "casa de balet" din cate stiu. Problema e ca de cateva luni refuza categoric sa mai faca balet cu miss. De fapt nu mai vroia deloc sa mearga la gradi ( mai avem 3 luni pana terminam gradi si in 4 ani de gradi nu am avut nici o problema cu mersul la gradi- i-a facut mereu placere). In fine, cu greu am scos de la ea ca miss balerina tipa din ce in ce mai mult la ele, asta era motivul pentru care refuza sa mearga la gradi. Dupa ce am retras-o de la balet totul a reintrat in normal, la gradi e bine si frumos etc. Noi cu miss de la balet am mai avut probleme in sensul ca la inceput le dadea note ( 7 sau 8 , rar 9 ) probabil in ideea ca 10 e pentru profesor...A mea plangea o dupa-amiaza dupa cate un 7...atunci am intervenit la directoarea gradinitiei si a convins-o sa renunte la sistemul cu notele. Miss e tanara, super- draguta , eleganta, vorbeste frumos cu parintii, le ajuta la imbracat/dezbracat, le piaptana frumos...dar si ridica tonul foarte usor...si nu e vorba de a pune la punct niste copii care nu o asculta, le cearta pentru ca nu reusesc sa faca anumite exerciti- gen spagat ( anul trecut de exemplu le-a zis ca nu le mai primeste la balet decat pe cele care reusesc sa faca spagatul- si nu reusea nici una din cele 6 fetite din grupa lor)
Totusi, fara sa aiba cine stie ce talent, Patriciei ii place baletul si zice ca ar vrea sa incerce sa mearga si in alta parte. Nu ma intereseaza performanta, eu vreau doar sa faca un pic de miscare si sa se simta bine...
M-ar interesa in zona piata Victoriei- stefan cel Mare- Obor...
Casa de balet ar fi ok marti si joi dupa-amaiza cand se face balet la noi la gradi deci sigur ar fi cu altcineva...imi puteti recomanda o miss care nu tipa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noi facem de 2 ani balet la Giuliana, la clasa d-nei Marta. V-o recomand cu mare drag, este atat de fina si delicata si vorbeste atat de frumos cu fetele incat toate sunt indragostite de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lyana



Cursuri de balet la BREVIS MUSIC ART, str. Radu Voda 16 A in zona Piata Unirii, la 2 minute de metrou Unirii, hotel Horoscop
Cursuri sustinute de Theo Munteanu, prim balerina la Opera comica pentru copii (Teatrul Giulesti).
Mai multe detalii pe www.brevis.ro

Mult succes!

poze cu Teodora
poze cu noi


Teodora, 12 oct 2006



Incredibil...Theo preda deja? O cunosc de cand era mica...super, ma bucur tare sa aud asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madau

Citat:
citat din mesajul lui Lyana



Cursuri de balet la BREVIS MUSIC ART, str. Radu Voda 16 A in zona Piata Unirii, la 2 minute de metrou Unirii, hotel Horoscop
Cursuri sustinute de Theo Munteanu, prim balerina la Opera comica pentru copii (Teatrul Giulesti).
Mai multe detalii pe www.brevis.ro

Mult succes!




Incredibil...Theo preda deja? O cunosc de cand era mica...super, ma bucur tare sa aud asta

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madau

Citat:
citat din mesajul lui Lyana



Cursuri de balet la BREVIS MUSIC ART, str. Radu Voda 16 A in zona Piata Unirii, la 2 minute de metrou Unirii, hotel Horoscop
Cursuri sustinute de Theo Munteanu, prim balerina la Opera comica pentru copii (Teatrul Giulesti).
Mai multe detalii pe www.brevis.ro

Mult succes!




Incredibil...Theo preda deja? O cunosc de cand era mica...super, ma bucur tare sa aud asta

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2






Da Theo preda deja, va asteptam cu drag sa o intalniti la cursurile de balet in zilele de marti si joi dupamiaza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina79 spune:

Va recomand cu caldura:

http://www.youtube.com/user/casadebalet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fran spune:

geanina79 - Cu atat de multa caldura incat ai simtit nevoia sa-mi dezaprobi un mesaj in care povesteam intamplarile de acum un an ale piticei mele la gradi...
Nu am nimic cu casadebalet, chiar stiu persoane multumite de ei. Eu spuneam ca nu vreau sa o duc acolo cand s-ar putea intalni cu fosta profesoara de balet pe care nu o place si nu s-ar simti confortabil. E un copil mai sensibil, de aceea eu intrebam de o profesoara mai blanda, chiar nu inteleg cu ce te deranjeaza postarea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina79 spune:

fran ai fost vreodata la vreo scoala de balet? nu gradinita ....scoala cu clase doar de balet? De ce incerci sa faci imagine negativa acestor oameni?

Eu mi-am dus copilul la 2 scoli de balet. Prima data la Opera, apoi la Casa de Balet. Am venit la Casa de balet prin recomandarea unei prietene, si am fost foarte bucuroasa de aceasta decizie.

Uite de ce nu mi-a placut postarea ta:

1. Fetita ta face sau a facut 2-3 ani balet cu "profesoara" caruia nu-i stii numele. este atat de rea incat ai uitat cum o cheama.???
2. Gradinita nu are nume in schimb profesoara pare a fi de la casa de balet. Cred ca parintii ar trebui sa stie numele gradinitei respective, poate dau banii degeaba pe optionale.
3. M-a indignat mesajul tau pentru ca fetita mea face balet acolo si nu mi se pare corect sa las mesajul tau neobservat. Din cauza asta ti-am dat "dezaproba".

Nu ar fi normal sa spui cum o cheama pe profesoara? Ar fi un sfat bun pentru ceilalti parinti, de asta este forumul asta. Nu e corect sa arunci cu noroi in munca unei echipe. Pe profesoara fetitei mele o cheama Monica, nu tipa, are simtul umorului si nu da note cum face"profesorul" din topicul tau.

La casa de balet nu tipa nimeni si nu se dau note copiilor. Iti recomand sa le faci o vizita! Iti recomand cu caldura!

www.youtube.com/watch?v=Um5qrohZqhg&feature=plcp" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Um5qrohZqhg&feature=plcp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VSena spune:

Cursuri de balet pentru copii , mamici si adulti!
Zona Timpuri Noi , la 5 minute de statia de metrou,gama variata de cursuri la preturi accesibile!
In prima faza, cursantii vor invata sa-si coordoneze miscarile si sa-si imbunatateasca flexibilitatea, se va dezvolta latura artistica, vor avea o tinuta corecta si armonioasa alaturi de dobandirea notiunilor de muzicalitate si ritm.
http://senastudio.wordpress.com/

Mergi la inceput