Burtici fericite de septembrie-octombrie (113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Scuzati expresia, DAR ce zuzeee suntem!!!!!

Selen, tu nu ai nici o vina, noi suntem cu capu'!

----------------------------------------------
Alexandra 30+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Selen am uitat sa multumesc pentru capitol nou

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Da Selen iti multumesc si eu si mii de iertari pentru greseala

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza si de la noi.Intai sa ma plang
Deci am fost la baie sa fac shushu si cand m-am sters in afara de secretia galbuie care e mai abundenta acum a mai aparut ceva gelatinos,nu stiu sa explic,cam ceva in genul cand expectorezi dupa tuse ,oare ce o fi?!?
Am inceput antibioticul de vreo 2 zile si speram ca secretia sa se mai diminueze,dar dimineata e intotdeauna abundenta,apoi doar normala.Astept sa ma mai duc la baie mai tarziu sa vad daca mai apare,gelatina aia.Sper sa nu fie acel dop ca bebelicu meu e inca micut.Imi vine sa plang dar ma abtin ca e tata pe llanga mine si nu vreau sa-l sperii cu prostiile mele.
Bebe e foarte foarte activ,loveste peste tot si habar nu am cand doarme.
AAA si mi se mai intampla sa fac si pisu pe mine cand stranut sau noaptea dupa ce fac la plosca sa mai curga dupa ce ma sterg dar o pun pe cauza ca stau intinsa cand fac,doar imi bag plosca sub.
Trimit si revin

30+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

vaaaai, ceam patit, mai bine ramaneam in grupul !!
ori laptopul nou face figuri, ori netu de kkt, dar m-au luat toate transpiratiile timp de juma de ora
reusisem sa fac cap nou, cu primul mesaj, apoi nu mi s-a mai incarcat nimic! dar nimic! nu reuseam nici macar sa intru in cap vechi sa anunt pe cineva sa ma ajute....mi se incarcau jumatati, sferturi de pagina.....
nu mai fac, promit ca nu mai fac....

am sters al doilea messaj cu lista....ca am dat "trimite raspuns" si refresh de o suta de ori, ma mir ca s-a repetata doar o data

bine ca macar apare lista pe prima pagina e si asta un lucru bun/./..si ca mai sunt si zuze carora de place asa haotic

34+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Madalina tinem pumnii sa fie totul bine. Poate vin fetele experimentate si-ti spun ca ala trebuie sa arate altfel, mai mult, mai solid, mai cu firicele de sange, mai maro, ceva. Eu tot asa am citit.

Poate e de la antibiotic. Eu stiu ca antibioticul poate provoca o candida, deci se poate orice. Si tu zici ca oricum dimineata aveai secretie mai mare.

Linisteste-te

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

neata fetelor, eu am mai tras un pui de somn de pe la 7 pana pe la 10, acu' v-am ajuns din urma, si m-am distrat f tare cu noul capitol, sa vedeti cand vin fetele cu experienta in crearea de noi capitole ce or sa mai rada.
Eu fac parte din grupul celor care habar n-au sa faca capitole, si chestii d-astea destepte pe calculator.

Ioana 26+
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Techila,Monica,Raluca si am uitat mai cine,felicitari pt vestile bune cu care v-ati intors de la eco
Am reusit si eu sa vad pozele in dimineata asta si am vazut numai burtici frumoase si mari
Eu ieri am primit de la prietena mea cea mai buna batistuta bebelusului iar nasica ne-a mai cumparat niste hainute si o pereche de adidasi superbi,o sa pun poze pe net zilele astea dupa ce mai fac si eu cu burtica
Aaa,sa va zic motivul trezirii mele de la 9?! Niste muste idioate care m-au terorizat de la 7-9 cand am decis sa fac ochii,deja imi venea sa urlu,ma trezeam in fund mai omoram una ma culcam la loc si hop aparea alta
Sper sa fie o zi usuoara si sa nu stau cu gandul numai la intamplarea de mai devreme.App si la voi se misca bebe intr-una asa?!?eu sunt ca zuza nebuna,odata ma vait ca nu mai misca mult odata ca misca prea rau
Va

30+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

Madalina, eu cred ca dopul ala cade o data si gata....nu mai multe zile la rand....zic si eu, nu stiu sigur....cu un dr ai vb?

X_ggg, nici mie nu mi se pare burta ta mare, zau...

ca tot vorbiti de camesi....uitati-o pe cea primita de mine cadou de la colegi... cam sifonata, ca am scos-o direct din punga, sa v-o arat...cerea cineva in cap trecut o poza, sa vada cum arata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

Va pup fete dragi

Apar si eu dupa aproape 2 luni de pauza. Am mai citit din cand in cand sporadic, si iata ce-mi vad ochii: primul bebe nascut in odisee .
Numai urari de bine pentru Lisa Maria si mamica ei Sabina!

Eheheh...era sa nasc si eu duminica trecuta...Am pierdut lichid, am avut vreo 3 ore contractii, dar au trecut cu no/spa. Cum mai am la activ o nastere prematura, la 35 de saptamani....cam stau cu frica

Am si eu o intrebare. Cam cate grame aveau puii vostri in burtica la 30 de saptamani si cateva zile???Fata mea avea in jur de 1500 si mi-e teama sa nui fie mai micuta....De, am ramas cu sechele de la primul copil, prematur de 2400 la 35 de sapt.

Va pup pe toate, mai citesc din urma si revin



Doro 32+ cu si Eva Maria (28.04.2005)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Doroteea&year=2009&month=9&day=16&babycount=1"

Mergi la inceput