Licurici de ianuarie-februarie 2009 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Fetelor, cine a nascut sau cine stie pe cineva care a nascut cu Prof.Dr.Vladareanu (Elias), va rog sa-mi spuneti si mie cum e...cum a fost de fapt.



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Alina 6 masuri de la lapte praf si 130 ml apa. Si i le-am dat in biberon pana la urma ca era tarziu.
Mai mult nu ii pot face ca nu am biberon mai mare

Ma duc la poze daca ziceti ca ati pus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Aalina, este OK asa .



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

fetelor, si eu am inceput sa-i dau iuliei cereale de la Milupa, Vise placute cu pere. Oare visele sa fie cu pere, ca gustul nu mi se pare Dar oricum ei ii plac, ca de altfel restul cerealelor de la Milupa.

eu nu stiu cata apa ii pun exact, pt ca tot adaug pana cand mi se pare ca e ok consistenta (adica putin mai grosuta). Si i le dau cu lingurita. de dormitul toata noaptea nu mai mentionez, ca nu e cazul

Jasmi - de Iulia scumpa (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

pentru voi:
http://anaciufulita.shutterfly.com/1396

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Jasmi ma bucur ca v-ati distrat. Si ai dreptate...taci ca sa nu ne apuce invidiile

Vazut poze de copii scumpi foc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI la sarbatoritii de azi: Andrei de Ciufik, Miguel de Ariya, Clara de Cadia, Calin de Rein

AM venit si noi de la Buggyfit...iarasi m-a cam udat ploaia da' a fost bine. Bebe le soileste in bouncer (dupa o noapte buna in care a dormit de la 11 la 2 jumate si apoi de la 3 la 6...de la 6 cu mine in pat pana la 9), madamele torc pe langa mine si afara ...iar ploua. Meh!

Maine e prima zi cand il las pe bebe cu Lynn, childminder-a... pentru o ora... asa ca mi-am facut programare la un facial. Sper sa-mi tihneasca... deja imi cam "tzatzaie popoul"... cum sa nu stau eu cu Mister o ora intreaga!

Delia, iti urez sa iasa testul cum vrei tu

Alina, lasa ca o sa se descurce mama si bona cu Sabina... meriti si tu sa te relaxezi un pic in concediu

Crisspy, pai tare bine papa bebe la 5 luni!

Flowerbee, sa vii cu vesti bune de la control!

Jasmi, tare faine sunt pozicile de la Tasnad! E asa dulce Iulia cu bonetica si ochelari de soare!

Lisa, retin numele cremei si o sa ma uit si eu dupa ea in Romania. Mersic frumos de pont Tati chiar nu poate ajunge si el macar un pic in Romania?

Cristi, vazut pozici cu frumuselul de Carol... are niste manute asa de durdulii... si cum se joaca el cu baby walker-ul cela..si cum doarme puiul mic asa de dulce!

Dya, ma bucur ca se simte bine Maya acum. Si eu zic ca e inca prea micuta pentru TV...Baby Einstein o sa o intereseze in vreo cateva luni, si asa cum zic fetele, in doze cat mai mici

Arriel, pe site-ul Which? am vazut review-ul la scaunele (au si la carucioare, scaune de masina etc)... sunt review-uri independente, nu finantate de cine stie ce companii, aici se considera foarte de incredere ce se scrie pe Which. Eu dupa ei m-am luat cand am cumparat si caruciorul, si carseat-ul... si pana acum chiar nu ma pot plange.

Am mai vazut poze faine de la mare cu Andrei si Flavia de Mara, Maria pleoscaind la baita, Daria in lighean, filmulet nou cu Anusca lu' Lisa, pozici si cu motanu' si pisoiu' lu Daiopri, Caterina dragalasa cu mami si tati, Fabi care-si papa degetelele , Alexiuta cea dulcica...sper ca nu am uitat pe nimeni...



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

offffffffff jasmi, hai ca ma faci sa iau totusi cereale pt 4 luni ... nu stiu ce are fata mea dar de vreo saptamana ma trezeste noaptea mai ceva ca pana acum ... o fi vreun pulseu de crestere .... habar nu am ...

de aia am tot vrut sa bag cereale ...dar pe aici prin preajma nu gasesc decat cele de 6 luni ... si ma gandeam sa mai astept ca nu mai are mult ... mai ales ca am avut senzatia ca a avut ceva colici cand i le-am dat ... exact cum zicea lisa ...

dar cred ca voi incerca pana la urma ...

va pup pe toate
fug la tezaaaaaaaaa

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Poze noi si cu noi..ma rog,cu David :)
http://family.webshots.com/album/573743817uEclPF

In sfarsit mi-au venit si mie banii,o intreaga incurcatura,telefoane peste telefoane,drumuri cu copilul in brate,bolnav si urland..dar i-am luat!

Azi David a mancat si putin piure de fructe,cateva lingurite,dar tot e ceva,apoi n-a mai vrut,asa ca am zis sa-l pap eu si cand m-a vazut a inceput sa plescaie din gurita ca vrea si el..M-am dus,i-am luat alta lingurita,a mai mancat 2-3 lingurite si iar n-a mai vrut.Acum,ma gandesc sa fac mai mult si sa iau doua lingurite cu mine,cu una sa-i dau lui si cu una sa mai mananc eu,sa ma vada..La fructe nu-i problema,dar legumele sunt cah si pt mine si nush ce ma fac,ca mancarea asta a lui n-are nici un gust.

Va las,ma pregatesc sa plec sa-mi platesc datoriile,sa iau pampersi,lapte si ce i-o mai trebui lu' fii-miu.

O zi faina va doresc.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ledi tu cand ti-ai depus dosarul??? in ce luna?
ca eu l=am depus in iunie da abia in iulie l-au dus astia .... si mai dureaza cred ... offfffffffff vazut poze cu bebe mare si dragalas

lisa e minunata ana ... seamana cu antonia la greu .... te rog intrebi si tu si imi spui cat se ia pe chirie pe luna in cluj??? ca s-ar putea ca fratelo sa vina sa faca radioterapia in cluj cu alina ... si sa stim ce si cum ...

la noi fructele sunt bleach .... si legumele bunute ... azi a mancat aproape tot piureul de legume ... maine il masor si eu ... sa vad cat mananca ... dar azi am prins-o in foame maxima ... ahahahha

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput