Cand D-zeu te rasplateste

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Madalina, cand am citit fraza cu "cine crezi ca se mai uita la tine" in cap am auzit un DING !!! Este exact ce zic toti abuzatorii carora de fapt le e frica sa nu fie parasiti. LUI ii e frica de moarte sa nu ramana singur, toate femeile din viata lui sunt umplutura ca sa treaca timpul, tu esti constanta in viata lui, de aceea te suna.
Are nevoie de tine, fix asa cum tu n-ai nevoie de el. S-a intors roata si nu-i place, de aceea insista din ce in ce mai mult. N-are legatura cu iubirea, ii e frica de trecerea timpului si cine vrea ca tata un hot fricos?!?!?!

Diana 33 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Madalina Ma bucur ca nu L-ai parasit pe Dumnezeu si nici El nu te paraseste pe tine. In El iti gasesti optimismul si puterea sa continui. Alin, ca multi alti barbati, traieste ca sa copilareasca vesnic, sa insele, sa raneasca. Nu e un om pe care il vrei alaturi sa cresteti un copil. Esti fericita sa ai familia pe care o ai, mama, tata si geamanusa ta. (Si eu am o geamanusa.)
Sa va ajute Dumnezeu sa depasiti toate relele si bb mic sa va aduca numai bucurii!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Doamne Madalina prin cate ai trecut. Nu pot sa spun decat ca iti doresc tot binele din lume. Ai o minune in burtica, este mai mult decat orice pe lumea asta. Iti doresc sa fi fericita alaturi de puiutul tau si de familia ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINA_MOCANU spune:

Madalina, m-a impresionat enorm de tare povestea ta este ceva incredibil prin cate ai trecut ...Nu am cuvinte sa te consolez,acel om(daca il putem numi asa...)nu te merita si nu te va merita niciodata...(sunt sigura ca mai ai sentimente fata de el).Te rog sa te gandesti doar la puiutul tau cand te mai cauta.Ce viata ai putea sa ai alaturi de el?sa iti ia banii de proteza mi s-a parut cel mai inadmisibil(daca se poate asa ceva)lucru.
Decat cu un tata din ala mai bine fara sar tu esti singura care poti sa decizi.Dumnezeu te va ajuta sa treci cu bine peste toate neajunsurile vietii.Eu iti tin pumnii si ma rog sa fiti sanatosi si fericiti si tu si BB mic.
Te salut si Multa Fericire!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta Nicolae spune:

Madalina,draga mea felicitari pt puterea care ai avut-o sa ne impartasesti experienta si trairile din viata ta!
Ma uit la mine,sunt intreaga fizic, insa am un mare handicap,eu nu am credinta si multumirea ta fata de Dumnezeu!
Ai primit fara sa cartesti ceea ce a fost "hotarat"pt tine si esti multumitoare lui Dumnezeu pt asta!E minunat acest lucru!
Esti un exemplu pt noi,pt mine personal! De acum inainte,cand nu o sa fiu nemultumita de apartamentul meu ca-i prea mic,ca masina nu e noua si nu-i mercedes,ca am catava kilograme in plus,ca nu se intampla lucrurile cum vreau eu si,si,si... am sa ma gandesc la tine si sa-i multumesc lui DUMNEZEU pt ceea ce mi-a dat!

Dumnezeu te-a ales pe tine,pt ca esti puternica, sa ne aduca aminte ca trebuie sa-i fim multumitori pt orice lucru marunt:pt aerul pe care il respiram,pt apa pe care o bem pt frumusetile naturii din jurul nostru si nu in ultimul rand pt privilegiu de a fi MAME!

Dumnezeu s-ti binecuvanteze copilasul si sa va pazeasca!

sarcina usoara si sanatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Madalina esti o fata puternica cu un suflet mare.De am fi toti oamenii ca tine multe s-ar schimba pe pamantul asta.Ai grija de tine si de bebel si da-l uitari pe acest alin care nu te merita sub nici o forma, esti mult prea buna pentru el.Nu mai stiu ce sa mai spun, nu mai am cuvinte, este foarte impresionanata povestea ta.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Madalina, pe mine m-a impresionat povestea ta atunci in emisiune la OTV, erai parca cu madame Barata.
Stiu ca erai frumusica foc si mi-am zis de atunci ca nu meritai asa ceva.
Sa nu mai rostesti cuvantul handicapat, sa-ti iasa din vocabular. Nu esti handicapata! Eu as schimba sensul cuvantului in dictionar, l-as asimila cu "negru la suflet". Oameni de teapa lui Alin sunt handicapati, care nu gandesc o clipa la binele celui de langa ei.

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Madalina in primul rand iti doresc multa sanatate tie si puiutului. Sa te bucuri de el si sa ne tii la curent cu ce se intampla cu tine. Eu nu o sa iti zic nimic de Alin pt. ca nu merita sa vb. de un asemenea specimen. Acum cel mai important este bb. si sper ca in curand sa iti gasesti un om care sa stie sa te aprecieze cu adevarat si sa primesti in sfarsit iubirea aceea mare mare pe care o meriti din plin. Te si ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Multumesc tuturor pentru incurajari si cuvintele frumoase
Nu il mai primesc pe Alin in viata mea nici cum si cred ca nici in viata copilului caci nu am nevoie de un tata care sa-mi bulverseze copilul,sa-l vada odata la 2-3 luni si apoi sa ma intrebe unde e.De aceea nici nu vreau sa-l trec ca tata ca sa nu am probleme cu el mai tarziu.Oricum stiu ca nu are instinctul patern in el caci nici de celalalt copil nu l-a interesat,eu eram ceea care ii lua cadouri si il trimiteam la el.Eu nu il sun niciodata iar lui ii raspund destul de rar,caci nu am placere sa-l aud,iar sentimente fata de el cu siguranta nu mai am,nici macar mila nu simt,poate doar scarba.
GIULIA intradevar d-na Barata a fost ceea care m-a ajutat sa-mi strang bani de proteze iar pt mine e o super femeie cu un suflet de milioane
dulci la toata lumea

30+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.aly spune:

Madalina tot respetul.
Bafta mai departe, nastere usoara si bb sanatos.
Vei avea din partea copilului tau toata dragostea din lume neconditionata si in ochii lui vei fi perfecta, cea mai frumoasa si buna mama din univers.
Iar cu o mama ca tine si niste bunici cum sunt parintii tai, cu siguranta copilul nu va mai avea nevoie de un tata instabil care sa-l zapaceasca cu 'uite tata, nu e tata'
Cat despre handicap, crede-ma ca multi dintre cei intregi fizic sunt mai handicapati in interior.



Mergi la inceput