TAROT

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Ionescu.cris draga,

Asa zisa prietena, chiar imi este prietena m-a ajutat foarte mult...iar pe acel site sunt inregistrata de mai multi ani...oricum iti multumesc pentru sfat...

Nu inteleg de ce te-ai agitat atat pentru ca eu nu am acuzat pe nimeni...nu am acuzat-o pe Raluca ceea ce face ea, am facut si eu, insa eu acum, am ajuns sa cred din tot sufletul ca nu e bine si din acest motiv am postat...

Bineinteles, ca exista liberu arbitru si fiecare decide sa faca ce vrea, dar asta nu inseamna ca nu ai voie sa ti spui parerea...oricine trebuie sa aiba aceasta libertate...


Cu drag,
Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionescu.cris spune:

Anda
sigur, fiecare isi poate expune opinia, insa, incearca sa ramai ancorata in realitate. Mesajele tale sunt scrise intr-un stil melo-dramatic, ori nu e cazul.
La fel, cu drag
Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Anda,
chiar nu era necesara postarea asta melodramatica. Fiecare se ocupa de sufletul sau si daca e atat de gresit si impotriva lui Dumnezeu sa incerci sa afli viitorul, imi spui tu de ce exista preoti batrani si respectati care iti "deschid Biblia" si iti spun ce te asteapta? Am cunoscut si eu un asemenea preot.
In plus se pare ca nu ai citit suficient de asociezi ghicitoarele cu demonii. Atunci de vrajitori ce spui? Si te asigur eu ca exista! Am patit-o. Si un alt preot, de la o anume manastire, ne-a spus, mie si sotului, fara sa ne cunoasca, ce a fost si ce va fi. E adevarat ca nu a dat in carti sau in altceva. Dar A STIUT. Lucra si el cu demonii? Toata lumea il stia de om sfant si cu frica lui D-zeu.
Cine esti deci tu sa crezi ca ai raspunsuri la lucruri despre care nu esti intrebata si sa incerci sa o faci pe Raluca sa se simta vinovata pt un lucru atat de omenesc?
Cine esti tu sa judeci fara teama ca vei fi judecata? Daca tot esti atat de bisericoasa si presupunand ca stii bine Biblia...
Lasa pe D-zeu sa judece si daca nu iti place un subiect nu mai posta. Dar crede-ma ca sunt satula de o gramada de insi cu D-zeu pe buze si cu diavolul in suflet

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Cris, mi-au placut mult postarile tale. E reconfortant sa intalnesti oameni ca tine


http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andata

Anda,
chiar nu era necesara postarea asta melodramatica. Fiecare se ocupa de sufletul sau si daca e atat de gresit si impotriva lui Dumnezeu sa incerci sa afli viitorul, imi spui tu de ce exista preoti batrani si respectati care iti "deschid Biblia" si iti spun ce te asteapta? Am cunoscut si eu un asemenea preot.
In plus se pare ca nu ai citit suficient de asociezi ghicitoarele cu demonii. Atunci de vrajitori ce spui? Si te asigur eu ca exista! Am patit-o. Si un alt preot, de la o anume manastire, ne-a spus, mie si sotului, fara sa ne cunoasca, ce a fost si ce va fi. E adevarat ca nu a dat in carti sau in altceva. Dar A STIUT. Lucra si el cu demonii? Toata lumea il stia de om sfant si cu frica lui D-zeu.
Cine esti deci tu sa crezi ca ai raspunsuri la lucruri despre care nu esti intrebata si sa incerci sa o faci pe Raluca sa se simta vinovata pt un lucru atat de omenesc?
Cine esti tu sa judeci fara teama ca vei fi judecata? Daca tot esti atat de bisericoasa si presupunand ca stii bine Biblia...
Lasa pe D-zeu sa judece si daca nu iti place un subiect nu mai posta. Dar crede-ma ca sunt satula de o gramada de insi cu D-zeu pe buze si cu diavolul in suflet

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/


Sunt preoti care duc o viata sfanta si Dumnezeu le da acest har. Am fost si eu la unul...insa din pacate sunt si preoti care folosesc forte oculte...
Tot ma acuzi pe mine spunand ca nu am dreptul sa judec! Dar tu ce faci draga!? nu cumva ma judeci pe mine?...Cum am mai spus nu am judecat pe nimeni, nefiind eu in masura sa ridic piatra...am crezut ca e un subiect de discutii , in care oamenii isi pot spune parerile intr-un mod civilizat...

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Anda,
departe de mine gandul sa te judec. Eu doar constat. Nu am de gand sa intru in polemici cu tine, pur si simplu nu gandim la fel.

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

fara discutii in contradictoriu si jigniri nu se poate, fetelor ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Ralu....te rog mult de tot sa nu te superi daca te rog din nou sa intrebi tarotul din nou daca ....sunt sanse ca macar in 2011 sa apara al 2 lea copil!Trebuia sa incep o noua incercare in directia asta dupa sarbatorile de iarna.....dar din cauza unor cheltuili neasteptate....nu cred ca voi incerca mai devreme de octomrie-noiembrie 2010.Ma simt ca si cum as avea o mare piatra de gat ....care nu ma lasa sa respir.Cateodata in viata mai avem parte si de lucruri neprevazute....care ne fac sa schimbam lista prioritatilor....stiu,...dar eu vedeam luna aia ianuarie asa de aproape,....si eram asa de bucuroasa,...iar acum parca mi-a fugit pamantul de sub picioare.Daca nu l-as avea pe Rudy....as lua-o razna.Te rog,cand ai timp intreaba tarotul din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionescu.cris spune:

Delia incerc sa te ajut eu: te rog sa-mi dai 4 numere intre 1-22, gandindu-te la ceea ce vrei, si in MP numele tau si data de nastere, locul ..
Iti voi raspunde in 3-4 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Cris multumesc tare mult!!!Numerele 10,11,16,21....iar celelalte date le-am trimis in MP.

Mergi la inceput