Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oricum se mai elimina din ele dar eu zic ca 15-20 de minute sunt suficiente

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Va tot aud vorbind despre importanta acidului folic. Mie dr nu mi-a dat nimic inca. A spus sa asteptam rezultatul analizelor si vedem dupa ce si cum, doar ca analizele trebuiau sa vina de la laborator ieri si nu au venit.. acu tre sa astept pana marti si abia stransesem putina rabdare sa astept pana ieri.. off de unde mai fac eu rost de ceva rabdare?
O alta problema a mea... Cand eram micuta m-am imbolnavit si a trebuit sa fac tratament cu cortizoane puternice, efectul neplacut al lor este ca te umfli la propriu si daca nu ai o piele foarte elastica iti plesneste, lucru pe care l-am patit si eu iar acum am niste vergituri pe fese cat zilele de post si cateva mai micute pe sani. Desi m-am chinuit mult timp sa scap de ele mi s-a spus ca ma chinui degeaba, ca nu am sanse. Stiu ca si in timpul sarcinii sunt riscuri de vergituri (nu ca ar mai avea unde sa apara la mine) si as vrea sa stiu cam in ce luna de sarcina trebuie sa incep sa folosesc creme grase pt hidratare si ce creme? Are cineva idee? Recomandati vreo crema?

Ca sa ma relaxez diseara plec la peste? Ca doar bebele se naste in zodia pesti.. il facem pescar de mic Pana atunci ma duc sa ma apuc de bagaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana - nu ma duc la urgente. Nu vreau sa-si mai bage careva degetele si sa-mi steseze colul. Au fost doar 2-3 picaturi, atat. Teama mea cea mare este sa nu se opreasca in evolutie, cum am patit data trecuta, cu tot tratamentul.
Imi da sperante bebe am tau miscaret, poate ajung si eu sa-l vad pe al meu asa .
Apropo mai iei Astepter?

Denisa, 5 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bluekido despre vergeturi , aici stiu fete care au folosit de toate cremele si nu au dat rezultate, depinde si de piele si cu cat te ingras si daca te ingras brusc , dar singurul care a dat rezultate a fost uleiul de masline, uns si stat asa apoi facut baie, cunosc o fata care doar ulei a folosit si a pus multe kilograme iar acum nu are nici.o vergetura nimic nimic e perfecta

roxana 4+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

bluekido- eu stiu ca Musttela e laudata de gravidute. Eu nu-i suport mirosul. Mai stiu ce vergeturile tin si de genele pe care ai. Tu daca sti ca esti predispusa incepi de acum sa-ti dai in fiecare seara cu crema pe burta, sani , coapse, fund etc. Si eu vergeturi pe fund si sunt tare urate le am de la 18 ani cand am reusit performanta de ma ingrasa 12 kg in 2 luni

Denisa, 5 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Fetelor,
eu mi-am facut de cap.
Dupa atatea greturi si fara nici un chef de a gati, m-am dus singura la terasa din fata blocului, mi-am cumparat prima mea revista Mami, sa-mi tina companie, si am ras o ciorbita de fasole si niste clatite cu dulceata de afine.

Crema buna pt vergeturi: Mustela si Galenic vergetures maternelle.

Mami si tati il asteapta pe mugurashul lor cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Daca vrei sa te dai cu creme, eu zic ca este bine sa incepi de acum si in primul rand cu sanii care cu siguranta s-au facut cat balonul (la mine asa este)
La prima sarcina m-am dat cu crema pe pulpe, fese cat cuprinde iar pe burta absolut doloc ca am zis ca oricum o sa fac vergeturi si cu creme si fata creme. Surpriza.......pe burta nici macar una, nici urma de vergetura iar pe pulpe si fese......grupa mare.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Dayanara,chiar nu ai de gand sa le spui alor tai nimic?
eu tot bagam ceva subintelesuri alor mei de cand avea cris 1 an ca mai vreu un bebe,si de atunci mamei nu ia prea convenit ideea,spunand ca sunt prea tinerica,si logic fiind mezina familiei,li se pare ceva absurd si sa imi leg sireturile dapoi sa am 2 copii...stiu ca atunci cand am nascut ,ea a fost cea mai fericita,bucurandu-se ca totul sa terminat cu bine,parca ea traiese 9 luni cu gandul numai la mine ,ce oi face,cum i fii,stiind ca primele 4 luni eram doar la wc cu capul...si azi am vb cu ea 1 ora dar nu i-am spus,ii voi spune pe 14 cand voi pleca in ro,doar voi sta cu ea in curte,logic sa stie...

Am programare pe 12 la eco,as avea 6 sapt,si nu o sa se vada inimioara,nu stiu ce sa fac,mai platesc si 100 de euro ca e la privat...mi-as face o programare pt clinica eva cand vin in ro,atunci o sa am 7 sapt...si as sta mai linistita...mi-ar placea sa am o doctorita,ca de barbatii simt repulsie,jena,si oricat de buni ar fii,as fii tot rosie la fata...am gasit o doctorita buna cica,la eva,am un lapsus acum,livia sau lidia...are program martea,sa vb cu sotul sa sun sa fac o programare..of ce mult mai ,e ...si cand ajung in ro,fac o beta sa vad ce valori sunt,ca parca prea bine imi e
Am vb cu soramea din spanai ieri,cica la ei acidul folic se ia pana cand nasti

deChristian Ionut
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nelia eu zic ca nu are rost sa dai 100 de euro cand la 7 saptamani o sa ii auzi si inimioara batand

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

nelia, tocmai ca mama ar fi super incantata, daca ar fi dupa ea ar trebui sa fac vreo 5 copii , dar deoarece am o sarcina cu risc nu vreau saie dezamagiti ca nu.si vor cunoaste si al doilea nepot, ca.s batrani etc etc,nu vreau sa le fa iluzii degeaba

nu stiu unde merge sora ta, mie data trecuta in sarcina, ca si acum mi.a dat acid folic o luna inainte sa raman si 3 luni dupa

roxana 4+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput