a doua cezariana dupa prima cu probleme

a doua cezariana dupa prima cu probleme | Autor: raluca22

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
as vrea sa stiu de la acele fete care au avut complicatii la prima cezariana cum a decurs a doua cezariana.
Eu am nascut la 42w prin cezariana dupa o inducere nereusita dar au fost probleme si la cezariana ,am facut hamoragie in timpul operatiei ,tensiunea mi-a scazut iar uterul nu mi se mai contracta.In cele din urma au reusit sa ma aduca pe linia de plutire,am avut perfuzii in ambele maini ,am primit sange,urina era urmarita tot timpul...
Acum sunt bine numai ca nu mi s-au dat explicatii la ce sa intamplat la nastere si mie dare frica sa mai incerc odata dar imi mai doresc un bebe.
Astept parerile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Gandeste pozitiv si va fi bine!
Daca nu a fost o problema medicala clara incearca din nou cand te vei simti pregatita sufleteste, sau, si mai bine, lasa lucrurile cum vrea Dumnezeu.
Si eu am avut o prima sarcina cu probleme, nasterea prematura, cezariana cu risc, am auzit de 2 ori ca prin vis cum incepus sa sune aparatul de monitorizare cardio, recuperare grea...tot tacamul. Al doile bb la vrut Dumnezeu la 1 an si 4 luni. Am avut emotii dar toata sarcina a fost perfecta, pana la termen, analizele la fel, nasterea (ceza) usoara, recuperarea idem.
La ce dr si ce spital ai fost prima data?
Incearrca si alt dr.



CAPRA CU 2 IEZI

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

A DOUA MINUNE


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Eu as cere explicatii medicului meu.
un vot...http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/110711/

www.Satmarean-Alexiss.piczo.com

http://b1.lilypie.com/3q8rm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

De ce nu te gandesti sa nasti natural?
Si eu tot prima cezariana cu probleme, uter atat de fragilca se rupea si a trebuit sa-l suprapuna, transfuzie de sange, recuperare grea.
Si a doua oara am reusit natural. Poti citi la semnatura povestea nasterilor.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor,
Explicatia medicului afost ca se mai intampla dar ce ma mira pe mine e ca in fisa de externare nu scrie nimic doar operatie cezariana.Dr de familie mi-a spus ca trebuia sa scrie ca am primit sange.
Otilia as incerca dar la noi sunt putini dr care te lasa sa nasti normal dupa cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Din pacate in Ro nu prea te lasa dr sa nasti natural dupa cezariana, din cauza riscului de ruptura uterina pe cicatrice.
Daca ai avut prima cu probleme, nu inseamna ca si a doua va fi la fel, cezariana in sine e periculoasa ca taie uterul, e foarte vascularizat si oricand poate aparea hemoragie, din pacate ai avut ghinionul acesta la prima, dar la a doua nu sunt motive sa se intample la fel. Poate ar trebui sa schimbi si medicul.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput