INSEMINARE [40]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sensibila ce simptome ai avut inainte de test? Eu sunt in Z11 de la inseminare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christine13 spune:


Sensibila, Felicitari!!! Ma bucur nespus de mult!
Iti doresc o sarcina usoara !

Si multa bafta aspirantelor! Nu va pierdeti speranta !

Christine 13 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

yarrina - eu am facut f tarziu testul adica mult dupa z 14 de la inseminare. Simpome : sani mai mari si durerosi, somnolenta, ma trezeam la 8-9 si la 11 inghiteam biroul de la servici.
Cel mai recomandat daca ai ceva simptome sa faci o beta hcg, este 100% sigura, dar astepta macar z 14. Sau test de urina din z 14 dar sa faci un Sure Check. Iti tin pumnii sa fie cu ochisori.

e in burtica +9
Dr Anca Moisa
IAD reusita 16.06.2009
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev067pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Dar burta te-a durut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micomic spune:

carla multumesc de indicatii despre tratamentul homeopat. am fost si eu sa consult un doctor. insa sunt controversata in privinta mladitelor de zmeur caci unii spun ca e estrogen si alti ca e porgesteron. te rog spune-mi daca iei tinctura de mladite de zmeur pe toata perioada CM si in care parte a CM se mareste doza.

dankutza, pupici pt cezarica ta, condoleante si nu te intrista prea tare, viata merge inainte si trebuie sa te gandesti la bebelusa.

am facut si eu histero, iar durere am avut un pic dar suportabila, mai prost e ca am ametit dupa si a trebuit sa stau vreo 3 ore la pat.

sensibila felicitari, ma bucur pentru tine

pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

yarrina – da au fost si dureri de burta, adica intepaturi. Oricum in z10 deabia se implanteaza in uter, asa ca de acum incolo ar trebui sa inceapa simptomele ! Iti tin pumnii.

Christine13 – ms mult. Si voi sa fiti sanatosi ! Cum sunt bebicii tai ?

e in burtica +9
Dr Anca Moisa
IAD reusita 16.06.2009
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev067pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

soricica, acum stai cuminte si ne vedem peste 2 sapt cu II liniute
yarrina, incearca sa nu te mai gandesti ca vine CM , stresul face rau la bebe, stiu cum e sa astepti dar incerca

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Da si eu am facut HSG si nu am simtit chiar nimic,dupa am fost ametita.frica a fost mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

Foarte frumos inceputul de capitol, felicitari si numai bine celor care si-au vazut implinit visul: Sensibila, Christine, Amir10, Dankutza
Soricica, Yarrina, tinem pumnii sa fie cu 2 liniute

Yarrina, am vazut ca s-a schimbat capitolul, dar mie imi apar postarile dupa vreo 4-5 ore de cand le transmit, se pare ca regula este ca la nou-venite, primele 10 postari nu apar instant ci doar dupa ce sunt verificate de un moderator, asa ca pana la mesajul nr.11 s-ar putea sa mai postez pe la capitole inchise

Amir, eu sunt cam suparata pe endometrul asta de 5.8mm pentru ca la stimularea facuta in martie tot cu clomifen aveam in ziua 10 10mm, dar sper sa-si revina cat de cat pana la eco de maine dimineata dupa ovulele prescrise.

Eu o sa fac vineri inseminarea la Dacia Medical Center in Bucuresti Mai face cineva acolo?

V-am pupat si o zi buna sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

anda15 , acolo am facut si eu IA ,fara reusita din pacate, sper sa reuseasca la tine, eu am avut endometru 8,2 ....multa bafta

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput