Strumfi de 2 ani! La multi ani! iul-aug 2007 (150)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Distractie placuta, Luna, sa mergeti cu bine si sa nu aveti parte decat de surprize placute .

Vio, , bafta de un job asa cum iti doresti .

Am pus si eu poze de la mare, bineinteles 99% cu Maria Sa.

DaviDependenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

David&Adina la multi anisori!!!!
La multi ani si petrecere frumoasa le doresc si sarbatoritilor de azi Daria, Alexia, Vlad, Alexandru, Denisa, Eva si Dragos!!!

Karli am salvat linkul in safe feeds la firefox si cand dau refresh vad daca mai e ceva nou sau nu (btw am vazut ca ai mai facut modificari ) In ultimul timp nu mai prea folosesc firefox-ul decat daca are Saya pofta de mancare si mai dau un ochi la blogurile cu barfe ce le am salvate tot in sage.
Fetele is ok, Sophie o iubeste pe sora-sa dar o si capseaza (musca)din cand in cand sau vrea sa o traga ca pe o jucarie si de cele mai multe ori nu-i cu rea intentie...daca sunt cu amandoua si vorbeste cineva cu Soph ea i-o arata pe sora-sa "look, look this Saya"
Duminica trecuta la botez cand se linistise lumea si trebuiau sa-si faca aparitia preotul si preoteasa Sophie a zbughit-o de langa noi si a apasat o pedala de la orga Noroc ca eram in primul rand si nu ne-am intors sa vedem cum se uita lumea la noi.

Vacanta placuta Luna, mi-e asa de dor de Franta

Oaana ne-am obisnuit in noul ap ne place ca avem mult spatiu pt alergat, imprastiat jucarii etc stii tu. MA bucur ca ai gasit ac de cojocul depresiei si uite asa o sa fii iar maimca tare pt zulufosii tai scumpi. Ce pregatesti pt maine?

Valen ce diferite sunt sarah si Ines.... dar fiecare deosebit de frumoasa in felul ei.

Oanamada Cati frumoasa si eleganta. Ce-as vrea sa poarte palarioare, sepci si alte cele si fiica-mea a mare ca-mi sunt tare dragi dar nu vrea si pace....

Alina si Soph continua sa-si suga degetul desi uneori incearca sa reziste tentatiei. Noi ii tot zicem ca e trist degetutul cand il baga in gura, si-l scoate si striga plina de entuziasm "happy" noi aplaudam extaziati si dupa cateva minute uita si iar o luam de la capat. Sau il duce la gura si-si da seama si atnci disimuleaza, se preface ca se scarpina

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

LA MULTI ANI CELOR CE_SI SERBEAZA AZI NUMELE!!!!!!!!!!!!

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Vivela, multumesc mult!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Buna dimineata fetelor.
Sunt franta. De vineri noapte a inceput cosmarul. A facut temperatura numai peste 39. 39.6 chiar 39.9. Mentionez ca sunt temperaturi luate la subrat, ca nu m-am riscat sa ii iau in fundulet (urla pana se invineteste), dar cred ca altfel se spargea termometrul ca era peste 40.
In lus am fost si singura. I-am dat de toate, si tot nu reuseam sa-i scad decat pana la maxim 38.6, pentru putin timp, ca apoi sa sara iar de 39. Am chemat salvarea la ora 18:00 si pentru ei nu este o urgenta, asa ca au venit dupa 6 ore, la 24:00. Are o infectie puternica in gat, dar problema este ca nu ii curge deloc nasul si nu tuseste. Doar face temperatura foarte mare. Bineinteles ca nu am scapat fara antibiotic. Luam OSPAMOX. Dar asta nu n-ea scapt de temperatura. Am reusit sa scadem temperatura la 37:6, dar tot asa pentru putin timp. Au venit ai mei acasa si am profitat de ocazie sa fug pana la mega si la farmacie. Cand eram la casa, primesc telefon ca temperatura a ajuns la 39.9. Am simtit ca-mi fuge pamantul de sub picioare. Ii mai dadusem o data Desitin, pentru a preveni o convulsie (cu o zi inainte), dar nu am avut ce face. I-am mai dat unul si i-am facut frectie. Am reusit intr-un tarziu sa ii scad febra. Ieri a fost mai bine, dar spre seara a inceput iar sa-i creasca. Asa ca toata noaptea am stat iar cu temperatura. Ieri am stat acasa, dar azi am lasat-o cu bunica. Sunt cu inima stransa la munca, sper sa nu se intemple ceva, mai ales ca azi fiind a 4-a zi nu mai pot sa-i dau antitermice.

Sunt asa obosita si am asa mult la munca. Cred ca o sa pic si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna dimineata,

Diana, imi pare rau ca s-a imbolnavit Cristiana, multa sanatate si pupici sa treaca repede. Dar de ce sa nu poti sa-i dai antitermice, ce daca e a patra zi? Are ea vreo situatie speciala? Altfel poti sa-i dai atatea zile cat dureaza febra si in cazul in care puseele sunt apropiate alternezi paracetamol cu nurofen la 3 ore. Altfel incerci s-o controlezi numai din paracetamol. Pe noi ne-a prevenit doctorita ca atunci cand fac temp mari, peste 39.5, atunci cand scade febra nu coboara mai mult de 38-38,5. Important la ea este ca vezi o evolutie, face febra mare mai rar si a inceput deja sa scada sub 38, deci e spre bine. Multa sanatate si curaj.

Revin, pupaturi in strumfarie,

Poze 2009

Poze 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Dinana imi pare tare rau ca va chinuie febra. Nu stiam ca antitermicele se dau doar 3 zile. Eu le dau pana scapam de febra. Desitin i-am dat si eu Andrei. stiam ca poti sa ii dai in fiecare zi daca temperatura ajunge la 40. noi am avut noroc ca am scapat de febra dupa 3 zile. Ciudat cu salvarea. Eu o singura data am apelat la salvare cand era Alex mic dar am venit in cateva minute. E drept ca e orasul mic si le e mai usor. Multa sanatate puiului drag .
Oana (ghinetz) ieri ma gandeam la tine. Am citit ca ati avut probleme de sanatate si am uitat sa iti trimit macar un pupic. Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Diana, da-i mama fetei antitermice atata timp cat sunt necesare. Acolo spune ca daca nu cedeaza dupa 3 zile sa cauti sfatul medicului (in cazul in care parintele trateaza dupa ureche si de fapt poate fi cine stie ce crocobaur), si tu ai cautat deja sfatul medicului. Asa am facut si noi, i-am dat 3 zile, tusti la dr, si doctorul a spus sa ii dau nurofen alternand cu paracetamol 5 zile. Asa ca nu e nimic daca ii dai mai mult.
O sa ii treaca papusicii mici, deja o sa scada febra. Dupa cam a doua doua de antibiotic incepi sa vezi efectul.


Clau 31+ cu si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Intrasem sa va fac cinste, asa virtual, dar cum am citit despre Cristina am uitat .
Deci strumfi si strumfite, mamici si tatici, va invit la , apoi va pregatiti de , ceva de baut si putina miscare . Mai aveti chef de munca????
Azi puiul meu drag implineste 6 ani. pt mine e o zi foarte speciala. Dragul de el abia asteapta petrecerea si tortul (inca nu stie cum e si e tare curios).
LA MULTI ANI Aaron, pui mic de mami Oana. Multa sanatate (e mai importanta decat toate), tot ce iti doresc mami si tati sa se indeplineasca.
La multi ani Liana, pui de mai july_g. Mami poate iti faci timp sa ne mai povestesti despre printesa ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

La multi ani, Daria - Ddanagh!
La multi ani, Alexia Ilinca - ALEXIA2007!
La multi ani, Vlad - roxanadum!
La multi ani, Alexandru - papelena!
La multi ani, Denisa Maria - brazuca!
La multi ani, Eva - Maria- pitzirica30!
La multi ani, Dragos Cristian - madalinaSC!
La multi ani, Aaron - oaana!
La multi ani, Liana -july_g!


Sa fiti sanatosi, strumfilor, felicitari parintilor si petrecere frumoasa pentru piticii care nu mai sunt atat de mici.

Un pupic special pentru Daria, Aaron si Denisa.


Poze 2009

Poze 2008

Mergi la inceput