Ingineri fosti, viitori...(30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Eu dau de mancat si de baut. Nu pot sa fiu asa la inaltime ca Pisi dar daca am promis ulster breakfast sa fie.
Eu aseara am fost la niste prieteni in vizita si m-au doftoricit si au avut grija de mine ca de un copil.
Azi nu mai tusesc asa rau ceea ce este foarte bine.
La mine munca chiar daca este final de saptamana si lucrez si maine...
Va pupic fetelor si sa aveti o zi super buna!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Cristina multumesc de bunatati.
Am intrat doar sa salut, sunt pe picior de plecare.
am avut foarte mult de lucru. Acum plecam in Ardeal sa il lasam pe Alex la socrii. Ziua Andrei o sa o facem pe bucatele: un tort la socrii si unul cu prietenii acasa.
De luni ma intorc la birou si nu stiu cand mai apuc sa intru.
Elena pozele o sa le vad saptamana viitoare. Cu banii si la noi e destul de rau. salariu primim doar 85%. eu am noroc ca mai lucrez privat dar au scazut si aici preturile si incasez tare greu. Mai nou cer 50% avans sa fiu sigura ca nu muncesc degeaba.
Am fugit,
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata asa mai pe la pranz dar eu am avut de lucrus si abia acum m-am oprit din vartej. Sa stiti ca nu am uitat ca este sambata dar asa este in cercetare: nu ai sambata, nu ai duminica.
Sa va dau si de mancare ca i-am promis lui Pisi ca nu va las sa flamanziti pe aici.
Va pupic si sa aveti o zi superba!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Buna dimineata!
Wow, sa-mi fie rusine, m-am lasat pe tanjala.
Claudia, ce draguta esti tu! Acum m-am mai calmat si m-am mai obisnuit cu imaginea...pana la Craciun o sa fie mult mai bine... pana la urma bine ca mai am parul pe cap ca restul se rezolva.
Nico, succes la servici!!!! Sper sa ai o revenire usoara!
Eu am avut ceva emotii vineri fiindca am fost la dr. Tutunaru pt prima data. Eram asa de tensionata ca uitasem si ce vreau sa intreb, imi venea sa fug mancand pamantul...dar cand am intrat in cabinet mi-am regasit calmul si a fost totul ok. Ma asteapta 2 luni de monitorizari...Mi-e tare urat de stat atat pe drumuri si fugit de la servici (nu stiu, zau, cum o sa ma descurc, ca astia se uita foaaaaaaarte chioras la niste chestii...numai lor li se cuvin).
Va pupacesc in grup si va doresc o saptamana faina.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, trupa, oriunde te-ai afla!

Poftiti la si-un mic dejun copios , ca sa uitam ca-i luni si iar a mai trecut un WE!

Cristina, vad ca tu muncesti si-n WE, asa ca nu lua in seama remarca de mai sus!

Ancuta, in sfarsit, te mai vede omul si pe tine pe aici! Ma bucur ca ai "luat taurul de coarne" si ca ai ajuns, in sfarsit, la dr. Tutunaru, indiferent ca le convine la colegi sau nu! Tu trebuie sa-ti sti prioritatile si sa-ti vezi de ele, caci nimeni n-o sa-ti spuna mai frumos "te iubesc" pe lumea asta si nici o imbratisare nu se compara cu cele oferite de propriul tau copil! Ei sunt adevaratele noastre comori si ei merita tot efortul din lume si orice sacrificiu! Iti vor plati pentru el cu varf si indesat iubindu-te neconditionat si fara limite!

Nico, spor la treaba! Sper sa te acomodezi usor cu noul program si sa ai randament maxim. Cum a fost WE-ul, cum a fost petrecerea Andrei??? Alex s-a suparat ca l-ai lasat la bunici, sau ii place acolo???

Cristina, ma bucur ca ai prieteni minunati acolo, care nu te lasa sa suferi singurica si-ti alina orice durere! Si sa nu uit sa iti multumesc pentru onorurile de gazda pe care le-ai facut in lipsa mea!

La Viena a fost foarte frumos, dar si foarte obositor. Azi stau sa-mi "ling ranile" capatate-n talpi de la cat am umblat pe jos! ... Incerc sa postez si niste poze, ca sa va bucurati si voi de cele cateva "colturi" de Viena pe care am apucat sa le vizitam si sa le imortalizam!

trupa, oriunde v-ati afla!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Pisi ca deobicei la inaltime. Ma asez frumos la masa ca un copil cuminte si poate ca saptamana viitoare fac si eu weekend daca gasesc altceva mai bun de facut decat munca. Bine ieri am avut si prte de placere ca am avut musafiri la pranz deci nu am fost decat de dimineata la treaba. Masa a iesit super.
Ancuta ma bucur si eu pentru ca te-ai mobilizat si subscriu in totalitate la ceea ce zice Pisi. Nimic nu se compara cu zambetul, pupicii si gingasia de la bebicii nostri. Trebuie sa lupti pana cand reusesti si daca asat vrei acum pentru tine ar trebui sa devina o prioritate.
La mine ploua neincetat si este o vreme de cacao. Nu ma afecteaza prea tare ca nu am timp de stat pe afara dar parca daca te uiti pe fereastra si vezi o raza de soare e un pic mai bine.
Azi am si sedinta de laser asa ca auciiiiiiiiiiii!!!!!!!!!
Va pupic si sa aveti o zi frumoasa!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

din nou!

Am intrat doar sa va anunt ca pozele de la Viena le puteti vedea AICI

dulce si apasat

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Sa intru si eu sa zic ca am vazut pozele si sa mai zic ca sunt geloasa pe cat este de frumoasa si finuta Pisi. Eu cu toata sala mea nu o sa ajung in veci nici macar jumatete din Pisi Miss.
Glumesc Pisi dar arati superb si locurile sunt superbe. Ati condus mama pana acolo? Eu nu cred ca as putea sa o fac. Cat ati facut pana acolo?
Pupici!


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Esti o scumpica, Dorina, dar tu stii deja asta.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

sper sa ma iertati ca intru la voi pentru cu totul altceva.
Alex, este un copilas de 1 an si 3 luni...dar acre are deja 2 operatii la inimioara si urmeaza a 3a in 9 zile.
La semnatura mea gasiti mai multe informatii.


Va rog, cele care puteti, sa ne ajutati sa-l ajutam pe Alex, acum cand inca se mai poate face ceva!


Multumesc

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput