FIV sau inseminare cu donatoare/donator(23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

Fetelor la cam cate zile de la inseminare se poate prinde o sarcina?
Practic care sunt cele mai importante zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

gabriela-intre ziua 7 si 10 are loc nidarea...abia dupa ziua 10(cel mai devreme) poti avea semne reale de sarcina,in rest e doar imaginatia..sa dea DD sa se prinda si sa ne aduci vesti bune curand!
yarrina-te astept cu un rezultat cat mai mare!Bafta multa
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Yarrina, Gabi, stati linistite, sigur veti fi trecute pe prima pagina la Gravidutze.
Alexia, sper sa nu "cad" si sa lupt pana la ultima sutime de sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

yarrina,(am scris cu litere mari si rosu ca sa ma vezi)
nu intrerupe duphastonul!!!!,i-al pina ai rezultatul,nu fa asta ,poti sa-l suni si pe dr si tot asta iti va spune,deci nu-l intrerupe pina la test,fugi fuguta si i-al



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Pai dr mi-a prescris doar 10 zile. El mi-a zis sa iau doar 10 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

yarrina,in z12 ai deja hcg in singe ,asa ca tinem pumnii pina miine cind ai rezultatul
daca e sarcina sa-mi spui si mie cum a reactionat Ispasoi ca sint curioasa
alexa ,andra,despre ce 'picat' vorbiti voi ,stiu mai fetelor ca e greu cind nu stii incotro s-o iei si ce sa faci,eu va tin pumnii ca trat sa dea roade si sa gasiti spermatozoizi la biopsie,deja ma vad pe mine anul trecut cite sperante imi faceam in trat naturist al sotului si ma uitam cu invidie cind auzeam ca alte fete se pling ca au spermograma proasta si eu nu-mi doream decit sa gasim ceva la biopsie,macar asa ...dar nu a fost sa fie pt noi...
alexa,imi pare rau ca ai avut probleme,sper ca esti ok acum...

deci miine ne rugam pt yarrina



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

stiu yarrina si mie mi-a prescris 10 zile si eu am luat pina la test...stiu ca dodo cind a facut inseminarea l-a sunat si ia zis sa nu-l intrerupa
si stiu ca si cip si iuca nu l-au intrerupt
este progesteron si nu-ti face rau...



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Acu daca l-am intrerupt mai bine stau asa...Sa nu fac alta prostie daca iau din nou.
Multumesc tuturor fetelor care sunt alaturi de mine. O sa ma rog si eu pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

gabi ,eu tin minte ca dr mi-a zis ca implantarea are loc prin z5-6 de la inseminare(z1 e ziua urmatoare inseminarii)
daca dai clic pe filmuletul de pe prima pagina pus de cip ,vezi exact ce se intimpla....eu cind faceam inseminarea in fiecare zi ma uitam sa vad cam ce se mai intimpla in burtik la mine in ziua respectiva,e emotionant



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

yarrina,azi l-ai intrerupt?mai bine suna-l pe dr



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput