Gravidute si mamici de Timisoara (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

FFF frumoase pozele de la intalnire!!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

no saluti,
am fost plecati peste w/e sa aducem si fetita la noi ca nu se mai poate - a slabit de dorul nostru.
Am vrut sa-i fac o favoare - sa-l las la mama pe Raul o saptamana si s-o luam numai pe ea in Timisoara - sa ne ocupam 100% de ea sa nu se mai simta lasata de izbeliste - si ce credeti? A spus ca nu vrea sa-l lasam pe Raul la buni - ca ea il vrea langa ea. Sincer mi-a sagetat inima - nu mai despart copiii - mai bine ma chinui eu cu amndoi si daca o fi sa-mi vina careva dinbunici la ajutor e ok - daca nu - oi face eu fata cumva.

Am fost duminica la Mako cu amnadoi - pentru Raul e prima data - si tare imi pare rau ca am uitat aparatul foto acasa - asa de fain dadeadin picioruse si tare mult i-a placut. Stateam cate 20 minute in apa - apoi nani de voie. La trezire iar papa si iar in apa - si asa am tinut-o pana seara cand ne-am intors home toti frantzi de oboseala.

Apropo de Mako - am vb la intalnire cu Miha si-mi zicea ca se aprovizioneaza cu borcanele de papa pentru cea mica de la Tesco. Mama mama -ce preturi!!! m-am crucit toata.Scumpe mama - preturi de tzara.
Voiam s-o intreb daca nu stie cumva de Amelia? cea cu babypoint? Noi de acolo ne aprovizionam atunci cand nu are cine sa ni le aduca la preturile super faine din Germania.

Lucia- Miha activeaza si ea pe aici? Cum dau de ea?

mie una mi-a placut la intalneala si daca nu va suparati - as mai veni si data viitoare.
Incantata de cunostiinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

ciao.
mirona, impresionant! sa nu ii mai desparti, te descurci tu cumva

miha e veterana aici pe forum...trebuie sa apara, pandeste-o la "cotitura" aici ca va aparea ...daca nu, iti dau mailul ei, sper ca nu se supara

trebuie sa ne intalnim mai des ca e constructiva treaba asta!



Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Miro noi am fost sambata la Mako...Eu am luat ap foto...o sa pun si poze! Cat despre borcanele eu iau ceva unguresc nu Hipp sau alte chestii...Acum noi nu prea folosim borcane ca sunt fructe pe tarabe...Am luat niste capsunei ptr la strand super de la Tesco...La cumparaturi in mako nu gasesti nimic...eu recomand Szeged!
De BP stiu...am comandat si eu Weleda si biscuitei de la ei...eu nu prea il fol ptr ca merge sotul des in Germania.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

POZEE de la Mako

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

aha Miha.

super ca-ti manca copiii fructe de pe piata.
Cu fetita am indurat multe - nu papa decat borcanele - asa ca aveam de cumparat nu gluma.

si noi avem poze de la Mako fff multe - ca eu sunt aia bolnava cu pozele.
de data aceasta imi pare tare rau ca nu am avut aparatul - pentru cel mic - ca cea mare deja inoata. Tot la Mako a invatat. De aici in colo pozele de la penultima imbaiere. Este si un filmuletz cu ea cand inoata.

va pupam si mai vb.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Miha, ceva tips and tricks pentru drumul spre Croatia ai? Stiu ca ai discutat cu Lucia ceva de bani, e nevoie sa luam bani de-ai lor din Ro? Sau putem scoate de-acolo de la bancomat? Noi plecam tot prin Ungaria.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

ce frumoase sunt pozele de la Mako.
Deci, urmatoarea intalneala o facem acolo?



de Andreea-Maria

"Nu meritã sã plângi pentru nimeni, iar cei care meritã nu te vor face sã plângi."
Gabriel Jose Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Super pozele de la intalnirea din parc.

Foarte frumoase si pozele de la Mako, si dupa cum zicea Irina, facem o intalnire si acolo? Dar daca s-ar putea in week-end sa imi care si sotul sa ma ajute .
Si eu l-am dus pe bebe la Oroshaza si tare i-a placut.

Fetelor, am sunat sa intreb de indemnizatie. Au zis ca primesc in august ( asta dupa ce initial imi zicea ca dosarul nu e procesat fara macar sa verifice care e stadiul lui, la insistentele mele a verificat in calculator). Eu am depus dosarul pe 19 mai daca intereseaza pe cineva cam cat dureaza acum cu banii.
Intrebarea mea e, a fost cineva sa isi ia decizia direct de la ei? Ca acasa cica nu mi-o trimit ca nu au bani si eu am uitat sa intreb daca ma pot duce personal dupa ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bpaula

Super pozele de la intalnirea din parc.

Foarte frumoase si pozele de la Mako, si dupa cum zicea Irina, facem o intalnire si acolo? Dar daca s-ar putea in week-end sa imi care si sotul sa ma ajute .
Si eu l-am dus pe bebe la Oroshaza si tare i-a placut.

Fetelor, am sunat sa intreb de indemnizatie. Au zis ca primesc in august ( asta dupa ce initial imi zicea ca dosarul nu e procesat fara macar sa verifice care e stadiul lui, la insistentele mele a verificat in calculator). Eu am depus dosarul pe 19 mai daca intereseaza pe cineva cam cat dureaza acum cu banii.
Intrebarea mea e, a fost cineva sa isi ia decizia direct de la ei? Ca acasa cica nu mi-o trimit ca nu au bani si eu am uitat sa intreb daca ma pot duce personal dupa ea.


Buna fetelor!

Mai intru si eu din cand in cand sa va citesc ca stam mai mult pe la sat, la bunici, langa Cheveres. E mult mai racoare si placut acolo decat aici intre betoane.
Legat de indemnizatie: eu am depus dosarul in februarie, am primit banii in 15 mai si m-am trezit cu decizia in posta acum in iulie.
Normal ar fi sa o poti ridica de la ei.

http://community.webshots.com/user/ade2474
Mamica fericita de Ania - Olivia, 23.12.2008

Mergi la inceput