Mamici de zmeurici de iulie-august (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ALINUTZA78 sunt si eu de acord cu tine intrutotul.Stiu ca asta e natura ca iubirile noastre mici,copii doriti si asteptati unii tinuti cu eforturi....cresc in burtica..acolo undele e cald si bine....abia astept sa o strang in brate si sa o puop toata.
Dar nu voi regreta niciodata 94 de kg, neputinta de a merge, de a ma imbraca, de a ma intoarce in pat,de a sta ca o leguma asteptand sa vina cineva sa-mi dea o cana cu apa sau papucii....sa ma ajute sa cobor scarile....e oribil...sa fii atat de neputincios..sunt un maldar de carne transpirata...

Iubesc copilul asta si ma rog la dumnezeu sa mi-o dea sanatoasa sa pt sa am grija de ea....dar am ajuns o diformitate si nu mai suport mult.
Imi doresc sa pot merge sa ma plimb sa pot sa alerg un pic..sa pot sa fac chestii elementare.....offfffff poate sunt femei acre reactioneaza altfel...eu am devenit oribila in timpul sarcinii si ma ajuta doar faptul ca voi avea o minune in brate..o minune pentru care am luptat si daca ar trebui s-o iau de la capat stiind viitorul tot asa as proceda.
insa repet nu voi regreta niciodata burta\asta imensa si incomodagrasimea si transpiratia....

scuze pentru vehementa ma mai descarc si eu...sunt cu nervi la pamant oricum..







Madalina s36Eva-Maria
AMR 14 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

E al treilea mesaj pe care incerc sa il trimit


AZI LA ORA 6:44 A VENIT PE LUME MELISSA BEBE DE DANIELLE CU GREUTATEA DE 2865KG NASTERE NATURALA CU EPIDURALA .AMANDOUA SUNT BINE CRED CA DISEARA LE DAU DRUMUL ACASA


Va multumesc din suflet pt urari am avut o zi din nastere frumoasa inconjurata de prieteni am mancat ca sparta .Va ofer si voua virtual o felie de tortcaci am facut 2 unul eu si unul sotul si al meu a fost cel mai apreciat

Ieri a venit o baba la mine si imi spune ca arat de parca as naste din minut in minut am ramas masca si pe urma ma intreaba cand tre sa nasc si ii spun caci mai am o luna si ea imi spune ca nu se poate imi venea sa o pocnesc.Noroc ca sotul nu era pe langa mine ca nu stiu cum ar fi reactionat .Ma gandeam ca numai in Romania sunt babe din astea dar defapt e plina lumea

RALLU SA AVETI PARTE DE TOT CE E MAI BUN PE LUMEA ASTA

Ma retrag ca am o foame de mor am pus in ultimele 3 zile 2 kg era sa cad jos cand am vazut la toata lumea

35+




cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui theea

E al treilea mesaj pe care incerc sa il trimit


AZI LA ORA 6:44 A VENIT PE LUME MELISSA BEBE DE DANIELLE CU GREUTATEA DE 2865KG NASTERE NATURALA CU EPIDURALA .AMANDOUA SUNT BINE CRED CA DISEARA LE DAU DRUMUL ACASA


cezara


Wow..nu ma asteptam dar FELICITARI DANIELLE si bine ai sosit Melissa sa fi sanatoasa si norocoasa. s40 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

BUN VENIT PE LUME BEBE MELISSA!!!Felicitari draga Danielle!!!
BINE AI VENIT BEBE PETRU TUDOR!! SA AI O VIATA FRUMOASA ALATURI DE MAMI POGOS SI DE CEI DRAGI!!!!
BINE AI VENIT BEBE LARISA DE MAMI JOJO_MIHA.FELICITARI!!

Ylla foarte fericita mami de Luca 2.07.2009 si Carmen,8.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

buna ziua mamici....ce faceti?am intrat si eu sa va povestesc cum e cu strumfuletul meu mic si scump,chiar daca e cam off-topic.dupa cum va spus sora mea-shtephy-,apa mi s`a rupt in noaptea de 16-17 la ora 1:00,am eliminat atunci si dopul si aveam contractii cam la 5 min.am plecat la maternitate in jurul orei 3:00,cu contractii regulate la 2 min.m`a consultat medicul,aveam dilatatie 1.m`au dus in sala de nasteri unde nu ai voie cu telu mobil deschis.acolo era o fata care tipa cat o tinea gura de durere si ...uff...a fost oribil.mi`au facut tot felul de injectii,no-spa si altele iar pe 17 dim mi`au dat o perfuzie pt dilatare.in jurul orei 12 aveam dilatatie 4,la 16 7-8.nu stiu cum am rezistat atatea ore,dar dupa ce am nascut si mi`a dat galushca in brate,am zis ca oricand as lua`o de la capat.mi l`au adus pe bebe dupa 24 de ore pt ca nu aveau locuri la saloanele de copilasi si mamici si am fost nevoita sa astept inc`o zi sa imi tin puiul in brate.in tot acest timp a fost hranit cu lapte praf si pana luni ne`am chinuit cu suptul la san.n`am inchis un ochi in maternitate pt ca el plangea de foame,eu nu vroiam sa`i dau lapte praf,sugea putin si era puturos.in schimb,luni cand am venit acasa am inceput sa papam mai bine,dar luni noaptea iar noapte alba.s`a culcat iar la 5 dim pt ca nu sugea bine si eu simteam ca sunt pe cale sa cad in depresie.marti am avut vizita din partea socrilor,dar papam si mai bine.am dormit toata noaptea cu pauza de o ora -de la 3 la 4-pt papa.ieri in schimb a papat toata ziua,mi se inmuiase si sanul stang-din cauza ca nu sugea,era beton si nu putea sa apuce de el-dar din pacate azi noapte iar nu a dormit pana la 3 dim.el plangea,eu plangeam pt ca inercam sa ma mulg si nu curgea nimic si eram disperata .intr`un final a adormit si s`a mai trezit la 7.sunt foarte obosita,de aceea nici nu am intrat pana acum,dar fericirea ce o am cand imi vad copilasul le intrece.nici nu ma indur sa ma pun sa dorm pt ca nu vreau sa pierd nimic.stiu ca de acum incolo va fi tot mai usor asa ca ma conformez si la noptile albe si la tot.aaa,uitasem ,ieri ne`a cazut si buricutul.vad ca se trezeste golanul.sper sa apuc sa incarc macar o pozica cu el.
sunt 2 poze de la maternitate din ziua cand am nascut care nu sunt foarte clare pt ca eram undeva "blat" pt a ne cunoaste taticul.
http://s607.photobucket.com/albums/tt156/flosideea/
acum fug sa dau sa pape.datoria ma cheama.revin mai tarziu.pupici

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Danielle felicitari!!!! Bine ai venit pe lume bebe Melissa!!! sa cresti mare, sanatoasa, fericita si sa aduci numai bucurie in vietile celor dragi.... Recuperare usoara Daniellea si laptic mult!!!

Alinutza s38 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Data cezarienei 5 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Neatza!

Fac cinste cu o cafea tarzie , ca de obicei, caci eu sunt aia care doarme pana tarziu . Azi m-am intrecut pe mine, 11 ore de somn bustean (m-am culcat aseara la 12 si m-am trezit la 11 fix). asa ca m-am odihnit nemaipomenit.
Dupa ce am mancat am avut niste dureri de burtica, ca niste crampe, dar m-am intins vreo 30 min pe canapea si m-au lasat. S-a cam speriat soacra .
Azi am de gand sa stau in pat, chiar nu vreau sa ma mai fortez. Ma uit la tv, ma joc la Sims etc. . Vreau ca zmeurelul meu sa stea ceva pe acolo, macar o sapt - sper eu .

Felicitari noilor zmeurici, si mamicilor curajoase. Sa fiti cuminti, papaciosi si necoliciosi!!!!

Cu greutatea nu m-am speriat, insa nu inteleg de ce e asa o crestere mica, de doar cateva sute de grame. Toti dr imi spuneau ca este un copil f mare etc, asa ca sa zic ca m-a socat un pic. Dar panicata nu sunt in nici un caz. Tot ce imi doresc este ca ingerasul meu sa fie sanatos .
Vreau sa ajung si pe la biserica in curand sa ma rog la DD pentru asta si sa aprind o lumanare. O sa ma rog si pentru voi toate, sa aveti copii sanatoasi, cu mult noroc in viata!

Va pup!

37 saptamani + Mami de Tudor !!!!

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Wow,Danielle,ce surpriza!!!!Felicitariiiiiiiiiiiiii!!Bb Melissa,bine ai venit pe lume!!!!!!!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Yuhuuu FELICITARI DANIELLE!!!! Acum ai doua fetite! Bine ai venit pe lume Mellisa! Sa ai parte de tot ce e mai bun in viata!

Prima leoaica!

39 sapt si 1 zi Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Flosideea, ce mutruca frumoasa are Denis. Iar tu te-ai prezentata f. bine la 2 ore de la nastere. Oare pt ca era tati acolo?

39 sapt si 1 zi Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput