Puiuti de Randunici 2008!! (293)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

vad ca nu a dat nimeni o cafeluta
luati de aici
Ariel horror ce povestesti de cumnata ta
sa se faca bine!
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Naty, si lui Sabin i-au iesit intai maselutele si acum caninii, desi caninii sunt inflamati de la 4 luni, chiar am simtit atunci ceva ascutit, am chemat pediatra ca m-am speriat si a zis ca se mai intampla sa iasa caninii primii. (pana la urma nu au iesit)
Ariel, e cumplit ce povestesti tu. E incredibil ca in anul 2009 se mai intampla cazuri de astea. Pai e similar cu nasterea acasa pe podeaua bucatariei. Sa lasi femeia singura cu copilul, sa uiti de ea e direct crima . M-a luat cu fiori cand am citit povestea ta.
Bona mea are "colita infectioasa", azi a venit dar imi e frica pentru Sabin, se ia?????

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Mi-au placut pozele lui Mimo cu Vladutz si Sophie cea frumoasa. Si imi place la nebunie freza lui Vladutz .

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca2107

Mi-au placut pozele lui Mimo cu Vladutz si Sophie cea frumoasa. Si imi place la nebunie freza lui Vladutz .

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor


si eu care am vrut sa ii zic sa schimbe frizerul
Merg sa beau o cafea, sa pun la foc gulasul si dupa aia sper sa revin p'aci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

n-am mai citit de atat vreme si cand intru.......inteleg ca mufy-pufy cel atat de dragalas e bolnavior (pot sa spun ca e un dragalas si un simpatic acum "pe vazute" ,caci asa cum probabil v-a spus luny, ne-am intersectat un pic in mall ) ... stefu mititel e si el bolnavior...sper sa se refaca repejor amandoi si daca mai sunt si alti puiuti de care nu stiu, le doresc sanatate la toti!
am "varat" un ochi la poza indicata de mihu , si desi nu stiu ce are webshots, la mine cel putin, ca nu pot vedea decat foarte putine poze, am vazut mare intalnire mare intre sophie si vladut, frumusei taaaare, si care au crescut asa muuuuult si s-au schimbat de cand n-am mai vazut eu poze ; s-a leagat o idila sa inteleg?
am citit de cumnata lui ariel ... mi-am amintit de mine si de faptul ca un moment asa frumos si unic s-a transformat intr-un cosmar ... ariel ii doresc insanatosire grabnica si sa vegheze bunul Dumnezeu asupra ei si puiutului asa cum a vegheat asupra mea si a lui teo si dupa multe zile de chin am ajuns acasa cu bine!
m-a "intors pe dos" ce a povestit ariel ... mi-am pierdut sirul gandurilor si ce vroiam sa mai scriu.....va pup pe toate si sper sa nu mai fie bolnaviori sau bolnavioare pe crenguta ...

--------------------------------------------------------------------------------------------
"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

"Omul traieste mai putin de 100 de ani si isi face griji pentru 1000"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Ariel incredibil!! chiar ca iti vine sa scoti toti monstruletii incatusati pe unde sunt ascunsi .. Doamne fereste de asa ceva! multa sanatate cumnatei!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

'neatza si de la noi!

v-am tot citit zilele astea, am vazut si poze, dar nu prea am avut chef de scris!

ariel sper sa fie bine cumnatica ta, sa fi trecut peste toate problemele! iti inteleg furia, e absolut oribil ce povestesti. dar avand in vedere ce probleme avea cumnatica cu coloana si bebelusa Ilincutza era marisoara, trebuia cautat un dr care sa-i faca cezariana, la sigur, nu unul care nu e disponibil in mom d-astea. nu vreau sa ma gandesc la ce motive o fi avut dobitocul ala de dr de nu a vrut sa ii faca de vineri cezariana (faza cu sala si locurile "scartaie"). pana la urma e vorba de ceva mult prea important si care poate avea consecinte neplacute ca sa te lasi pe mana unuia care se crede atotstiutor. bine ca s-a terminat cu bine, pana la urma si sunt bine amandoua!

blankar sper din tot sufletul sa nu fie vorba de infectie.

am vazut si eu poze cu vladutz si sku, ce bine le sta impreuna!

cuscra sper ca sunteti bine si nu a mai facut febra muffy! asteptam vesti!

bubu, vladutz cum e?

miha tinem pumnii sa iasa bine analiza, si mi-a placut faza cu Luca "ambitios" ca tine!

ma duc ca am de calcat, de facut mancare, de facut bagajele pt joi... mai trebuie sa mai am si chef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko

Citat:
citat din mesajul lui raluca2107

Mi-au placut pozele lui Mimo cu Vladutz si Sophie cea frumoasa. Si imi place la nebunie freza lui Vladutz .

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor


si eu care am vrut sa ii zic sa schimbe frizerul
Merg sa beau o cafea, sa pun la foc gulasul si dupa aia sper sa revin p'aci.

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN ORASUL ACESTA!!!

Mai Gecko sunt impresionata de cat de draguta esti Nu-i schimb frizerul, uite asa

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

roxana, faza e ca Oana a vorbit de la inceput cu dr., ca era speriata deja de la mine....doctorita i-a zis ca nu incape indoiala, ca orice motiv minor ar fi, ii va face cezariana, iar daca nu vor fi probleme o lasa sa nasca natural. culmea ca ea a trimis-o pe Oana la neurolog ca sa vada daca poate sau nu sa nasca natural, acesta a zis ca el nu risca...si cu toate astea...
eu sunt foarte speriata ca nu mai am nicio veste, cumnatul meu nu raspunde la telefon, oana are telefonul inchis (e normal...), pe fix al ei nu raspunde nimeni....socrii mei nici macar nu stiu de intamplare, ei stiu ca oana a nascut cu bine.....
nu pot sa aflu nimic!!! si la spital nu am cum sa ajung, ca e in iasi...trimitem mesaje si eu si marcel pe telefoanele lor si...nimic.
mi-e tare teama!

inca o "revolta" a mea...dr pediatra m-a sunat iar sa ma ameninte ca daca nu vin la ROR azi, ma declara la Sanepid ca am refuzat si sa suport consecintele. m-am certat cu ea ieri, i-am zis ca Teo abia a facut o saptamana de cand s-a vindecat si cu toate astea inca ii mai apare eruptie cand se incalzeste, caci la parvovirus pot sa mai apara inca 6-8 saptamani in contact cu caldura, soarele, stresul...
am intrebat-o daca are curaj sa riste si a zis ca treaba ei e strict sa-i faca vaccinul .
eu nu-l fac! asta e clar! instinctul meu striga si acum NU, ca si data trecuta, cand ea voia sa-l faca impreuna cu DTP, chiar daca Teo era la cateva zile de la otita si amigdalita...practic, copilul asta are 2 luni de cand e bolnav aproape continuu si mi-e frica de mor sa-mi fortez norocul.
stie careva un pediatru...mai "openmind"? sau stie careva daca e legal sa nu il primeasca la scoala daca nu face acest vaccin? ca de gradi nu ma agit....
plsss, help!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Aoleu,Ariel ce povestesti:mi-e pur si simplu rau!Doamne!!!!
Sanatate multa cumnatei sifelicitari pt papusa grasunica
Cuscra,alegeti alta data de venit la Bran ca Geo a zis ca pregateste o surpriza pt noi sa plecam undeva,si chiar in perioada aia e si vreau mult de tot sa va vad!Eventual dupa 1 septembrie
Tare frumoasa intalnirea Vladut-Sophie
Si cam atat..ca ne pregatim de duca

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput