Burtici fericite de septembrie-octombrie (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Mihaela, apropo de cd-player portabil, voi v-ati gandit la ceva muzica speciala sa va duceti in timpul travaliului? Ar fi ceva ce sa ne relaxeze si sa ne linisteasca respiratiile? Sau va duceti muzica preferata de obicei?


29+


Ralu uite chiar azi ma gandeam ca ar fi timpul sa-mi pregatesc niste CD-uri ceva.O sa-mi iau mai multe genuri de muzica la mine pt ca nu stiu in ce fel dispozitie voi fi...si ma gandesc ca oricum starile ti se schimba cu cat avansezi in travaliu,asa ca poti lua o muzica linistitoare si sa te enrveze la culme cand o sa ai contractii din alea de te fac sa sari intr-un picior,io mai stiu.Mai bine sa le am pregatite si daca pe contractiile cele mai puternice io o sa am chef de Mozart atunci fie..dar daca ma trezesc ca vreau ceva gen Bon Jovi si n-am la mine ce ma fac?
Si inca o chestie...io sunt o persoana care e ff influentata psihic de mirosuri...am momente cand simt ca lesin de placere efectiv daca trec prin dreptul unui stand de aroma therapy si miroase a pin,hinoki sau mai stiu eu ce planta/fruct..la fel cu magazinele de incaltaminte sau cele unde se vand anvelope de masini(I know I know,I am weird...)Asa ca o sa-mi iau si o lampita mica din aia care se baga in priza de aromoterapie,poate ca o sa-mi foloseasca la ceva.


Mihaela 35+ cu baby Joshua

Mihaela 35+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

tot nu merge cum trebuie



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

E forumul Aida,si la mine merge cu viteza melcului turbat.

Mihaela 35+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

aida lasa laptopul ca si la mine se invarte continuu si imi arata ca incarca ceva....nu stiu ce naiba incarca dar merge greu, foarte greu.
Si numai el ...restul de pagini nu au nicio problema.
Eu astept sa-si revina chiar daca ma enerveaza groaznic

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Miha va lasa cu muzica? Aici nu am auzit de asa ceva dar o sa intreb data viitoare cand ma duc la control...

Laura 28+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Deci io am un nod in gat, maaare. Tocmai ce am vorbit cu a mea doctora, m-a intrebat ce si cum si cum ma mai simt si ce mai simt. I-am povestit una alta, nu i-a placut durerea de mijloc si conractiile. Musai 3 nospa pe zi fara comentariu... daaaar printre altele, vorbind despre saptamani si asa mi-a bagat o pastiluta despre data de 19 august... ca o sa am 36 de saptamani.
Vrea sa ma vada sapt viitoare la eco pe 13 si sa vedem ce decizie sa luam, ca 19 ar fi ok... deci acum chiar ca tremur.
Bine ca am spalat azi lucrurile lu bebe

Io pe cuvant ca nu dau din coate sa ma bag in fatza



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 33+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Miha va lasa cu muzica? Aici nu am auzit de asa ceva dar o sa intreb data viitoare cand ma duc la control...

Laura 28+ si Ramona Cristiana 20.03.2007




Laura ne lasa,au chiar si CD playere in camerele de travaliu(in care si nasti de fapt).Dar eu imi iau unul portabil,just in case.

Mihaela 35+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

sa ma plang si eu cu o intrebare: i se mai intampla cuiva sa nu poata respira ca lumea ore in sir de durere? Ca si cum s-ar infinge coastele in ceva acolo inauntru, nu stiu cum sa explic. De ras sau de respirat adanc nu-mi mai pun problema dar incepe sa-mi fie frica sa respir, daca se mai si misca imi doresc sa am mai putine coaste.

Maria
Alex (6 mai 2004) si BB nou 28+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

mare 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Monica, lasa mama, ca scapi mai repede de stres..nu? si o sa te vezi cu bebelu mult visat in brate

io ma bag la somnicu de frumusete

35+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 5 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Andre, merci de reteta! O incerc, la curte la socrii mei!
Raluk, uite, am vb cu colegul meu de la legal si zice ca s-ar aplica CCM si la voi. Cere insa la resurse umane CCM-ul la nivel de unitate si citeste acolo mai bine.

Monica, mie mi-a zis medicul ca e safe dupa 36 de saptamani! O sa fie bine

35+ Natalia

Mergi la inceput