TAROT

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

Fetelor-cineva azi mi-a amintit ca incepe Postul Maicii Domnului pt doua saptamani..eu nu sunt f religioasa,dar cum imi doresc cu ardoare un copil vreau sa tin post prima data in viata..asa mi-a intrat acum in cap fix ideea...imi cer scuze dar cei pe lista de citit in carti trebuie sa astepte ziua de 16 august,fac o pauza de post,imi doresc asta f tare dintr-odata.sper ca ma intelegeti si va urez numai bine in perioada asta si curaj, de ce nu ,celor care incearca si ele sa posteasca...va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha-23 spune:

buna...am fost si eu la o ghicittoare in carti(nu tarot)..si tot ce mi-a zis a fost adevarat..sunt persoane cu acest har,si care te pot scoate dintr-o stare de incertitudine citeodata...trebuie sa stii doar ce vrei cu adevarat sa intrebi..ca daca ai mai multe intrebari in cap nu o sa afli mai nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha-23 spune:

Raluca te rog cind se termina postul sa intri pe id-ul meu de pe yahoo si sa ma ajuti intr-o problema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

miha-23, ti-a zis ceva din trecut ? caci numai asta stii daca e adevarat sau nu ... despre viitor, n-as prea crede ca il stie cineva, nici chiar o ghicitoare in carti ... sau , tu crezi ca ti l-ar putea "ghici" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha-23 spune:

din tot ce mi-a zis din trecut a fost foarte adevarat..mi-a zis lucruri care numai eu le stiam..si din viitor mi-a zis..era un moment in care trebuia sa iau o decizie importanta..si m-a incurajat sa fac acel pas..si mi-a descris ce o sa ma astepte..si exact asa a fost...si i-am promis ca o sa-i aduc un cadou daca e adevarat ce mi-a zis..si m-am tinut de cuvint..si cind am revenit mi-a ghicit din nou..si mi-a zis alte lucruri..dar am simtit ca nu-mi zice tot..erau multe carti negre...dar ea mi-a zis ca pina la final o sa dau tot raul la o parte si o sa fiu fericita...insa nu a fost asa...abia astept sa treaca postul sa merg sa o iau la intrebari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

miha-23, ai de gand sa o iei la intrebari ptr faptul ca nu ai dat raul la o parte si nu ai dat de fericire ? poate tre' sa mai treci prin ceva pana la fericire ... niste cumpene, ceva ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha-23 spune:

se poate sa fie asa cum zici tu..dar trebuia sa fiu prevenita..ca eram la un pas sa ma sinucid..eu care sunt puternica si credeam ca numai "nebunii" ajung la gesturile astea..dar uite ca fara voia mea am ajuns la un pas de acest gest...de ce nu m-a prevenit..macar eram pregatita sufleteste si stiam cum sa lupt...acum ce trebuie sa fac/ sa astept sa fie bine asa cum mi-a zis ea la final?cind va fi asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

nu as fi intervenit in acest topic, insa am citit ca aici se vorbeste despre post....pai daca tineti post, inseamna ca si credeti in Dumnezeu, nu? si atunci va intreb daca stiti ca ghicirea este un mare, MARE pacat in fata lui Dumnezeu. Atit cine ghiceste (cu sau fara plata) cat si persoana careia i se ghiceste se fac vinovate de pacat in fata Domnului.
Nu vreau sa va stric topicul, este treaba voastra ce faceti cu viata si cu mantuirea voastra, m-am gandit doar ca poate unele participante la acest topic, care cred in Dumnezeu, nu stiu despre cum este privit ghicitul in fata Celui in care cred.
Atit.

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Elena, eu stiam ceea ce ai scris tu ...

miha-23, chiar daca ar fi vazut ca erai la un pas de sinucidere, te asteptai sa iti spuna ? sa fim seriosi, desi nu cred ca poate cineva sa "vada" ceea ce urmeaza sa faci, nu iti va spune ... a-propos, cati ani ai ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

elena-e f bine ca amintesti fetelor asta!,dar bineinteles cu toate stim cum e privit ghicitul de biserica ortodoxa...si cu toate astea am intalnit un preot care mi-a zis(acum 5 ani) ca nu e asa pacat mare sa te uiti in carti in comparatie cu alte pacate "cu vorba","cu gandul" si "cu fapta"..plus nu uita ca e pacat sa judeci alti semeni,doar EL poate sa ne judece...totusi recunosc ca sunt tentata sa inchid acest subiect deoarece vad ca prea multe fete vor sa li se ghiceasca si sunt cam imature si nepregatite pt a face fata unei citiri...plus ca eu mi-am atins scopul,am citit corect unor persoane necunoscute,deci stiu ca pot si cu asta basta -ma multumeste ...deci,asadar si prin urmare rog moderatorii sa ma ajute sa inchid subiectul pt ca nu vad de unde se inchide:)
Bafta tuturor!

Mergi la inceput