Ingineri fosti, viitori...(30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning trupa, oriunde te-ai afla!

Lasati soileala de-o parte si poftiti la micul dejun! Am pregatit multe bunatati astazi: , fresh de toate felurile, ciocolata calda, capucino, laptic, ceiut si, bineinteles, nelipsita proaspata, apetisanta si aburinda!

Hai s-avem o zi minunata si spor in toate!

trupa, orinde v-ati afla!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

No, hai ca va mai ajut un pic, sa mearga micul dejun mai cu spor:

Deci, melodia zilei este:



S-aveti o zi splendida, ca imaginile din videoclip!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Dupa asa o intrare a lui Pisi eu nu pot sa spun decat ca imi doresc o zi asa frumoasa precum clipul postat. Cat despre mancarica cea de toate zilele sarut mana pentru masa!
La mine e nor, asa cum este dealtfel si in capul meu de la atatea cifre iar de sufletel nu mai vb ca sunt asa de homesick...
Mi-am cumparat biletele de avion pentru decembrie. Pe 16 Dec plec catre casa de Craciun si am planificat sa ma intorc pe 4 ianuarie. Acum sa vedem cu intorsul...
Eh si acum la treaba mea plcicticoasa pe care o fac de luni incoace ca poate termin si eu saptamana asta fatigue test.
Va pupic si sa aveti o zi minunata!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

salutare, trupa!
Eu trebuie sa raportez ca astazi am constatat ca reclamatia mea la OPC nu s-a inregistrat nici in ziua de azi, desi am trimis-o de 2 ori, si pe mail si prin fax. Asa ca am facut-o din nou prin telefon si mi s-a dat nr. de inregistrare dar functionarul cu care am vorbit a fost de un asa sictir de m-am scarbit. E adevarat, pana la urma m-a ajutat, dar problema de fond ramane: cum e posibil sa se ofere posibilitatea de a depune reclamatii prin email si fax dar ele de fapt as nu fie inregistrate? Cum e posibil ca functionarul care iti inregistreaza cererea sa faca misto de tine? Da, fiindca atunci cand a vazut ca adresa mea si adresa salonului pe care il reclam sunt pe aceeasi strada, a inceput cu comentarii de genul "ah, deci sunt conflicte serioase aici...alte chestii...ati lucrat cumva pt ei si ati intrat in conflict?" si alte faze d-astea. Adica insinua ca eu as fi fost angajata lor, m-au dat afara si acum ii reclam din razbunare. Asa ca am ajuns la intrebarea: da' OPC-ul unde il reclam???????

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:



cu intarziere Andra, sa fii sanatoasa si voioasa frumusete de doi anisori!
Vreau poze, se poate mami Nico?

Se pare ca ma intorc si eu pe baricade pe 19 octombrie, mai e ceva pana atunci. Oricum cu criza asta e bine ca nu mi-a zis seful sa-mi iau un fara plata.

Pisi, arati de milioane, ai imbolnavit vienezii. Tare imi place bluza ta. Sa va fie de bine we in doi!
Iepuras, ce bine sa fii plimbata asa. N-am apucat sa vad pozele ca-s cu amandoua singurica de 12 zile dar sunt convinsa ca sunt haioase, mereu va vin idei nastrusnice. Si zici ca vrei sa reclami OPC-ul ? Pai ii dai la ziar, sau la OTV .
Bafta sa prinzimereu liber la cabinet, am citi ca se poate si asa. Eu am fost o singura data si era nebunie. Important este sa-ti vezi interesul tau si de n-ar fi bb in plan tot trebuie sa ai grija de sanatatea ta.
Mie imi e greu acum ca sunt singura (am si bolit 2 zile) dar sunt asa fericita ca o am si pe Elisa. Cand era Ana mica eram mereu curioasa de cum avanseaza, parca nu aveam rabdare sa o vad mergand, progresand, o stimulam in diverse feluri sa faca ce-mi nazarea mie sau ce citeam prin carti ca ar trebui sa faca. Acum am savurat din plin bebelusia si deja sunt putin nostalgica pentru ca e din ce in ce mai independenta, se ridica, merge pe langa masa. A crescut mare bebelusul meu, bine ca mai e sugar . Cred ca trebuie sa mai fac un bb pe la 40 de ani sa fiu zilnic in extaz, deja cred in intelepciunea care vine cu varsta. Of, n-am leac la capitolul acesta.
Cristina, mi se lungesc mie urechile pana atunci. Anul asta nu ne potrivim la plimbareala, am in plan sa facem aici Craciunul. La noi nu numai ca e urat dar e si frigut. A nins ieri intr-un satuc din Sud .

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, trupa, oriunde te-ai afla!

Micul dejun este servit, asa ca poftiti, va rog, la , fresh de toate fructele, ceai, laptic, capucino, ciocolata calda si, bineinteles, nelipsita proaspata si gustoasa!
Si pentru atmosfera, hai sa cante si-un "lautar", ca sa intram mai cu avant in WE!



Deci, Ancuta, pe cine si de ce vrei sa reclami la OPC-u??? Si chiar asa misirupisti sunt eia??? Dar in ce tara lui Papura Voda traim, lume???? ... Eu, la un moment dat, am vrut sa reclam la CNA o reclama de-a dreptul grotesca la nu'sh ce pufuleti in care apare unul decapitat care vorbeste cu un prieten venit in vizita (capul aflandu-se undeva, pe jos, pe podea), in timp ce corpul se arunca pe fereastra . Si ganditi-va ca reclama era difuzata la orice ora din zi, ca nu se referea la produse interzise minorilor, gen alcool! Am zis ca daca mai o data o vad, sun!

Otilia, scumpa mea mamica, ma bucur tare ca ai mai "venit" pe la noi! ... Recunosc ca m-a umplut de bucurie si de nostalgie mesajul tau gandindu-ma ca asa am patit si eu cu ai mei: adica la Vladi nu mai stiam cum sa fac sa treaca vremea mai repede sa-l vad cum creste, cum progreseaza, iar la Ducu m-am bucurat de fiecare secundita de bebelusie, desi am impresia ca el a crescut mult prea repede pentru gustul meu! Nu-i asa ca-i muuuult mai frumos cu doi copii?? ... Si, sa nu uit, iti multumesc tie, ca si tuturor fetelor pentru frumoasele cuvinte pe care mi le adresati, caci imi hranesc vanitatea si ma fac sa uit ca nu mai am de mult 20 de ani. Bluza-mi place si mie mult si-as fi in stare s-o port si noaptea, daca vrei sa ma crezi. fetele frumoase si pe mamica lor scumpa!

Nico, te astept si eu cu poze, ca tare curioasa mi-s cum s-a distrat frumoasa ta la 2 anisori!

Cristina, ai terminat cu testul acela??? Eu iti tin pumnii stransi, sa ai spor in toate asa cum iti doresti si mai ceva pe deasupra!

Claudia, tu nu mai zici nimic???

Ioana, Katik, Elena, AncaD, Misha pe unde-mi umblati???

Hai ca m-am intins destul cu mesajul si urla treaba dupa mine!

Sa aveti un WE minunat, asa cum vi-l doriti!

trupa, oriunde v-ati afla!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Pe aici bantui si eu...
Si astept sa ii treaca odata durerile de dinti lui Razvan, ca e mai marait ca oricand si catarat non stop pe mine.
Si incerc cu toate puterile sa nu ma mai gandesc la criza, la bani, la disponibilizari, la rate...etc
Si as vrea sa capat curaj...si sa ma lase si Razvan sa fac niste placinte cu branza pe maine.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare
Pisi multumesc de bunatati. Am internetul restrictionat si nu pot sa ascult melodia dar banuiesc ca e frumoasa.
Credeam ca de la birou pot sa intru mai des dar nu e asa. Am foarte mult de lucru. Acum sunt in pauza de masa.
Poze tot nu am, dar saptamana viitoare remediem problema.
In schimb vrea sa va anunt ca ne apucam de casa. Acum caut un arhitect ieftin si bun . Am vandut apartamentul in conditii bune(zic eu). Putem sa mai stam un an in el.
Va pup

PS Elena eu pt durei de dintisori i+am dat bilute hemeopate si a fost mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

eu sunt aici dar ma chinui cu niste rahaturi de goluri

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Otilia bine ai revenit! Deci sa inteleg ca ai plecat in Norvegia iar? Pai sa stii ca nici la noi nu este departe vremea de a ninge dar aici nu ninge din pacte ploua ...
Eu te admir pe tine, pe Pisi si pe Nico si pe toate fetele cu mai mult de un copilas pentru ca sunteti niste mamici curajoase. Eu daca as putea sa mai am cred ca bucuria voastra ar fi contagioasa si pentru mine si m-as mai apuca de unul. Cand vb asa de frumos de cum cresc repede si cum se joaca mmmm parca imi vine si mie pofta de un laptos mic dar ma trezesc repede la realitate si imi dau seama ca r fi un copil chinuit cu o asa mama zurlie...
Ancuta eu m-as duce cu ei in dinti pana in panzele albe si cu nenea de la OPC ca trebuie sa-i stii numele. In primul rand este lipsit de profesionalism si nu are ce cauta acolo si in al doilea rand este lipsit de respect ca sa zica ce a zis. Si de ar fi fost asa obligatia lui era sa investigheze cazul.
Dar ii pun mandrele parul pe bigudiuri nevestei si pica ei la pace cu o amenda minuscula ca asa se face la noi din pacate...
Nico deci ai luat-o in plin la servici... Asteptam cu interes pozicile.
Eu am terminat ieri experimentel acum am cele 3000 de linii de date de pus in calculator decat... Voi fi gata pe saptamana viitoare cred.
Va pupic si acum sa ma duc ca am juniorul meu de instruit si este un mare pampalica... Scuze dar mi-a ajuns.
Pupici si sa aveti o zi super, super!

Cristina

Mergi la inceput