King of Pop Michael Jackson (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Adina(melku), Nu m-am suparat, am inteles mesajul tau. Eu pur si simplu am "relatat" cat mai obiectiv de la fata locului. Am scris aici si nu la celalalt subiect, pentru ca aici e grupul fanilor adevarati, care plang si sufera la fel ca mine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Monica, si eu din acelasi motiv am scris aici.

Acum, ce nu mi-a placut:

1.Multe televiziuni, adica camera profesioniste, reporteri...pai am vazut intr-o varianta pe youtube cum se desfasura dansul in Herastrau si un reporter vbea la microfon, protapit mot acolo. Mai bine dansa si el cu microfonul in mana.
A fost atat de mediatizat, ca nu avea cum sa mai fie ceva tip flashmob. Nu stiu daca-i bine sau e rau ca a fost mediatizat. Probabil si din cauza asta au fost "obligati" sa danseze cu fata spre metrou si nu spre interiorul parcului (cum zicea Monica MD), ca sa fie dati in vreo camera tv ce statea acolo. Banuiesc, n-am vazut.

2.Intr-adevar, multi dintre cei care nu au dansat, s-au ingramadit sa fie cat mai aproape de protagonisti, incat s-a format un cerc in jurul lor care-i obliga sa se desfasoare pe un spatiu limitat. Dar, ma gandesc, dincolo de cerc, putea dansa restul, nu?!
Cei care s-au ingramadit sa vada/filmeze/fotografieze de jos, parerea mea, s-au dus prost pentru ca cea mai buna vedere e de undeva de sus, dupa cum stiti si de la Stockholm.

3.Pe mine asta m-a deranjat cel mai tare:
domle, nu mi-a placut deloc de baiatul acela cu parul lung care dadea tonul. Da’ deloc. Stiu din celelelalte orase, ce faini erau cei care incepeau dansul, baiatul din Stockholm, cel din Paris, cum se miscau, cum atrageau atentia prin miscari speciale pana sa inceapa ceilalti. Excelenti. Asta nu a avut nici o miscare de inceput. Se vedea ca nu prea stie, in afara de coregrafia invatata, nu avea feeling, era ca un motoras programat.
Io, la inceput, m-am uitat dupa baiatul acela de culoare care ne invata pasii in clip, credeam ca el o sa fie starterul.
Nu stiu de ce l-or fi ales pe asta.
O fi fost vreun sef de se vroia in fata…noroc cu fetele alea doua de pe langa el. Dansau mult mai bine ca el.

4.Clipul lor oficial e de 2 lei. Numai pe pletos l-au filmat.
Mai rau e ca nu am vazut inca nici un film care sa exprime cu adevarat ce a fost(nici ale mele nu sunt bune).
Nimic filmat de sus pentru a vedea cum creste progresiv multimea de dansatori. Poate va aparea, ca au fost destui care au filmat.


Cam asta nu mi-a placut. Nesemnificativ pentru ansamblu, pentru parerea-mi generala de mare emotie.


Acum comparatia cu Stockholm:
Va rog frumos nu mai faceti asemenea comparatie! Nu are cum sa fie. Nu se poate. Ce s-a intamplat la S a fost ceva suprem, nemaivazut, extraordinar, nemaipomenit, dar ia ganditi-va:
a fost primul!!
Cu o zi inainte fusese memorialul MJ.
In inima noastra totul era amplificat de emotii si au venit baietii astia cu ceva nemaivazut care, se presupune ca era spontan, un "spontan organizat" (exista asa ceva?!).

eu, acum cand va scriu am mai dat o data pe youtube sa vad si iar mi-au dat lacrimile si mi s-a facut pielea gaina.
Si varianta oficiala si varianta cea mai cunoscuta a numitului pierrewikberg sunt de nedescris. Au fost filmate de asa natura, s-au intamplat in cel mai potrivit moment.
nici unul din celelalte filmari de la flashmob-uri nu-mi dau fiori cum imi dau astea 2 filmulete. Asta e. Inegalabil.

De aia zic, nu e concurs...btw, daca va uitati la filmul facut de pierre ala, veti observa ca la momentul din CentralStation a fost aglomeratie mare, s-a format un anume cerc/baraj de privitori langa dansatori (inainte si dreapta ecranului) si hopaa, cati dansau pe aceleasi ritmuri dupa baraj???! Pe unde au mai incaput si ei...unde i-a prins gongul, dans sa fie, daca au vrut sa danseze.

Poate o fi filmat si la noi cineva mai bine si o sa apara in curand. Sper. Dar momentul Stockholm e unic, in felul lui. Cum si momentul Bucuresti e unic, in felul lui.


Concluzia a ceea ce a fost sambata: Daria stie cine-i Michael si recunaste "Beat It" dintr-o mie, sora-mea a cautat niste melodii pe net, ea care n-a ascultat in viata ei si nepoata-mea a prins chiar frumos miscarile din coregrafie si abia a asteptat sa le spuna copiilor de la bloc unde a fost.


Adina si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Fetelor azi nu am apucat sa trec pe aici (a fost ziua sotului si a avut o zi libera) si am recuperat citindu-va acum in viteza mare.

Mi-au placut relatarile de la fata locului, ale fetelor care au participat la flashmoburi, chiar daca sunt putin diferite ca parere.

Voi ati auzit ca se organizeaza in septembrie un mare show tribut pt Michael aici la Viena, la palatul Schonbrunnn, unde vor veni multe vedete gen Madonna, Whitney Houston, U2...am gasit si linkul: http://www.tribute2009.com/event.asp
Cred ca va fi un spectacol foarte interesant, cu toate ca....motivul e tare trist







Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Danat, am vazut linkul ceva mai devreme. Deja au inceput sa mi se invarta rotitele in cap, pe cine cunosc eu in Vienna sa imi ia bilet, de unde sa fac rost de bani de avion...e clar ca cele mai interesante lucruri se intampla in Europa. Si la fel de clar e ca am luat-o razna pe campii visand la Vienna in septembrie.

Si fiindca veni vorba de comemorari, voi faceti ceva pe 29?


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Fetelor azi nu am apucat sa trec pe aici (a fost ziua sotului si a avut o zi libera) si am recuperat citindu-va acum in viteza mare.

Mi-au placut relatarile de la fata locului, ale fetelor care au participat la flashmoburi, chiar daca sunt putin diferite ca parere.

Voi ati auzit ca se organizeaza in septembrie un mare show tribut pt Michael aici la Viena, la palatul Schonbrunnn, unde vor veni multe vedete gen Madonna, Whitney Houston, U2...am gasit si linkul: http://www.tribute2009.com/event.asp
Cred ca va fi un spectacol foarte interesant, cu toate ca....motivul e tare trist







Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson



La multi ani pentru sot

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka77

[


La multi ani pentru sot

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created


[/quote]


Multumesc la fel, anka!




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

nu pot sa cred? come together nu a fost propusa ca melodia zileibagati un oki aici
http://www.youtube.com/watch?v=w_Z8k5ChsX8

si versurile

Here come old flattop he come grooving up slowly
He got joo-joo eyeball he one holy roller
He got hair down to his knee
Got to be a joker he just do what he please

He wear no shoeshine he got toe-jam football
He got monkey finger he shoot coca-cola
He say "I know you, you know me"
One thing I can tell you is you got to be free
Come together right now over me

He bag production he got walrus gumboot
He got Ono sideboard he one spinal cracker
He got feet down below his knee
Hold you in his armchair you can feel his disease
Come together right now over me

He roller-coaster he got early warning
He got muddy water he one mojo filter
He say "One and one and one is three"
Got to be good-looking 'cause he's so hard to see
Come together right now over me

este melodie The Beatles, dar trebuie sa recunoastem ca MJ are o prestatie B E S T I A L A. El este mj de care , asa vreau sa-mi aduc aminte de el

Rog treceti melodia pe lista de asteptare pentru melodia zilei, daca a fost propusa si n-am cascat eu okii bine, scuze..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am citit marturiile celor care au fost la tributul MJ... nu stiu cum a fost acolo, dar eu, de aici, de pe scaun, la mii de km distanta, vazind filmuletul oficial, mi-a transmis o stare emotiva atit de puternica incit am inceput sa pling. Deci, spun eu, ca scopul a fost atins, initiatorii si participantii si-au facut treaba!

Nu mai citesc acum, ca imi sta sufletul undeva la iesirea din git..., dar ma intorc pe seara si mai citesc. Va pe toate!

Voiam sa va spun ca as aproape orice ca MJ sa stie ceea ce stim, vedem, citim si ascultam noi acum... Sper sa exista ceva dupa aceasta viata si, acolo unde este sufletul lui, sa fie minghiat de tot ceea ce se intimpla pe pamint dupa plecarea lui!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

mj_girl e cum m-am gandit eu cu userul.

melku imi place relatarea ta, cu pro si contra. acum pot zice ca mi-am format o parere despre ce a fost acolo.

danat intai de toate "La multi Ani!" pt sotul tau. Si mai apoi chestia cu tributul de la Viena, chiar m-ai lovit. Anul asta am renuntat la vacanta pt ca suntem nasi in septembrie, deci banii de vacanta se duc acolo. Insa....Viena nu e atat de departe ca Los Angeles, e mai usor de ajuns, e un megaeveniment....am putea compensa cu vacanta pierduta....eu deja visez.
Si eu visez ca Alexia, poate poate conving cealalta jumatate a familiei. Mai greu e cu partea financiara, dar pentru asta fac orice, imprumut, munca cu ziua....orice. Cat e pretul biletului ca n-am reusit sa vad
Imi place tare mult "grafica" pe care au ales-o pt tricourile de la eveniment. Chiar e superfaina.

Offf....sper sa nu visez in van.


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Vreau si eu la Viena

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
- the mold was broken when Michael Jackson was created

Mergi la inceput