Locul fetelor Nou-Venite !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

si eu, si eu..... Incercam de un an, am facut 2 luni stimulare si luna asta vreau sa fac hsg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui trutzi

si eu, si eu..... Incercam de un an, am facut 2 luni stimulare si luna asta vreau sa fac hsg


La ce medic esti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Buna, fetelor! Vin si eu printre voi... Eu ma pregatesc sa fac la inceputul saptamanii viitoare o inseminare, de altfel prima si sper ultima . De aproape 3 ani incercam intens sa avem un bb, anul acesta in martie am ramas insarcinata in urma unui tratament cu puregon, dar din nefericire am pierdut sarcina in 7 saptamani.
Va tin pumnii tuturor, sper sa reusim cat mai curand sa devenim.
Sa aveti o zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reya83 spune:

Buna fetelor,

Am si eu o o nelamurire,daca ma puteti ajuta Sunt in 37 saptamani si ieri la eco mi s-a spus ca am gradul de maturare al placentei I.Din cate am inteles ar trebui sa fie 2 sau 3. Ma puteti lamuri si pe mine ce inseamna asta si daca reprezinta vreun risc?

Multumesc frumos si sarcina si nastere usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanik09 spune:

Buna, fetelor !

Si eu imi doresc bebe, insa aceasta dorinta a cazut usor in subsidiar, momentan imi doresc sa fiu sanatoasa.. am PCOS ( ovare polichistice), cu toate neajunsurile acestei boli, printre ele aflandu-se si infertilitatea. Asa ca imi doresc in primul rand sa tratez ovarele, iar apoi cu DD inainte si sa speram si un bebe!

Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Citat:
citat din mesajul lui reya83

Buna fetelor,

Am si eu o o nelamurire,daca ma puteti ajuta Sunt in 37 saptamani si ieri la eco mi s-a spus ca am gradul de maturare al placentei I.Din cate am inteles ar trebui sa fie 2 sau 3. Ma puteti lamuri si pe mine ce inseamna asta si daca reprezinta vreun risc?

Multumesc frumos si sarcina si nastere usoara tuturor!


Reya intra la Odiseea de iulie-august si intreaba fetele de acolo. Cu siguranta iti vor raspunde.

oana
"Where there's a will, there's a way."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui reya83

Buna fetelor,

Am si eu o o nelamurire,daca ma puteti ajuta Sunt in 37 saptamani si ieri la eco mi s-a spus ca am gradul de maturare al placentei I.Din cate am inteles ar trebui sa fie 2 sau 3. Ma puteti lamuri si pe mine ce inseamna asta si daca reprezinta vreun risc?

Multumesc frumos si sarcina si nastere usoara tuturor!

GR 1 ESTE F BINE,MAI BINE ZIS NU AM MAI AUZIT CA LA 37 DE SAPTAMANI SA AI GR 1.GRADUL REPREZINTA CAT DE IMBATRANITA ESTE PLACENTA .

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lia73


La ce medic esti??


Nuraltay Emel
Marti la ora 12 sunt programata.

Le rog pe fetele care au facut HSG sa imi spuna in ce consta pregatirea, ca mie nu mi-a zis nimic doar sa nu mananc si sa nu beau pana la ora 12.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

eu am tot fugit de hsg imi spui si mie cum e dupa cw revi ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Cristinaemma, eu am facut 2 hsg-uri. Cred ca conteaza foarte mult unde il faci. Eu pe primul l-am facut la Medsana si nu m-a durut deloc deloc. Al doilea l-am facut dupa laparoscopie, la spital si nu a fost chiar placut. E relativ suportabil, acum depinde de pragul de durere al fiecarei femei. Numai ca este o analiza utila si pana la urma merita efortul, ca sa stii cum stai, din punct de vedere al trompelor.

Mergi la inceput