Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (321)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Noi una buna, una rea! Sara e muuuult mai bine, aerosolii fac minuni, deja expectoreaza si tuseste f putin, deci aparatul merita toti banii! Desi bine ar fi sa nu avem nevoie de el!

Altfel, am ajuns si eu intr=un final sa imi ridic primele analize de gravi si surpriza....anti toxoplasma-pozitiv. Si eu care nici nu voiam sa fac analiza, dart fiind ca nu avem caini, pisici si nici nu intru in contact cu ele...Nu stiu ce o fi, dar am ramas speechless...Le-am detaliat la Synevo, dar zau ca sunt cu morcovul in fund, desi dr a zis ca nu e de speriat, poate fi o infectie mai veche...NU stiu, ca nu mai inteleg nimic. Ma intreb cum va fi cand voi face 2T si 3T...

Tomasa, multi pupici si de la noi!

BErnix, imi pare rau, eu nu stiu remedii pt problema in cauza!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Hop si eu, nu mai reusesc sa tin pasul cu voi, Cristi cere atentie maxima, iar atunci cand doarme, incer sa fac putina treaba si sa mai scriu la lucrare,...parca nu se mai termina.
Luni plecam si noi la mare, mamaia scrie pe noi, iar daca tot vorbeati in capitolul trecut de nud...ma dau si eu cu parerea, nu am nimic cu cei care fac nud si am de gand sa-l las pe Cristi gol pe plaja, dar nici chiloteii uzi nu sunt o solutie,igiena oricum ai privi cu sau fara chilotei nu este, ma astept sa stea numai la apa rata mea.....totul depinde de situatia concreta. Da, la 2 mai era plaja ok cu ceva ani in urma, nu am mai fot de multi ani acolo.

Voiam sa raspund din urma, dar chiar nu mai stiu cui.

Roxana, concediu placut.

Danielle, am vazut frumoasa printesa, pacat ca doarme Cristi ...cat despre tati, cred si eu ca este fericit, cu asa frumuseti langa el.

Papanash, ingrozitoare povestea cu bona...a durat cam mult sa-si dea seama mamica...pacat de bietii copii.

Tomasa, in locul trandafirilor parca fac o fantama arteziana( sau ceva de genul asta), au facut multe alei, am inteles ca totusi o sa puna din nou trandafiri......aaaaa, o vad mereu pe prietena ta seara in parc(cea cu care te plimbai tu, nu mai stiu cum o cheama).



daca vreti sa ne vedeti si sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=3" target="_blank"> aici-cec1

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Gabriela , ma bucur sa aud ca Sara e mai bine.
Legat de analizele tale , cred ca trebuie sa ai incredere ca totul va fi bine.

Papanash, astazi pe antena3 la stirile de la 13 au relatat cazul despre "bona" la care ai pus link...brrr... cred ca va da de gandit multora in situatii cu bone...

Teo , multumim de vestile despre Rox.
Asteptam vesti despre voi, ce face Mihnutu.




mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Teodoraaaa, !!! Multumesc!
Bernix, ti-am scris pe privat ca sa nu plictisim fetele, nu stiu cat te-am ajutat, daca e altceva ce vroiai sa stii, intreaba-ma si iti raspund cu drag.
Gabriela, vezi ca poate este pozitiv in sensul ca ai anticorpi (e posibil sa fi facut boala si de la altceva, candva-gen carne insuficient preparata termic, etc). Nu e periculos decat daca o faci pt. prima data in sarcina, nu te speria! si chiar si asa conteaza mult si titrul de anticorpi. Revin si dezvolt putin mai tarziu. In plus poate fi si proba gresita/contaminata, pls. nu te speria pana nu vb cu gineco.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Cecilia, Ana o cheama, are un baietel de 2 ani jumate si o fetita mai mare. E o dulce, din fericire tinem legatura, a mai venit pe la noi cu copiii, ca eu in zona n-am mai ajuns . Dar voi profita de invitatia ta si ne vedem si cu ea.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

fetelor, cazul cu bona e aici pe site, la sectiunea 'crese, gradinite, bone', vad ca a luat mare amploare, apare la toate stirile (antena, protv, realitatea ) , si ziarele scriu despre caz. E ingrozitor, eu n-as fi avut puterea s-o las nebatuta, numai uitandu-ma la inregistrari, nefiind vorba de copilul meu si tot as fi bumbacit-o bine.
mai nasol e ca cica parintii n-or sa aiba castig in instanta fiindca n-aveau contract de munca cu ea, sper sa fie doar o aberatie de ziarist.
Gabriela, imi pare tare rau de necazurile voastre, ia multi de incurajare si sprijin.
Cecilia, concediu placut si fara evenimente neplacute.
Celia, nu pot sa ma cert cu missele, ar fi in dezavantajul copilului, eu incerc cu vorba buna si am avut succes pana acum. Furtunul e in curtea de joaca, il folosesc sa spele asfaltul si masinile/topoganele. De regula este inchis dinauntru dar acum cica asta mic a pandit cand se ducea ingrijitoarea inauntru sa opreasca apa si l-a luat sa spele si el masina....eu stiu ca-i nazdravan, curios, le inteleg si pe ele ca au multi copilasi sub supraveghere. Sa vedem cum evolueaza in continuare, de cateva zile are 2 colegi noi care plang mult si e un pic afectat si el, mi-a zis miss dimineata ca ele ( missele) au o perioada grea fiindca vin copiii din concediu, unde au fost non-stop cu parintii si reacomodarea e mai grea, plus cei noi....

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

exact acum e Me la realitatea

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Papanash, nu a fost intentia mea prin atitudine sa te certi cu missele, ci sa vada ca nu iti este indiferenta neatentia lor fata de copilul tau.

Legat de cazul cu bona , eu nu cred ca in procesul intentat de cineva pentru infractiunea de lovire sau alte vatamari trebuie sa ai un contract incheiat cu acea persoana, apoi in instante sunt acceptate probe cu martori, mai sunt probe intregistrarile audio-video...asa ca eu cred ca vor reusi sa-i aplice o lectie "bonei".

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Buna ziua si de la noi!

Pentru ca n-am mai facut-o de tare multa vreme, am zis sa incarc niste fotografii cu noi. De fapt tocmai am instalat Picasa si am vrut sa vad cum ma descurc cu incarcatul. Rezultatul il puteti vedea aici

Promit sa scriu cat de curand despre noi, ce stie si ce face Vladi si ce realizari am mai facut.

Momentan sunt in criza de timp ca vrem sa plecam iar la mare (tot la Mamaia) si sunt in urma cu bagajele.
Cecilia, te sun de luni incolo, poate ne vedem pe litoral. N-am citit din urma doar pagina 2, daca mai sunt mamici cu copilasi la mare, tare mi-as dori sa ne vedem

Pupici

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Tomasa, e o analiza generala anti-toxoplasma scrie pe buletin, si azi am facut si IgG si IgM. Maine oricum merg la ginecolog, dar rezultatul va fi doar peste 1 saptamana. Sper si ma rog sa fie totul in regula! Iti multumesc mult de tot!

Celia, Papanash

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 12+

Mergi la inceput