Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(37)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

elenada Nastere usoara si bb-ii sanatosi si papaciosi! Si sa vina repede laptic!

16+

odiseea noastra
nepoteii mei
viatza la tzara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:


Luminita, imi inchipui ca treci prin momente foarte grele, sincere condoleante si fii puternica!
Kiki_kri, se pare ca esti un ou kinder cu surprize...asa imi zice mie sotul. La mine sper sa nu se mai schimbe ceva si sa ramana cele 2 fetite, ca m-am obisnuit cu ideea... Sa fiti sanatosi si sa ai o sarcina usoara in continuare.
Elenada, a sosit si momentul cel mare, nastere usoara si bebelusi sanatosi si mancaciosi!! Asteptam cu emotii sa poti intra pe forum si sa ne spui cum esti.

pentru toata lumea!


Karina 29+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean
Alocatia pentru luna in care se nasc copiii..se primeste ultima data..adik la final..cand se ia ultima indemnizatie(luna 24).
Ilinca..cum nu ai la banca dovada de udne ti se vireaza banii?mie imi apare clar pe extras..directia de munca si prot sociala...??
La noi banii de trusou..prima de nastere..s-au luat in mana..si mai peste tot am auzit ca e asa La voi se baga pe card?


LA banca mi-au dat azi extras si scrie doar contul de unde se vireaza si scrie alimentare cont. Atat. La Banc Post am eu cont.

Trusoul si premiul poti opta sa vina prin posta, personal sau prin banca.

Azi - in iulie, la mijloc - am luat prima pt nasterea fetelor (nascute in martie) - de la primarie. De trusou se ocupa alt birou... ca deh... si ne vine randul luna viitoare - e pe baza de nr de ordine, dar numnai pt Anto, ca de Iulia au uitat, nu figura nicaieri. Am depus cererea pt ea si se vireaza in septembrie. Si uite-asa cu taraita, ca nu cumva sa se adune ceva suma cu care sa poti face ceva.
Am umblat azi de-a proasta pe la birouri, si la noi erau 39 grade in centru printre betoane.
... si cel mai enervant e ca am optat pt virarea pe card ca sa nu avem de umblat, sa nu lasam fetele pe seama altora.

Apropo, tot fiind pe acolo pe la ghisee am intrebat de alocatii si indemnizatii. Toate astea la noi se acorda cam la 4-5 luni dupa nastere, iar pt alocatia suplimentara a geamanului se depune o cerere la Directia Muncii. Nu stiu cum arata, ca nu am ajuns acolo. Nu ma mai tineau nervii. Merg luni sa termin odata cu tarasenia asta.

In fine... si ciclul mi-a venit azi, colac peste pupaza, accelerat si de nervi, caldura.

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Elenada sa te ajute Doamne-Doamne maine.
Sa stii ca tatal meu e nascut pe 18 iulie si e un om de milioane. Are f multi prieteni pt ca ajuta pe toata lumea. E vesel, jovial, sociabil si f harnic. E bun gospodar - om al casei. Isi da camasa de pe el pt cine are nevoie. E f sensibil. Nu prea se ambaleaza el in afaceri, nu are simtul acesta si are o gandire concreta mai degraba decat filosofica, ar trebui sa mai lucreze a increderea in propria persoana, dar pt cine stie sa il incurajeze devine un izvor de energie.
Va pupam si va tinem pumnii.

Carucioare. cine spunea ca la Chicco se poate cumpara un sistem care fixeaza 2 carucioare una de alta?

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

va multumesc mult tuturor pentru gandurile voastre.

elenada, curaj, o sa fie totul bine. sa ne tii la curent.

clara, (si) eu spuneam de sistemul de prindere a doua carucioare, nu gasesti doar la chicco, pe net sunt mai multe variante. trebuie vazut totul 'live' insa... nu se potrivesc pentru orice tip de carut.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Lumi imi pare nespus de rau, mi-au dat lacrimile cand am citit mesajul tau...Am pus mana pe tel sa te sun dar ma gandesc ca nu-ti arde sa stai de vb la tel...chiar si asa virtual te strang tare tare de tot in brate si toate gandurile mele bune sunt indreptate catre tine...Daca totusi simti nevoia sa vb cu cineva poti sa te bazezi pe mine..Sincere condoleante!!!

http://s698.photobucket.com/albums/vv350/andutza_02_2009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Izabela, nu ne pui o poza cu caruciorul tau?


38+ LAURA IOANA IRINA MARIA

AMR: 5 ZILE


Moni...uite aici poze cu caruciorul...nu am si poze cu el dezasamblat dar are cadrul separat, la care se pot atasa atat landouri cat si portbebeuri (scaunele de masina)....ceea ce noi n-am luat de la ei ca nu ne-am permis. Am zis ca luam mai ieftine ca oricum dupa un an sau poate chiar mai putin (dupa cum mananca Huni) luam scaune mai "sofisticate". Totusi, uneori am regrete ca nu le-am luat de la ei....ce simplu ar fi acum ...ei in portbebe...cadrul nu mi se pare atat de greu...adica m-as descurca si singura cu ei. Dar asta e....cresc repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Clara ...si noi am luat prima si trusoul in mana...prima in ultima sapt din martie chiar, iar trusoul peste o saptamana.
Referitor la bancpost....la noi s-au acceptat conturi de la oricare banca....nu si de la Bancpost (unde mi se punea si mie salariul). Oricum eu m-am cam fript cu bancpostul.....mai merg la ei doar daca "pica mana din cer". Eu am cont la BCR si sunt multumita...pe 10 ale lunii sunt banii pe card.
Ref la indemnizatia celui de-al doilea....ma mai interesez si eu daca la noi trebuie sa se depuna cerere. ....sunt tare curioasa....mare birocratie la noi in tara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Elenada, nastere usoara, copii sanatosi si refacere rapida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Tinem pumnii Elenada



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput