King of Pop Michael Jackson (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

vreau si eu in fan club

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Alexia nu din cauza ta s-a suparat yahoo.

A fost prea multa activitate (in sensul ca i s-a parut ciudat sa se conecteze oameni din atatea parti la aceeasi adresa de e-mail).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Purple eu ma gandeam ca din cauza ca a detectat prea multe mailuri de la aceeasi adresa catre aceeasi adresa
Oricum, sunt multe materiale de luat, continuam dupa ce trece pedeapsa


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Nu stiu...mi s-a mai intamplat ceva asemanator, dar nu pe yahoo ci pe alt site. Si era din cauza ca eram mai multi utilizatori care "se plimbau" des pe adresa. Oricum, saracul yahoo o fi avut un soc .
Dar isi revine el...

Care e melodia zilei? Sau nu e inca?

Uitati ce am gasit:
Cantaretul american Michael Jackson avea dosar
intocmit de STASI, fosta politie secreta comunista est-germana, din cauza unui concert sustinut de acesta in 1988 langa Zidul Berlinului, a anuntat joi cotidianul Bildt, citat de AFP.
STASI se temea de tulburari in cazul in care tineri est-germani ar fi incercat sa forteze catre zona interzisa de la Poarta Brandenburg pentru a asculta concertul care urma sa se desfasoare de cealalta parte a zidului, potrivit arhivelor fostei politii secrete comuniste.
"Unii tineri iau in calcul, in acest context, o confruntare cu politia", se arata intr-un raport al STASI de la 4 mai 1988, in care sunt identificati anumiti "suspecti".

Politia secreta a luat in calcul atunci o operatiune de diversiune, si anume sa invite tinerii pe un stadion, unde imagini de la concert urmau sa fie retransmise pe un ecran urias, dar cu o intarziere de doua minute, pentru a permite intreruperea trsansmisiunii in cazul unei eventuale "provocari politice" din partea Vestului.

In acest caz, autoritatile prevazusera inlocuirea imaginilor de la concert cu difuzarea unei casete de la un alt concert al lui Michael Jackson.

STASI a renuntat, insa, la planul sau, iar politia i-a dispersat in mod brutal pe tinerii care s-au adunat in apropierea Zidului pentru a asculta concertul, sustinut la 19 iunie 1988.

sursa: Mediafax

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

Buna dimineata,

Uitati ce zic oamneii astia aici:
http://www.realitatea.net/ultimele-ore-din-viata-lui-michael--a-citit-biblia-si-a-ascultat-gipsy-kings_584637.html

Daca o fi adevarat...nu stiu...poate e mai bine ca s-a intamplat ce s-a intamplat. Cu siguranta e mai bine unde e acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

helau!

am vazut si eu flashmob-urile din Bucuresti.. cred ca per total a fost ok, mai multi parca au dansat in Stockholm de exemplu.. dar sunt convinsa ca atmosfera de acolo a fost super.. inca o chestie ce mi-a placut a fost ca am vazut fff multi tineri, care probabil nu au crescut cu el, dar uite ce influenta a avut.. dovada sunt si fetele noastre tinerele de aici de pe forum ..

cat despre melodia zilei, eu una astept sa propuna o fata care nu a mai propus.. hai cine se baga?

despre "You are not alone" imi aduc aminte ca atat de surprinsa am fost cand am vazut videoclipul din doua motive: 1. MJ apare cu Lisa aproape dezbracat si 2. era tuns... dar mi-a placut oricum, si mulkt timp am fredonat melodia ..



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Eu nu prea am mai scris la subiect (din lipsa de timp), insa incerc sa va citesc in fiecare zi. As vrea si eu adresa de mail si parola ca sa-mi descarc cartile , daca nu e nici o problema.
Merci!

Edit: si vreu in fanclub, bineinteles!

Cami de Luca-Ionut (25.09.2006)



Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith

"When God was giving out talent, He gave all of it to Michael Jackson." Babyface



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui moana

Buna dimineata,

Uitati ce zic oamneii astia aici:
http://www.realitatea.net/ultimele-ore-din-viata-lui-michael--a-citit-biblia-si-a-ascultat-gipsy-kings_584637.html

Daca o fi adevarat...nu stiu...poate e mai bine ca s-a intamplat ce s-a intamplat. Cu siguranta e mai bine unde e acum.



Cred ca sunt doar speculatii sau exagerari. Nu as crede nici articolul original, dar traducerea...Am vazut articole originale preluate de "ziaristi de la noi" si erau interpretate gresit (voit sau nu). Adica, limba engleza, romana sau oricare e una, dar daca mai pui 2 cuvinte imediat schimbi sensul. Eu am facut facultatea de jurnalistica cu vise de schimbare a lumii si m-am scarbit de ce am vazut la ziare si televiziuni. De aceea am si fugit cu viteza sa nu fac parte din asa ceva. Ideea fiind, daca nu faci bine, macar nu fa rau. Nici nu iti vine sa crezi cata minciuna trebuia adaugata ca sa "se vanda". Nimic nu e obiectiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

Buna dimineata,
nu stiu daca se cuvine ca nou venita (birocratic vorbind si referindu-ma strict la procedura de inregistrare pe forum) sa imi permit sa propun melodia zilei, dar cu acordul vostru cred ca Whatewer happens nu a fost propusa pana acum ca melodia zilei. Daca sunteti de acord as propune-o pentru azi. link-ul
http://www.youtube.com/watch?v=UnkZvILD7EQ
daca intre timp s-a propus altceva ramane pe altadata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

mj_girl, bine ai venit si bine ai propus! Nu ne spui si noua doua vorbe despre tine sa te cunoastem putin? VAd ca abia ai intrat pe DC, asa ca mesajele tale sunt inca moderate si apar cu intarziere.


Uitati si versurile de la Whatever happens:

He gives another smile, tries to understand her side
To show that he cares
She's consumed with everything that's been goin' on
She says

[Chorus]
Whatever happens, don't let go of my hand

Everything will be alright, he assures her
But she doesn't hear a word that he says
Preoccupied, she's afraid
Afraid that what they're doing is not right
He doesn't know what to say, so he prays
Whatever, whatever, whatever

[Chorus]
Whatever happens, don't let go of my hand
Whatever happens, don't let go of my hand
Whatever happens, don't you let go of my hand

Don't let go of my hand
Don't let go of my hand

He's working day and night, thinks he'll make her happy
Forgetting all the dreams that he had
He doesn't realize it's not the end of the world
It doesn't have to be that bad
She tries to explain, "It's you that makes me happy,"
Whatever, whatever, whatever

[Chorus]
Whatever happens, don't let go of my hand
Whatever happens, don't let go of my hand
Whatever happens, don't let go of my hand
Whatever happens, don't you let go of my hand

Whatever happens, don't let go of my hand
Whatever happens, don't let go of my hand
Whatever happens, don't you let go of my hand

Whatever happens, don't let go of my hand

[Carlos Santana:] Thank you, man!
[Michael Jackson:] Thank you, Carlos!





I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput