va rog sa ma ajutati

va rog sa ma ajutati | Autor: ingrid111

Link direct la acest mesaj

buna,
am o mare dilema , va rog sa ma ajutati, in data de 17.07.2009 dar si in data de 27.07.2009 am facut sex neprotejat, vreau sa mantionez ca ultima zi a mentruatiei a fost pe data de 15.07.2009, in ultimele zile nu m-am simtit foarte bine, am avut ameteala, nu puteam manca mai nimic, si m-am simtit foarte obosita, si mi-am spus ca sunt insarcinata, dar surpriza azi am vavut ca mi-a venit, ce se intampla suntem abia in data de 01.08.2009, trebuia sa-mi vina pe 12-13.
sunt sau nu insarcinata?
va multumesc frumos.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

De ce nu iti faci un test de sarcina?

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid111 spune:

mi-e sa nu-l fac prea devreme si sa fiu dejamagita. vreu sa corectez putin ceea ce am sous am spus ca mi-a venit insa nu este la fel ca de obicei este de culare rozalie.
ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

test

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Eu zic sa iti faci un test de sange(parca asa se numeste), pt. ca testele de sarcina nu sunt 100% sigure. Bafta multa si daca o sa fie pozitiv felicitari de pe acum!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

INGRID 111, este mult prea devreme pentru un test de sarcina. Mentionezi ultima zi a CM-ului, importanta este prima zi a CM-ului .
In mod normal ovulatia are loc la jumatatea perioadei de ciclu menstrual (CM), in functie de perioada ta, poti calcula, daca in jurul zilei de 27 iulie , cand ai facut sex neprotejat , ar fi putut fi ovulatia.
O sarcina este confirmata ,sigur, de un test de sange Beta HCG. Acesta se face la cel devreme, 10 zile de la data fecundarii.
In cazul tau cel mai devreme in 5 august.


Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid111 spune:

doamne ajuta!! nici nu stiu ce sa mai fac, nu prea imi ramane altceva de facut decat sa ma astept. am facut eu un calcul si ziua de 27 era zi fertila (nu prea ma pricep). va anunt cand voi avea un rezultat sigur.
multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

ingrid sa inteleg ca-ti pare bine daca esti gravi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid111 spune:

mi-si dori sa fiu dar nu cred. pt ca mi-a venit. asa ca ma sa mai incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid111 spune:

am gasit asta pe un site, sa fie asa si in cazul meu, a doua liniuta, nu stiu ce sa mai zic de cand mi-a venit tot cait motive poate ca sunt insarcina, imi doresc mult un bebe. ma ajuati cu explicatii va ro, poate ati trecut prin asta si sunteti cu experienta.
va multumesc.

Sangerari cauzate de implantarea ovului
- in momentul in care oul fertilizat incepe sa patrunda in captuseala uterului, la aproximativ 6 zile de la conceptie, unele femei acuza cantitati mici de scurgeri rosiatice, acest lucru putand fi resimtit si prin asa-numitele crampe abdominale.
- alte cauze: menstruatia actuala, menstruatia neregulata, sangerari cauzate de pastilele anticonceptionale, infectii vaginale si nu numai.

Mergi la inceput