FIV 237

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Ma bucur ca nu am mai vazut pe prima pagina referiri la Sabyc....
Din cauza lor suferim noi caci in toata tara sunt controale pe ceea ce inseamna FIV si implicit.....ne afecteaza pe noi cele in curs de fiv (acesta e motivul pt care eu am amanat fiv pt octombrie)
La omul suparat nici messengerul nu merge...Aviz ellenik...Cand se repara...te contactez dar astept una bucata sot sa ii dea de cap..caci eu imi prin urechile..
castelana..multumesc pentru incurajari si sa stii ca esti o mare speranta pentru mine datorita faptului ca ai reusit din prima...
Si eu sunt o mare optimista in acest capitol caci mi-am facut un calcul mic si daca fac FIV in octombrie reusesc sa il aduc pe bebe in casa in luna iulie si va fi racusor ca mami si ca tati....
Va pup mamici, burtici si viitoare burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyna75 spune:

Donez 4 fiole de Gonal f 75 ui valabile pana in dec 2009 tinute in conditii bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

HUSKI mai am greturi si stari de rau.Mi-a fost bine cateva zile,dar azi au revenit in forta ,urat de tot.

MIRIMIR chiar azi am fost la Bucuresti pt.masuratorile de 12 saptamani si suntem bine.Am facut si dublu test.

IOANATUGS

iana

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Baby 78, m-am gandit eu ca e ceva.Stai linistita ca si eu am intrat mai rar ca mi-a fost rau si somnic.Te pupic .

8+
Eu si bebe il iubim pe tati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, mi-a soptit o pasarica (Kitta ), nu "pasarica" in sensul domnului presedinte... stiti voi , ca va distrati de minune la Dantes, iar eu, ca o idioata, ma lamentez intre plecarea de maine si....altele . Petrecere frumoasa in continuare si sper sa vad si poze. Avalon, un pupic special , nu a fost de data asta, dar data viitoare nu te mai ratez
Moni: iubitaaaaaaaaaaaa mea, felicitari pentru printese, sper ca sunteti bine toate trei, astept poze cu minunile tale
Elenada
Catalina: sfaturi de ultim moment pentru insorita Grecie? Cand ajungi? Poate ne mai conversam la telefon.
Castelana: felicitari multe, iubita! Cu un asa optimism era imposibil sa nu reusesti!!! Imi poti dona si mie macar un mg? Ca am maaaaaaaare nevoie de curaj si optimism sa o mai iau de la capat....
iana_mari, huski: ma bucur ca sunteti bine Amandoua imi dati sperante.
Blanche: te astept la interval, pe lista de gravidute. Altfel, nu ma mai apuc nici eu de nimic Pup spanioloaica
Kora: fata draga, esti ok? astepti toamna, ca toamna se numara bobocii . Te-am prins, asa-i?1
Mihaele: te-ai hotarat pentru Biogenesys? Sa fie cu noroc
Goggy: iubita, mi-ai intrat la suflet de la prima vedere... Sa fie intr-un ceas bun decizia pentru urmatorul fiv
In alta postare a mea, viitoare, va voi mai povesti "diverse" aventuri intr-ale fiv-ului ale mele, momentan sunt prea depasita de situatie.
Va pupic pe toate, nu vreau sa ratez pe cineva

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy10 spune:

Buna fetelor!
Mai am ceva nelamuriri.... ma tot gandesc sa incerc ori la Szeged ori la Budapesta, dar cum suntem "uscati" financiar... tot incerc sa gasesc solutii pentru rezolvarea situatiei. Cele care ati facut acolo si ati avut dosarul intocmit anterior... v-a mai cerut sa refaceti analizele? sau doar pe cele "expirate"? adica ma gandesc la toxoplasma, chlamydia, listeria, etc. care odata facute (si igM si igG) si bune, nu vad de ce ar trebui reluate. De acord cu analizele serologice, dozarile hormonale...
Acolo se vorbeste in engleza? sau ungureste??? ca nu stiu nici macar injuraturile in ungureste...
Si revin cu intrebarea (pe care o adresez in special celor care au facut acolo, fara sa aiba nicio cunostinta in zona, ci pur si simplu sa fie pe cont propriu) cum ati rezolvat cu partea de "cazare" pe perioada desfasurarii operatiunii (banuiesc ca de cand incepi tratamentul pana dupa ET, ar cam trebui sa ramai pe acolo).
Cate drumuri sunt necesare la clinica? Se mai poate rezolva cate ceva si prin e-mail (eventuale analize facute in tara si trimise rezultate pe e-mail). Eu incerc sa imi fac un intreg film in cap: cate zile de concediu mi-ar trebui? cate drumuri sunt necesare? cum rezolv cu "sederea" acolo? ce se mai poate recupera (analize)
din dosarul actual de la Giulesti? adica in concluzie cati bani ar trebui sa pregatesc in total?
Va multumesc anticipat!
Bafta in continuare tuturor si sa auzim doar de reusite de acum inainte !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui puffy10

Buna fetelor!
Mai am ceva nelamuriri.... ma tot gandesc sa incerc ori la Szeged ori la Budapesta, dar cum suntem "uscati" financiar... tot incerc sa gasesc solutii pentru rezolvarea situatiei. Cele care ati facut acolo si ati avut dosarul intocmit anterior... v-a mai cerut sa refaceti analizele? sau doar pe cele "expirate"? adica ma gandesc la toxoplasma, chlamydia, listeria, etc. care odata facute (si igM si igG) si bune, nu vad de ce ar trebui reluate. De acord cu analizele serologice, dozarile hormonale...
Acolo se vorbeste in engleza? sau ungureste??? ca nu stiu nici macar injuraturile in ungureste...
Si revin cu intrebarea (pe care o adresez in special celor care au facut acolo, fara sa aiba nicio cunostinta in zona, ci pur si simplu sa fie pe cont propriu) cum ati rezolvat cu partea de "cazare" pe perioada desfasurarii operatiunii (banuiesc ca de cand incepi tratamentul pana dupa ET, ar cam trebui sa ramai pe acolo).
Cate drumuri sunt necesare la clinica? Se mai poate rezolva cate ceva si prin e-mail (eventuale analize facute in tara si trimise rezultate pe e-mail). Eu incerc sa imi fac un intreg film in cap: cate zile de concediu mi-ar trebui? cate drumuri sunt necesare? cum rezolv cu "sederea" acolo? ce se mai poate recupera (analize)
din dosarul actual de la Giulesti? adica in concluzie cati bani ar trebui sa pregatesc in total?
Va multumesc anticipat!
Bafta in continuare tuturor si sa auzim doar de reusite de acum inainte !


Puffi draga sa te/va ajute DD sa fie bine si sa aveti puii vostri!
Eu pot sa-ti spun numai ca analizele daca au mai mult de 6 luni trebuie sa le mai faci odata.
Eu chiar si asa am facut analizele la sange in ziua 21 a CM pentru a sti cand incepem stimularea si dr a decis ca incepem in prima zi a urmatorului CM.
Apoi toata schmma de tratament a fost in functie de cum am reactionat la stimulare si apoi dupa EM la fel am fost urmarita din nou la 3 zile sa vedem daca am doza sufucienta de hormoni(progesteron si estrogen)
Deci asa e parerea mea ca informatiile pot fi aproximative din partea fetelor, pentru ca schema de tratament e individuala de fiecare ce problema si raspuns are.
Oricum e bine ca orientativ sa stii acest lucru.
Eu acum catva timp am citi ceva informatii de care ai nevoie pe forul FIV ungaria, intreaba-le direct si pe fete acolo.
Bafta multa si sa fiti binecuvantati cu un sufletel al vostru cat de curand!
Doamne Ajuta!

Te pup
castelana fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristal1995

Castelana: felicitari multe, iubita! Cu un asa optimism era imposibil sa nu reusesti!!! Imi poti dona si mie macar un mg? Ca am maaaaaaaare nevoie de curaj si optimism sa o mai iau de la capat....

In alta postare a mea, viitoare, va voi mai povesti "diverse" aventuri intr-ale fiv-ului ale mele, momentan sunt prea depasita de situatie.
Va pupic pe toate, nu vreau sa ratez pe cineva

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"



Draga Cristal, iti trimit, iti trimit ceva optimism, si nu numai un gr ci cate kilograme si apoi de pui la dospit precum cozonacul, sa creasca speranta, sa sporeasca!!!!
Fata draga trebuie sa regasiti puterea (oricum putere are toata lumea in propria persoana si are resurse, crede-ma) inauntru.
Deci trebuie sa crezi in tine in sansa voastra si o sa o scoateti voi la capat, clar?
Si pana incepi procedurile sa faci ceva care sa te binedispuna, inteles? Si stai aproape de sotul tau, pe mine ma incarca nespus de mult cand stiu ca suntem doi sa vaslim barca, oricum suntem la capatul pamantului si doar pe el il am aproape.
te pup si capul sus fata draga!
Doamne Ajuta!

castelana fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Puffy - gasesti toate informatiile pe subiectul FIv Ungaria - a facut Avalon o prima pagina de toata frumusetea
Mult succes
L

Mergi la inceput