Praline belgiene (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Scumpi rezervarea ar trebui cat mai din timp....este lant de tranzit RO, HU catre occident si este full tot timpul; pretul este foarte bun, este curat, etc; daca va faceti bine calculele cand ajungeti, eu ti-as recomnada sa-ti faci rezervarea inca de pe acum....mai sunt doar 2 saptamani,....nu ai ce pierde, pentru ca plata se va face la ei, nu inainte (nu accepta card); success;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Danyelana La MULTI ANI ! Iti doresc fii fericita si iubita si sa ai parte numai de bucurii ! Sa aveti un bebe sanatos, destept si norocos, care sa va incante inimile si sa va duca zambetul pe buze in fiecare zi !


Pupe intregii cutii de pralinutze !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Daniela LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa, fericita si te bucuri mult impreuna cu sotiorul tau drag alaturi de bebelul ce urmeaza sa se nasca! O zi minunata !


Sebastian, minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

daniela, la multi ani! sa fii sanatoasa, sa ai o nastere usoara!

si nu in ultimul rand CASA DE PIATRA!

da si tu un semn sa stim ca esti bine; ai lipsit cam mult!
te pupam cu drag

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna dimi,

Nora, de cand ma tot tin sa-ti scriu. Drum bun spre casa si Doamne ajuta cu mama ta. Bine ca ai reusit sa lasi lucrurile in ordine, atat cat se poate, e mare lucru ca ati gasit pe cineva de incredere sa va ajute cu dansa. Ce de necazuri de sanatate aveti in familie, of, sa va intareasca Dumnezeu pe toti si sa auzim multe vesti bune de la voi.
Si noi am vrea sa ajungem la Legoland, am o verisoara care locuieste acolo f aproape, dar e greu sa ne organizam o vizita. Sa-mi spui cum a fost.

Ardeiash, La Multi Ani pentru Vladut.
E frumos la defini, am fost si noi anul trecut, anul acesta nu am ajuns inca. Felicitari pt serbatorirea frumoasa a lui Vladut, ce baiat mare ai, sa va traiasca.

Danielana, La Multi Ani! Sa fii sanatoasa, iti doresc sarcina usoara in continuare si numai soare pe strada ta.

Ana, ca mai faceti voi? Pana la urma cum afost cu varicela, a facut-o in Spania? V-au trecut bubitele? Vezi ca mie mi-a zis pediatra sa dau cu ecran total pe copii cand stau la soare in anul cu varicela, ca altfel raman urme de la bubite.

Oana, vacanta placuta, cine stie, de la atata relaxare poate vii cu un bebe mic in burtic.

Mirik, voi cum sunteti? Pana la urma nu prea am avut zile libere ca am bagat ture extra ca sa-mi iau mai putine zile de concediu. Si daca lui Victor i-a placut la stagiu l-am inscris pt mai toata perioada pana plecam.

Miha, ramai singurica acasa, , sper sa te odihnesti si tu un pic, stiu ca-ti va fi dor de ai tai, dar pe de alta parte enjoy the silence.
Noi plecam pe 11 august la Majorca. Pe de o parte de abia astept, pe de alta mi-e teama de gripa aceea, ca cica-s multe cazuri pe acolo.

Tania, Carmen, Scumpi vacanta si plimbareala placuta.

Pup fetele, weekend placut,

Poze 2009

Poze 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

Daniela, LA MULTI ANI, sa fii fericita alaturi de JM si bebelina care creste in burtica! Pupici si sarcina usoara!

Ror

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

AM PUTIN RAGAZ. SUNT DATOARE CU DOO VORBE;

simo, felicitari pt bbloi! eram sigura c-o sa fie baiet, nu stiu de ce!

ror, tinem pumnii!si ne rugam sa fie asa cum ar trebui de data asta!
miha, sa-ti zic ce-am mancat alaltaieri? ( cum zice maria: cumpalam si haleshtem!)pita d-aia cu branza, cu usturoi n-aveau!:((

anto, merci de intrebare...e bine, a facut in spania, da...de fapt, bubele au inceput sa iasa in dimineata in care plecam spre spania din lyon...a fost o forma nu grava, fara febra dar cu mataieli; n-a avut voie soare si mare dar noi am bagat-o in apa in ultimele zile acolo. cred ca si dat sarii din apa s-au vindecat f f f repede bubitele. acum cojitele cad, mai are cateva pe cap si pe spate vreo 3. e bine, a inceput si sa manance ca ne-a terminat cu nemancarea (lapticul era cea mai mare corvoada si ei ii placea asa mult....)

nora, ma bucur ca lucrurile sunt mai asezate...

acum io-s in mare dilema
vio ne-a anuntat miercuri ca plecam a doua zi spre ro; n-am fost in stare, obositi, casa vraiste, hainele abia spalate nici macar uscate in intregime...dar m-as duce ca aici nu-i de stat cu vremea asta ...macar in tara zburda maria in curte toata ziua... astept sa vad ce zice nepoata-mea (vine sau nu la noi zilele astea) sa ma hotarasc cu plecarea...nu era in program romania vara asta dar pt copil orice!

mirikule, tu bagi iar munci la greu?

va pup pe toate



ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Draga Anamana, sa-ti fie de bine painica si ....la mai multe ; cat despre plecatul in RO , eu zic sa mergeti bineinteles! iar prinde tare bine Mariucai la aer curat, zburda prin curte.....poate va mai odihniti si voi...; drumul deja nu mai este o problema.....v-ati obisnuit ;

Vremea aici se pare ca "revine la normal", adica ploaie, ploaie, ploaie....deci nu prea aveti ce face... ; drum bun !!!

Pupe cutiei, M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Danyelana LA MULTI ANI! Sa fi fericita alaturi de noua ta familie si de sufletelul mult asteptat si dorit!

Ana poate ca ar fi mai bine sa veniti in Romania pentu ceva timp, este tare pacat ca nu puteti sa iesiti din casa din cazua vremii. Asa ca asta e o idee super buna.
Si ce simti ca o sa am eu?

Daniela imi pare rau ca nu am apucat sa vorbim prea mult zilele astea, dar ne scoatem cand ajung acasa, adica maine

Taniuca, ce zici de o vizita saptamana viitoare? Esti libera sau ai alte planuri?

Eu am avut parte de o mini vacanta tare placuta, chiar daca a fost foarte cald, insa abia astept sa ma intorc acasa maine



Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

haloooooooo,
ano, mersi de intrbare,muncim. am promis c anu mai fac suplimentare in iulie... dar maine ma duc un pic in ziua libera. io-s cu amandoi micii pe cap. am fost cel putin saptamana asta. de marti merge bruno iar la stagiu, dar in vilvoorde, ca nu echip sa fac naveta in leuven in fiecare zi:) mi se tocesc cauciucurile:))) s-apoi in 3 merge iar la mechelen ca l-am inscris de multicel. o cafea? poti veni si tu la mine nu numa io la tine:)))

anto, e de bine. splimentare inseamna bani in plyus, zile la concediu. ma bucur ca victor e fericit in stagiu, asa mai respii si tu. abia astept sa vina tanti din concediu sa-l duc pe sacha ca-mi zboara casa, morman de haine de calcat, nu ot face nik de ei daca nu-s sincronizati. si vreau si io anutsa ca nora, dar trebuie sa mai rabd un pic:) da smne cand esti liber, ma invit la o cafea:))) ori inainte, ori dupa vacanta voastra da rnu sapt care vine:)

DANIELANAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaa! la multi ani! ce sa-t urez altceva decat ceea ce ai si ce traiesti acum din plin? cred ca debordezi de fericire! si asa si trebuie! sa fii mereu iubit si rasfatata de baietii tai! si e bebe mik care zic io ca e baiat:)

ror... ce ne zici?

miho... te rasfeti maica, te rasfeti! las ca meriti! ma enervezi numa ca esti slaba:) poate teprinde inima albastra si te dai la inghetata:)))))))))

mah, va scriu cocambata pe canapea, nu vaz ce scriu, dar scriu. si inainte sa masgalesc porcarii, va las si va urez de noapte buna:)






miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput