Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Eeehheeeiii,asa da!!!!

Buna dimineata Ionelamaria, buna dimineata Raluci!!! O cafeluta cu lapte si o clatita cu cioco?

Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Vad k s-a mai animat pe aici , ink e bine nu a inceput sa fie chiar asa d cald, dar acusi

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +22 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pirelia

Fetelor certarete, ce sa va spun ... indiferent de decizie eu va sustin. Un sfat doar - ramaneti alaturi de sotii/iubitii vostri doar pentru ca va doriti voi asta, nu din cauza copilului. Nu copilul trebuie sa fie liantul in relatie ci iubirea voastra.
La intrebarea prietenilor nostri: Cand ne casatorim? (nici eu nu sunt casatorita inca), iubitul meu a spus ca vedem noi cand, oricum are un motiv puternic sa ma casatoresc cu el, respectiv copilul. Si eu i-am replicat ca ma casatoresc cu el pentru ca asa vreau eu, pentru ca-l iubesc, nu pentru copil, ca la o adica il pot creste si singura. Prietenii mei au ras si au spus: Ei, asta e Mirela noastra. Niciodata nu o sa ma casatoresc sau o sa stau langa un barbat doar din cauza copilului. Parintii mei au divortat dupa 20 de ani de casatorie si mama ne tot spune ca o suportat atatea certuri, batai, betii, doar din cauza noastra, a copiilor, si m-am hotarat c a nu voi face asa ceva copiilor mei.

Viitoare mamica in culmea fericirii 21+ (19+)




Pirelia, exact la fel gandesc si eu....trebuie sa fim impreuna pt ca ne iubim,pentru ca vrem sa ne traim viata alaturi de ei si nu pt a avea copilul un tata. Nici la mine tata nu a fost cum ar fi trebuit un tata sa fie si, de multe ori, m-am gandit ca ne-ar fi fost mai bine fara el.... Si mama mi-a tot repetat,saraca,sa nu fac si eu aceleasi greseli pe care le-a facut ea...sa stea cu el pt noi si pt ca toti cei din jur (familie,prieteni) i-au spus sa nu ne lase fara tata.

Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Adriana nu e vorba cumva despre vaccinul antitetanos? Cred ca ala e. Eu l-am luat la prima sarcina si l-am luat acuma din nou ca m-am intepat cu cui ruginit, ca altfel nu ar fi trebuit luat. Cica e valabil 10 ani. Acuma parerile sunt impartite, despre acest vaccin, daca sa-l iei sa nu...

Alina 24+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

nu, nu am RH negativ......si eu si cubis avem RH pozitiv, deci nu-i pt asta...
stiu doar ca-i in jur de 40-50 lei, dar nu eu il platesc...si chiar zicea doctorita ca la cate gravide are, sunt cateva cheltuieli

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

21+ David

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Citat:
citat din mesajul lui crlp

neata burtici,
am ajuns si eu la birou si am citit din urma;
va multumesc enorm de incurajari, dar din pacate la mine e un pic diferit, am incercat de multe ori sa-i vorbesc, sa-l intreb ce-si doreste, cum se simte, dar nimic...spune ca fericit, ca nu se teme de nimic, nu are nici un stres;
de multe ori am senzatia ca nu realizeaza ce se intampla, nu-i pasa
oricum spune ca ma folosesc de sarcina ca sa-i dau lui ordine, ca de fapt nu e chiar asa cum spun, ca ma prefac, etc
si eu l-am amenintat ca voi pleca si n-a avut nimic impotriva, din contra;
stiu ca vrea sa para dur si de nemiscat, dar asta nu ma ajuta cu nimic
oricum inca nu vorbim asa ca nu stiu ce sa cred...
va pup pe toate si va doresc tot binele din lume

16+ ingerasul Matei


Iubita, imi pare foarte rau ca e asa incapatanat...daca incepeti sa vorbiti, incearca sa-l incurajezi sa citeasca mai multe despre sarcina, sa intealeaga prin ce trecem noi in timpul sarcinii,sa nu mai creada ca inventezi!
In legatura cu faptul ca nu a aratat ca i-ar pasa cand l-ai amenintat ca vei pleca, eu cred ca braveaza, e vorba de mandrie....

Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

nu, nu am RH negativ......si eu si cubis avem RH pozitiv, deci nu-i pt asta...
stiu doar ca-i in jur de 40-50 lei, dar nu eu il platesc...si chiar zicea doctorita ca la cate gravide are, sunt cateva cheltuieli



Nu stiu despre ce e vorba. Daca afli tu... sa ne anunti si pe noi


21+
aniversarea nuntii
“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Alinus, ai mai multa grija de tine,sa nu te mai accidentezi!

Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata tuturor!Sa avem o zi buna!

miany
25+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Buna dimineata!
Avalon multumim de capitolul nou. Eu as mai fi stat de povesti cu fetele aseara, dar nu stiu ce se intampla daca sunt mai multe pagini la acelasi capitol.
Pirelia si mie mi se pare corect ceea ce zici. Nimeni nu ar trebui sa stea cu sotul/sotia doar pt ca au niste copii impreuna si cu atat mai mult sa le zica asta copiilor. Si maica-mea a fost in aceeasi situatie si cand erau certuri din astea mereu auzeam ca" doar pentru voi indur eu chestiile astea". Cosmar si pentru mama si pentru copii.
Eu cred ca nu e asa grava situatia la nici una din fetele noastre. Barbatii fac pe cocosii si nu lasa deloc mandria la o parte.
Rgagapie sa traiasca matusica sa aduca cat mai multe la fetite! Oricum acolo sunt multe reduceri si nu costa ca si cum le-ar cumpara de la noi din Ro si sa nu mai vb de calitate. O zi usoara la serviciu sa ai!
CRLP imi pare nespus de rau pentru situatia ta. Nu e deloc bine ca nu a reactionat cand i-ai spus ca o sa pleci. Poate ca e doar orgoliul lui de cocos si stie ca nu esti in stare sa faci asta si de aia vrea sa para de piatra...sau poate nu-l mai intereseaza nimica. Nu aveti nici un prieten comun mai cu capul pe umeri la care sa apelezi sa incerce sa stea de vorba cu el? Asa fara sa stie el ca tu stii de intalnirea asta a lor, poate lui i se destainuie mai mult...Zic si eu...
Alinus se pare ca le strangi pe toate zilele astea in loc sa te bucuri si tu de saptamana ta libera. Felicitari pt noua saptamana si multumim de bautura. Eu as vrea un fresh de mere cu morcovi, ca tare de mult nu am mai baut!
Ionelamaria se pare ca sunteti pe drumul cel bun. Sper sa fiti voi cei care ati dat startul la impacari sa mai auzim si vesti bune pe aici.

Bebelul meu misca intr-un si din ce in ce mai energic. Cateodata nici nu mai am aer sa respir si zic in sinea mea:"nah...ca te-ai plans ca al tau nu misca..sa-ti ajunga acuma!" Ieri am fost la plimbarica putin si am intrat si intr-un magazin cu produse din astea mai ieftine si i-am luat si lui ceva. Desi stam f prost cu banii...nu m-am putut abtine. Parca de toate mi-ar trebui.
Astazi am de gand sa fac poze la hainutele ce le-am cumparat si cele cateva ce le-am primit sa le pun la album sa le vedeti si voi. Sper sa nu ma lenevesc insa...
O zi placuta la toate burticile!

Ramona,
26+
noi 3

Mergi la inceput