Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(37)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Floric, eu nu vad nici o diferenta, doar ca acum in jurul intepaturii e o "bulina" de 0,5 cm diametru un pic rosie, dar nu e nici fierbinte nici indurata. In rest febra mi-a facut exact ca data trecuta, un 38-si-un-pic, nu e mai miriita, poate un pic mai somnolenta decit de obicei, dar nu asa de somnolenta ca dupa primul vaccin.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufetele

pISICOGRI, ce daca se fumeaza la calculator? tati e responsabil si stinge tigara cind ii pui pe BB in brate :) si daca nu vrea atmosfera apasatoare de la tigari, iese din "fumuar". Si stii ce? IO as face fumuarul afara pe balcon, ca doar nu e musai sa aiba tigara lipita tot timpul.

Leloo, ai grija de catel, al meu a facut piroplasmoza de citeva ori, ca era tare sensibil la capuse... nu-s daca v-am zis ca am avut un dog german, onix, tare l-am iubit...a murit de batrinete, acu vreo 4 ani.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Floric, eu nu vad nici o diferenta, doar ca acum in jurul intepaturii e o "bulina" de 0,5 cm diametru un pic rosie, dar nu e nici fierbinte nici indurata. In rest febra mi-a facut exact ca data trecuta, un 38-si-un-pic, nu e mai miriita, poate un pic mai somnolenta decit de obicei, dar nu asa de somnolenta ca dupa primul vaccin.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


dragoana a avut rosu la intepatura de la 3 luni, sper ca la asta o sa fie ok....

Sanatate pisilincai si sa treaca rpd de starea febrila!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Chatoano, nu mut fumoarul in balcon ca ala sta mereu deschis spre camera in care stau toata ziua cu maimutzica, deci mai rau as face. Dupa cum am recunoscut si eu, nu e momentul pt decizii majore, deci mai stam si-om mai vedea.

Am mai bagat o doza de panadol (deloc nu-i place), a facut juma de ora de nani si-acu ma ia de odihnita. In afara vaccinului de la 6 luni, pina la 1 an mai avem ceva de facut??



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani puiutilor Ariana, pui de Adee, Sophia, pui de Ilinca si ana, pui de gaza!!!

Fetele vreau sa va intreb daca dupa vaccin i-a ramas la vreun puiut putin intarita zona. Noi am facut primul vaccin in urma cu doua saptamani si inca e tare. Sa sun la doctor?



4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Neatza fetelor!

Al meu copil nu a facut febra in urma Pentaximului. In schimb s-a inrosit locul si a fost tare vreo 2-3 zile. Din cate am inteles cand am sondat terenul inainte de vaccin, pentru ca nu se gasea Infanrix-ul ala, Pentaximul este acelasi lucru.
Eu sunt bucuroasa pentru ca de cateva zile, copilul si-a schimbat iar programul. Dupa ce de la 3 luni la 4 luni si jumatate nu a dormit noaptea (se trezea o data sau de doua ori pe noapte sa manance) acum a inceput iar sa doarma. Dar nu de la 21.30-22.00 ca inainte, ci de la 23.30. Dar doarme pana dimineata la 6 cand papa si apoi mai trage inca o repriza de doua-trei ore de somn. Sunt happy ca nu mai sunt chioara de somn. Mai ales ca m-am apucat si de scoala de soferi... si dupa noapte nedormita conduceam ca o cizma...
Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Cat despre sot... e, asa cum am zis, problemele nu sunt capitale, slava Domnului. Cu rabdare - tot din partea mea - vom trece si de asta. Nu stiu cine zicea de neglijat. Nici vorba de asa ceva. Stiu din experienta unei prietene care, dupa ce a nascut a uitat ca are si sot. Si cat a tras dupa aia. Eu incerc sa nu uit, si chiar nu vreau, ca pe langa faptul ca in primul rand sunt mama, totusi as vrea sa raman si femeie si iubita (ca sa nu zic nevasta, ca nu ma impac cu termenul... .

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

La multi ani puiutilor Ariana, pui de Adee, Sophia, pui de Ilinca si ana, pui de gaza!!!

Fetele vreau sa va intreb daca dupa vaccin i-a ramas la vreun puiut putin intarita zona. Noi am facut primul vaccin in urma cu doua saptamani si inca e tare. Sa sun la doctor?



Keutu cheliutu 4 luni


Kea, dupa primul vaccin am avut si noi zona intarita , pe unul din piciorute chiar a ramas asa vreo saptamana si ceva...poate mai bine, si putin rosie. dar a trecut si nu are nimic broscuta.
Tufete, acum la al doilea i s-a inrosit mult mai tare si intaritura e mai mare..oare sa fie mai aiurea reactia la cel de la stat sau o fi de la cum manevreaza asistenta acul?

www.dolarei.com/Cristina-Hiticas_6031.html" target="_blank">Votati si dolareii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

pisigri multumesc de confirmare cu babesioza uff..sper sa fi bine..Bozo sta la parintii mei acasa acum de cand m-am mutat cu sotul..am sunat dimineata si au zis k e mai bine..tot anemic asa ink fara forta cum avea el..este foarte vioi si jukus si f sanatos..desi are 12 ani..nu a avut nimic panaa cum..doar la deparazitare l-am dus si atat..a papat doar o bucatica de ciocolata..desi i-au dat mai multe de mancat dar nu a vrut nimic..acum sunt la dr iar..perfuzie si intaritoare, apoi iar antivirusul..chiar acum il sun pe tata sa vad ce a zis dr..dar o sa fie bine k este puternic!!!si apoi ce ne sfatuiesti sa facem k sa ii intarim hematiile..sau..nu stiu daca am pu8s intrebarea coresct..ne sfatuiesti sa facem o transfuzie de sange? fratele meu e anul 6 la med vet (intr-o sapt se intoarce din italoa, bolognia, unde a facut un an cu bursa) si el a zis k ar fi buna o transfuzie..oricum nu are ce sa-i faca rau..tu ce zici?

kea..ai primit mesajul de la sotul meu?

pupici si mai revin.a.cum doarme bebe si mi-am permis sa mai pierd timpul la comp..desi am facut tyreaba pana acum..am spalat o masina de rufe, le-am si intins..ordine este la bucatarie..acum trebuie doar sa mai impachetez celalate rufe pe care le-am adus de la intins..



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

dupa ce am scris un mesaj imeeeeeeens mi-am dat seama ca o sa va pocneasca creierii daca cititi asa ceva.... ca dupa ce l-am citit eu.... parca nu-mi venea sa cred... situatia e chiar naspa... nu vad iesirea din ea, nu vad cum pot sa trec peste lucrurile spuse de sot, chiar daca le-a regretat dupa aia si s-a jurat ca nu aia a vrut sa spuna..cred ca ne auzim peste cateva zile, azi plec la botez la nasii mei, si dupa aia cred ca raman la mama cu mutzu o perioada... pana luam o hotarare

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput