Mamici si Gravidute Italia (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

monica eu am citit la gravidute prin FIV ca-i foarte bun ptr. colici INFACOL din Ungaria. Daca nu are cine sa ti-l cumpere din Ungaria, intra pe "Gravidute prin Fiv" la cap. 43 la pag. 7 si ai acolo un site de unde poti sa-l procuri si din Romania si poate ti-l trimite cineva. E adevarat ca in Romania costa dublu dar am auzit ca-i f. bun.

Eu noutati nu am merg pe 22 sa fac eco morfologica si apoi vin cu vesti.

Doris 21+ Matteo ......

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:




"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine v'am regasit dragutelor ... in sfarsit am rezolvat prob cu pc-ul sper sas nu mai iasa nimic altele... antivirus am..sa'mi traiasca...
in sfarsit ..sper sa pot da cat mai des posibil pe aici

despre noi va spun ca suntem sanatosi..nici o schimbare ..totul la fel ..aparte ca stefy creste si noi imbatranim
va pup sper sa fiu cat mai activa de acum incolo
numai bine tuturor!







"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna fetele!!!
Am revenit, in forta (nu e adevarat, forta am lasat-o acasa )
Bionda, bine ai revenit!
Noi suntem bine, miscareti nevoie mare, doar ca totul se petrece la demisol , adica miscarile sunt sub centura .
Am incercat sa tin eu dieta, de luni pana vineri , dar nu mai tine, trebuie sa suplimentez cu ceva ca ametesc..de foame, de lipsa de fier...cine stie!!
Apropo de libret, eu nu am primit asa ceva. Ce e ala, de unde il cer?
Am reusit sa ma programez la curs pre-parto...dar la mine cred ca o sa fie post-parto , ca incep cu 3 saptamani inainte de data posibila a nasterii .
Si acum intrebare MAAAREEE: stie cineva (cine e de prin zona) un restaurant cu specific romanesc pe langa Milano??Nu de alta...dar ma gandesc de4ja la botez..desi nu avem inca nasi.
Am pus fotografiile in semnatura, asa ma puteti vedea cum "evoluez"

Va

Gianina 29+ cu Loris Stefan/Matei

bebe
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Ieri am iesit pt. prima data la plimbarica,fara pampers ...cu succes,am stat cam 1 ora jum,si nu vroia nicicum sa faca la copacel,a tinut pana am ajuns acasa...Cat suntem in casa mai zice ea ca o trece,o mai pun eu,cand vad ca nu cere...si incet,incet ne invatam...

Pe bb l-am simtit saptamana trecuta,putin....dar ieri m-a uimit...si pe Ambra am simtit-o tot la 13 saptamani...

roxali-harnicutza tare...cred ca nu ai timp sa te plictisesti...Cu serviciul?A revenit totul la normal?
N-ai ce-i face la Sonia,de fapt vezi si tu...eu am mare ,mare noroc ca Ambra e pofticioasa,si a fost de ajuns sa manac in fata ei,sa fi vazut cum deschidea gurita...

irina-buna cafelutza!
Si sotiorul mai mergea la pescuit,cand avea vreme...eu,sincer nu am rabdare...
Gandesc ca si tine,totdeauna mi-am dorit sa fie diferenta intre copii nu mai mare de 2-3 ani...

stefania-bine ai revenit!
Cred ca au mai ramas putine fete care te cunosc...daca nu gresesc .
Stefi ce mai face?Cand ai vreme,pune poze,sunt curioasa sa vad cat a crescut...sunt sigura ca n-o mai recunosc...

kemsy-frumoasa si mare burtica!
Libretul ti-l dadeau la Usl,dar depinde de zona...acum e prea tarziu,oricum...medicul vostru ar trebui sa stie...
Eu sper sa incep cursurile la 7 luni,dar tre' sa ma interesez...mai am vreme,ca sunt doar la inceput de drum...





andreea, Ambra si 13+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine ai revenit...amandoua odata

ce mari ati crescut mey va lasasem la catewva saptamani ..si iote ca mai ai oleaca si nasti..sanatate si numai bine!

despre papa..lasa dieta si pune mana si papa..nu te juca...ai sa ai timp daca vei avea si vointa dupa sa slabestidin cate am vazut eu arati foate bine..nu m'ai vazut pe mine.. asa ca...

nici eu nu am avut libret..iar cu cursurile ..si eu le'am inceput tarziu..dar cred ca pe deoparte e mai bine asa ca si asa cand esti acolo uiti oricum tot..numai la asta nu'ti sta grija...glumesc...

succes cu pregatirile de botez...



Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Buna fetele!!!
Am revenit, in forta
Noi suntem bine, miscareti nevoie mare, doar ca totul se petrece la demisol , adica miscarile sunt sub centura .

Am pus fotografiile in semnatura, asa ma puteti vedea cum "evoluez"

Va

Gianina 29+ cu Loris Stefan/Matei

bebe
Fotografii




"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Berarpiri

Ieri am iesit pt. prima data la plimbarica,fara pampers ...cu succes,am stat cam 1 ora jum,si nu vroia nicicum sa faca la copacel,a tinut pana am ajuns acasa...Cat suntem in casa mai zice ea ca o trece,o mai pun eu,cand vad ca nu cere...si incet,incet ne invatam...

Pe bb l-am simtit saptamana trecuta,putin....dar ieri m-a uimit...si pe Ambra am simtit-o tot la 13 saptamani...


wowwwwwww

esti gravi..
FELICITARI din toata inima!!!!

pacat.... ca nu ne mai onoreaza cu prezenta fetele "care ma cunosteau"
cat despre fetele noi ..or sa ma cunoasca

deocamdata, va pup pe toate ....pe mai incolo...















"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

salutari fetelor!noi ieri am fost la mare la Finale Ligure si inca nu am reusit sa ne odihnim.cei mici au fost atat de incantati!pacat ca nu s-a putut face baie fiindca era "bandiera rossa",iar marea era foarte agitata.am stat si noi la mal sa ne ude valurile
ma duc la nani si revin maine.poate reusesc sa pun ceva poze noi.
va

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
http://chiccutza.weblog.ro/photoblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

tot huhurez...

Bine te-am gasit Stefi...mai spune-ne una alta...pe unde ati fost,vazut ...nu ne lasa in suspans

Andreea cu manca avem acuma garla cand trebuie sa plec, bine ca are sotul bilet de intors mai devreme

Mai fetelor cred ca inca nu au inventat medicam minune ptr colici, la juniorul meu nu a mers nik, si urlaaaaaaaaa, seara si ziua, la pitica homepaticul Actenocol si beam mult finocchio, de imi vine sa vars cand il vad la supermarket...cel pe care i l-am dat piceai era si ptr intarirea si fostificarea organismului....super bun mi-a facut de 2 ori febra ,dar mai mult de la dintosi

o zi buna fetelor

Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput
Mergi la inceput