caine ranit f rau...ce sa faaac?

caine ranit f rau...ce sa faaac? | Autor: _Ralu_

Link direct la acest mesaj

buna.
azi cand am intrat in bloc, m-a lovit un miros greu, aerul era pur si simplu irespirabil! am dat cu spray de camera, am deschis geamuri peste tot...la cateva ore..aceeasi poveste...acum, pe seara, spalasera vecinii cu clor toata scara...motivul? un caine maidanez ranit fff grav, imi spun vecinii ca are carne vie, gauri pe el, si colcaie viermii...saracul, il mananca de viu, si unde se aseaza lasa balta si...viermi! e ceva de groaza! sunt absolut disperata, nu stiu ce sa fac...mi-e o mila de el de imi vine sa innebunesc!!! a facut dezastru prin toate scarile de bloc (nu avem interfoane in zona, si se circula liber), pt ca toti il fugaresc si el nu stie unde sa se mai ascunda.
as chema pe cineva, macar sa-l eutanasieze sarcaul...dar nu stiu pe cine...este si ff violent, nu te poti aproppia de el (era si inainte la fel, cu atat mai mult acum), sa zici ca il pot lua si duce undeva...

este vb de orasul bragadiru, ilfov....am cautat pe net si nu gasesc nimic....

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Vai saracul catel...nu stiu ce sa-ti zic decat ca ar trebui gasit un medic veterinar si rugat sa vina si..daca e asa de grav..sa-l eutanasieze..
Saracutul de el..


Ioana 7+ Doamne Ajuta!

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** Infertilitatea este o boala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

deja cred ca in fiecare oras exista ambulanta veterinara, suna la un cabinet si fa-i un bine la saracul amarat!
Numai bine...

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Incearca la "Vier Pfoten", nu stiu nr. de telefon dar precis il gasesti pe net

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

Ma gandesc ca poate ar putea fi atras cu niste mancare in care sa-i puneti somnifere si dus la veterinar. E posibil sa vina un medic pe teren, dar daca e asa agresiv ma indoiesc ca poate sa-l prinda sa-i faca ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Saracutul catel, cred ca cel mai bine ar fi eutanasierea pentru ca se chinuie rau saracul si dupa ce ca e bolnav si cred ca are dureri groaznice il goneste si toate lumea, probabil si de aceea musca.Cel mai bine ar fi sa scape saracul si cum spunea cineva mai devreme cu somnifere ati putea incerca sa va apropiati de el.
Ce s-a intamplat pana la urma?

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Am citit si eu prima data si atat de mult m-a impresionat...
Ce s-a mai intamplat intre timp, Ralu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

of, ce s-o fi intamplat cu bietul catel :(?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Uf, am dat peste subiect din intamplare.
Am sunat atunci la mai multe organizatii din astea, inclusiv la Vier Pfoten, dar nimeni nu a vrut sa ne ajute...au pasat de la unii la altii responsabilitatea. Am fost si la cele 2 cabinete din oras, si la fel, nu au vrut sa se bage, au spus sa aducem catelul la cabinet...cum puteam sa-l aducem?
A mai continuat vreo 2 zile fugareala, si a disparut catelul...

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput