Copilasi de Iulie-August 2004 (26) * LMA !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

ce ma bucur ca si copiii vostri sunt cuprinsi de surzenie, inseamna ca asta e normaluitatea!

Eu ma enervez cand ma entuziasmez eu teribil si ii spun: Mami, daca esti cuminte toata saptmana, duminica mergem la munte!! El: Eu nu vreau la munte... si imi intoarce spatele...

Ca si Roxana, ma gandesc poate gresesc eu pe undeva...

Gabitza, as vrea eu concediu, e vorba doar de o zi jumate la Voronet...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

aoleuu da' chiar n-avem nici un piticlontz cuminte si cu auzul ascutit???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Buna ziua.

Va mai amintiti de noi?
Stiu ca nu am mai dat pe aici de mult timp si e in totalitate vina mea, mai ales ca nu am avut un motiv anume, doar am fost prinsa cu altceva ...

Sper ca sunteti cu toti bine, sanatosi ...
Urez si eu tututor celor care au implinit 5 ani si pe care i-am ratat: multa, multa sanatate, fericire si noroc.
LMA si mamicilor care s-au sarbatorit intre timp

... Si multe multumiri pentru urarile pe care sunt sigura ca n-i le-ati transmis pe 19 iunie

Mi-a fost dor de voi! Ma duc sa caut poze si vad daca pot citi cateva randuri din urma ...

Pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Carolina bine ai revenitte asteptam cu poze noi si povesti despre printesele tale
Ieri mandra i-a spus matusei ei care este insarcinata in 32 de saptamani ca seamana cu un ou kinder..ca are in burtica o surpriza
On topic, am observat ca daca eu sunt nervoasa si tip la ea,la fel se comporta si ea...daca eu sunt calma de multe ori aude foarte bine..cand vreau sa ma asculte din prima ii zic"uita-te la mine si fi atenta ce spun"...de multe ori primesc replica"asculta tu prima ce spun,ca sa facem ce vreau eu"...eu continui"trebuie sa faci ce vreau eu, ca io-s sefa"..."ba io-s sefa,asa ca tu trebuie sa ma asculti prima"...de obicei castig euca-i zic"cand o sa ai 36 de ani si un copil atunci ai sa fi tu sefa..pana atunci ai doar cinci ani"
v-am pupat, merg la dintolog sa-mi pun dintii,ca acum is baba fara dinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

La mine nu functioneaza nici asa... ala mare imi da total ignore, iar cel mic urla ca din gura de sharpe daca nu-l las sa faca ce vrea el...Dar daca fac ceva ce le place, Stefan ma pupa inclusiv pe maini (!) si e cel mai dulce copil, iar ariciul se uita la mine cu o privire de catzel caruia i-ai facut pe plac...

Roberta, lasa ca e bun si weekendul prelungit, mai ales la Voronet! Si eu abia astept sa plecam o saptamina la Sucevita...dar mai e pina pe 15 august!!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lume noua Kro, pe unde ati disparut ?

Giulia m-a intrebat de vreo doua ori daca nu putem schimba sa fie ea mami`mea
Si ea imi pupa mainile cand ma iubeste mult pt cate ceva
Iar cand se simte cu musca pe caciula si ma vede suparata foc pe ea seara, dupa ce ne punem la nani si-i spun ca o iubesc, ma intreaba daca o iubesc sa fie a sigura ca o iert, desi mereu ii spun ca marea mea iubire nu are legatura cu supararea si nervii ce mi i-a facut, alea se taxeaza cu altceva, nu cu iubire si pupici in minus

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Matei m-a intrebat la un moment dat daca nu vreau sa fiu eu copilul si el "omul mare". Am acceptat si am inceput eu cu fitze:"Vreau apa, vreau suc, da-mi telecomanda, nu vreau sa mananc, fa-mi ceva bun", am inceput sa ma miorlai cum face el de m-a intrebat dupa 10 minute daca nu poate sa fie tot el copilul :)

Gabi, tocmai vorbeam cu o colega care pleaca joi la Sucevita cat e de frumoasa zona. Iar de 15 august pe acolo se respecta traditiile de Sf.Maria, lumea merge la biserica in costum national, mie mi s-a parut frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui roberta04

Matei m-a intrebat la un moment dat daca nu vreau sa fiu eu copilul si el "omul mare". Am acceptat si am inceput eu cu fitze:"Vreau apa, vreau suc, da-mi telecomanda, nu vreau sa mananc, fa-mi ceva bun", am inceput sa ma miorlai cum face el de m-a intrebat dupa 10 minute daca nu poate sa fie tot el copilul :)


buna buna de tot asta!!! ar trebui sa incerc si eu
Caro bine ati revenit!!!
Nici la mine nu prea merge "daca eu sunt calma si el e calm"...au merge ff rar. acum tocmai ce am avut o discutie in care l-am asigurat ca daca mai vorbeste aiurea si spune "nu mai vreau sa fie ziua mea, nu vreau tort, nu vreau petrecere, nu vreau cadouri" precis o sa fac astfel incat sa nu aiba nimic. si deocamdata cica a inteles. (pentru urmatoarele 15 minute cred )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Io bucataresc..fac praji (reteta Rox )impreuna cu Luca ..

La discutii despre copii de 5 ani nu ma bag..si Pat vad ca este la fel ca si Luca..le spuneam la amindoi sa nu alerge in restaurant, sa nu vorbeasca tare c-o trezesc pe Eva..mey cu peretii vorbeam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna fetelor,

Am si eu putin ragaz, citeam pe aici si m-a atras sondajul Roxanei. Vreau sa spun ca noi avem programare sa-i fac audiograma (o programare la care nu am ajuns inca, dar intentionez sa). Asta pentru ca e atat de convingator in a se face ca nu aude, incat uneori ma intreb daca n-o avea probleme de auz pe bune. Asta ca sa vedeti ca si la noi e la fel. Mara e altfel, ea e mult mai prompta in raspunsuri. Ca aude din prima da raspunde "nu vreau!", asta e alta problema , da macar raspunde. In schimb Tudor are efectiv momente in care parca e pe alta planeta, atunci cand se uita la desene sau face ceva ce ii place lui mult. Deci atunci cand se concentreaza puternic la ceva.

In rest suntem bine, am luat o pauza de la boli (sper sa nu vorbesc cu pacat). Va pupam si va dorim toate cele bune!

Mergi la inceput