Burtici fericite de septembrie-octombrie (142)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Techila si Ionika ridic si eu agitatele

Laura 29+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

si ca sa fac asa un bilant cu luna asta plina , parca ar fi prima Zi si mai urmeaza 2
deci:
-iulika a fost ieri = alarma falsa
-ionika si techila azi = ........(loc de editat)

care mai doreste , care mai pofteste?

De ce pana la ora asta nu au intrat constantencele mele selen si santorini? ha?



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:



Techila

Ionika



Eu am zis så nu le scot dar daca apuc så plec de acasa pe telefon e mai greu så le caut..Fetelor så fie bine..atat vå doresc..Indiferent de ce va fi..SÅ FIE BINE...

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 37+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Kawaichan am vazut ca ai aceeasi problema ca si mine si tare ma bucur ca ai vorbit de ea ca eu deja eram speriata. M-am cantarit azi dimineata si am vazut ca in doar 5 zile am pus 2 kg si eu sunt cam in aceeasi perioada ca si tine (in sapt 36). Inseamna ca e posibil sa fie si asa. Din ceea ce am citit in carti am crezut ca pe ultima suta punem mai putin. Eu cu aceste 2 kg am atins 16 kg in plus (ceea ce pentru mine a fost un target maxim) . Deja ma gandeam sa o intreb pe doctorita sa nu fie ceva problema (ca am inteles ca in preclamsie se manifesta asa o crestere brusca in greutate. Dar eu nu am probleme de tensiune asa ca nu cred ca e cazul. Bebeii sa fie sanatosi.

Felicitari fetelor cu burtici frumoase. Referitor la dimensiuni si a mea imi pare mica comparativ cu fete din aceeasi perioada, chiar daca pana pe la 30 de saptamani paream enorma. A mea in ultima perioada nu a mai luat asa o expansiune. Cred ca fiecare femeie si fiecare sarcina e diferita. Acelasi lucru il consider si referitor la dureri. AM vazut ca fiecare se plange de o alta combinatie. Eu spre exemplu am dureri la degete sii la incheieturile mainilor, precum si la coccis care merg in jos pe picior (dar nu ma doare in partea din fata jos).

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

s

De ce pana la ora asta nu au intrat constantencele mele selen si santorini? ha?



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


Cred ca le tremurå gladiolele Luciei

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 37+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Deci:

emoticon cu nod in gat + emoticon care-si roade unghiile

si niste

asa mai timide totusi



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 34+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

si Techila merge la spital?

Bag si eu niste .

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

iulika.....dau bere dau ce vrei tu...dar tu prima...eu sunt fata respectuoasa, nu ma bag asa in fata zau..
eu cand va aud pe voi de contractii zau ca habar nu am cum or fi alea....stiu stiu o sa imi dau seama la timpu potrivit...da pana acum maxim mi s-a intarit burta si asta cand fac efort...si bebe mai da uneori cu fundu zic eu..zici ca vrea sa isi ia avant

ionika si techila..tinem pumnii sa fie bine!

btw, danuta1979 si dana15 pot sa va aleg pe voi din lista ca sa dau un semn in caz ca nu apuc sa intru pe net inainte de plecare? asta daca ma apuca noaptea...ca altfel la forum raportez primele simptome...

ps.sms-ul nu-l dau noaptea


36+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

s

De ce pana la ora asta nu au intrat constantencele mele selen si santorini? ha?



Cred ca le tremurå gladiolele Luciei

pai nu vezi , ca nici nu mai poate sa scrie nimic , a zis ca pleaca doar ca sa poata plange in liniste

... tu cum esti?



Aida ... 34+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crocodana

iulika.....dau bere dau ce vrei tu...dar tu prima...eu sunt fata respectuoasa, nu ma bag asa in fata zau..
eu cand va aud pe voi de contractii zau ca habar nu am cum or fi alea....stiu stiu o sa imi dau seama la timpu potrivit...da pana acum maxim mi s-a intarit burta si asta cand fac efort...si bebe mai da uneori cu fundu zic eu..zici ca vrea sa isi ia avant

ionika si techila..tinem pumnii sa fie bine!

btw, danuta1979 si dana15 pot sa va aleg pe voi din lista ca sa dau un semn in caz ca nu apuc sa intru pe net inainte de plecare? asta daca ma apuca noaptea...ca altfel la forum raportez primele simptome...

ps.sms-ul nu-l dau noaptea


36+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea



Sigur. Poti sa-l dai si noaptea, nu-i problema. Sa fiti voi sanatosi si bine :)

Dana 34+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 5-6 saptamani

Mergi la inceput