Recuperare diploma dupa 12 ani !!!

Recuperare diploma dupa 12 ani !!! | Autor: geniest

Link direct la acest mesaj

Stie cineva care este procedura in cazul in care nu mi-am ridicat diploma pentru Psiho-Pedagogia facuta in facultate acum 12 ani si vreau sa o recuperez acum??? Se mai poate ???

Este vorba de ASE - Bucuresti (Fac. de Comert).

Multumiri anticipate,

g

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Da, se poate! Trebuie sa mergi cu o cerere la secretariatul facultatii, eventul copie certificat de nastere/carte de identitate (desi mie nu mi-a trebuit asa ceva cand m-am dus sa scot diploma mamei dupa 30 de ani de la terminarea facultatii). Si in cateva zile (la mine 3) am avut si diploma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

wow !!! Se poate !!! Multumesc frumos pentru info. Probabil ca platesc si vreo taxa, ceva.....never mind...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

daca tot e vb de diplome pierdute Eu mi-am pierdut diploma de bacalaureat. Nu este la facultate, am luat-o de acolo sigur 100%. cred ca am ratacit-o in mutarile mele... Mi-o mai dau aia de la liceu, au vro copie ceva? Sau daca e pierduta pierduta ramane?

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)
Suparici de 2 ani
Poze NOI cu...noi:)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

ang3lt0uch poti obtine un duplicat dupa ea. Insa intai trebuie sa mergi la liceul unde ai dat bac-ul ca sa iti dea nr de inregistrare de pe diploma pierduta. Cu nr respectiv tre sa mergi la Monitorul Oficial sa o declari pierduta. Si dupa ce apare in Monitorul Oficial, mergi cu un exemplar de Monitor la liceu iar, faci cerere si iti elibereaza un duplicat.


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Stie cineva care este procedura in cazul in care nu mi-am ridicat diploma pentru Psiho-Pedagogia facuta in facultate acum 12 ani si vreau sa o recuperez acum??? Se mai poate ???

Este vorba de ASE - Bucuresti (Fac. de Comert).

Multumiri anticipate,

g


Ce "diploma"? Nu se elibera o simpla adeverinta? Nu la asta te referi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Sa-ti zic sincer....nu stiu. Orice ar fi diploma/adeverinta/hartie chioara vreau sa o recuperez ca in vremurile tulburi pe care le traversam....s-ar putea sa am nevoie de ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ang3lt0uch spune:

Multumesc Oana. O sa fac asa, chiar daca nu iti mai cere mai nimeni pe cea de BAc daca ai de la facultate, dar ca sa fie acolo, ptr mine macar

Sorina, mami de Adriana Renata (08.05.2007)
Suparici de 2 ani
Poze NOI cu...noi:)

Poze cu ingerasul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Sa-ti zic sincer....nu stiu. Orice ar fi diploma/adeverinta/hartie chioara vreau sa o recuperez ca in vremurile tulburi pe care le traversam....s-ar putea sa am nevoie de ea...

Asta-ti zic, ca eu am doar o adeverinta ( din aceeasi perioada)...si pt. aia e mai simplu..
Cand o ceri, ti-o elibereaza...


Mergi la inceput