America (171)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Multumesc Miere si Ciuf! ce simpatica ai fost Ciuf ule, parca ma vad si eu cu ligheanul sub fund...E rau al naibi!
O sa cer maine si eu ceva prescription.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Salutari din nou fetelor, am facut un mic tur pe la spital cateva zile, acum sunt inapoi acasa si disara plecam spre Romania. Am intrat doar sa va spun hello.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Daca subiectul zilei sunt hemoroizii, atunci sa va povestesc eu de cei din fundul barbatului ...ca la noi el e cel sensibil .
A facut unul acum 1 an, nu va exagerez, cat o minge de ping-pong ... s-a dus la doctor cracanat ca nici nu mai putea merge si i-a spus doctorul sa stea cu fundul in apa calda si i-a mai dat un medicament pentru "stool softener". A tinut fetelor hemoroidul ala la muiat 3 zile, nu-l mai puteam scoate din cada si intr-adevar a trecut. Eu cred ca nu exista medicament pentru asta - doar ameliorari.
P.S. Poate vede barbata-meu ca ii vorbesc hemoroizii de rau pe forum ca jar mananc

Ciuf-ule nu poti sa legi copilul de pat ... mai lasa-l ca acum n-o cadea asa periculos, trebuie sa aiba si el un instinct de protectie. Vad ca te-ai bagat la clubul de citit, dar de cand esti soimul spitalelor cred ca n-o sa mai ai timp... e dementiala cartea aia care se citeste acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Ciufule,sa mor daca n-am citit ca i-ai dat cu ghiveciul cu flori in palarie si s-a spart capaculLa a doua lectura m-am prins cum sta treaba cu ghiveciul ala. Pai asa sunt toti barbatii,plictisiti de atita odihna Cind mai imbatrinesti o sa incetezi sa le mai pui la suflet,dai pur si simplu ignore .Eu il enervez pe barbatu-meu ca cica n-ascult niciodata cind vorbeste cu mine.Pai daca vorbeste prea mult ,ce e vina mea

Freedelia,drum bun!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Arminad si la mine se plange barbatu la fel... Eu stiam ca fetele sunt mai vorbarete asa, ce s-o fi intamplat?..
(intr-o zi chiar ma la cap in living si i-am spus sa se mute cu mine in dormitor sa vorbeasca acolo s-adorm si eu mai repede.. se pare ca e somnifer bun povestea de la culcare)

Am recitit primele capitole:) pe unde o mai fi Veve?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Si eu am citeodata limbarita,cred ca se vede si dupa cum scriu pe forum,dar in general el vorbeste mai mult decit mine.Cred ca i se trage tot de la plictisealaca atunci cind te bat zilnic la cap 3 persoane cu "unde-mi sunt ciorapii" si altele asemenea,simti nevoia mai des sa fii lasata in pace.Sau o fii valabil doar la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Imi dau seama ca nu i-am urat la multi ani lui Philip!

Ciuf, asa pricepui si eu initial - ca i-ai dat cu ghiveciul in cap barbatului. Na, bine ca nu fu asa! O sa fie greu pina scoateti gipsul.
Anuta a facut si ea cinci vaccinuri astazi. Cele de care spui tu plus hepatita A. Amarita, o doare piciorul, a avut frisoane si a facut febra. Nici n-a mincat bine.

Buflea, sorry de hemoroizii sotului, dar tu ai un stil de ride omul de necaz (al altuia, poate de asta-i si mai funny).

Freedelia esti OK? De ce facurati turul spitalelor? Vacanta placuta in Romania, sper ca te simti mai bine.

La noi eu sint mai vorbareata decit sotul. Va spun din experienta ca atunci cind esti ignorat vorbesti si mai mult, poate si mai tare! Asa ca "pay attention", poate tace mai repede!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Pai cam aia e buba ca eu nu prea "pay attention'.Tot imi scapa gindurile intr-o parte si el ,daca nu intelege cum e , o ia prea personal.
Acuma e in Ro la soacra-mea si probabil ca se satura de vorba fiindca si soacra-mea e la fel

Ramona, tu fierbi bulionul la ora asta din rosiilea alea de la ferma sau le-ati mincat crude?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Pupam Anuta vaccinata Dar de ce le fac mai atitea vaccinuri atitea deodata? Nu se pot spatia un pic ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Nu Armina, le maninc ca pe bomboane! Sint unele mici, portocalii si rotunde, zau ca-s atit de dulci si bune ca nu-ti mai trebuie nimic linga ele.
Asa e cu vaccinarile, nu stiu de ce le inghesuie in halul asta. Cred ca eram restanti la hepatita A, dar restul asa se dau la patru ani. De acum incolo e mai lejer, am vazut ca la middle school au introdus o serie intreaga de rapeluri plus cel pentru meningococ.
Teoretic as fi putut sa cer sa le ia pe rind, dar mai e o luna si ceva pina incepe scoala, tot ar fi fost foarte apropiate.
Am stat sa o pazesc putin, cind am pus-o in pat avea inca febra si ochii cam sticlosi, plus o urma de frisoane. Acum pare OK, sper ca asta sa fi fost tot.
Dar tu de ce nu dormi la ora asta, ca mi se pare ca si la tine e la fel de tirziu?

Mergi la inceput