Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(37)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc Iza . E bine de stiut ca nu pun pe drum mamicile. Deci intra tati in actiune .

Maine ma duc la dr. A fost plecat in concediu 3 sapt si sigur nu se asteapta sa ma vada in aceeasi formatie . Asa ca va avea o . Nu am programare dar tot o sa intru la el. Sper sa-mi faca si eco sa vedem cat de mari sunt fetitele si cat de bine stie sa aprecieze . Miercuri va fi de garda si de aceea AMR-ul meu arata 3 zile, sper sa faca atunci cezariana.
Nu am emotii, nici nu cred ca despre mine e vb.

38+ LAURA IOANA IRINA MARIA

AMR: 3 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui b_izuka

Ca tot s-a vb atat de indemnizatii....am si eu o intrebare catre cele care ati primit deciziile...voi ce aveti trecut...indemnizatia si 1 sau 2 alocatii de stat??????? Eu am primit o decizie de modificare a cuantumului indemnizatiei de la 600 de lei ca eu cerusem cei 85% plus 1 alocatie de 200 de lei.
De primit primesc indemnizatia plus 2 alocatii dar ma gandesc ca nu cumva sa-mi faca vreo figura astia si peste vreo luna doua sa-mi dea doar o alocatie. Pe decizie scrie ca se poate contesta in termen de 30 de zile ....oare ar putea sa-mi faca faza dupa ce trece perioada de contestatie...
Oricum de interesat...ma mai interesez, dar astept si pareri de la voi. Multam

Iza ...cu Hanna si Hunor (09.02.2009)

http://bizabella.shutterfly.com/

mie pe decizie imi scrie doar de indemnizatie..nici urma de alocatie.asa a fost si la Andrei.deci...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Felicitari elenada, bebei sanatosi, papaciosi, si cuminti, si un buchet mare de pentru mami

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Felicitari Elenada !!!!

sanatate maxima piticilor tai , caci numai tu stii cat ai asteptat si cat te-ai chinuit ca sa-i poti strange in brate . Cred ca esti cea mai fericita persoana de pe pamant . Va pe toti si sa aveti o mare de bine si un infinit de sanatate .



mamici , pitici si burtici .

Karina 29+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

FELICITARI ELENADA !!! DD SA VA PROTEJEZE FAMILIA MARITA SI SA AVETI O VIATA FRUMOASA PLINA DE BUCURII !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andutza_02

Clara merci pentru aprecieri dar sunt poze mai vechi ca nu am mai avut timp sa pun mai noi...dar poate cine stie in viitorul apropiat...
Felicitari Elena sa fiti sanatosi si fericiti!
Lumi!
Despre noi am fost azi la medlife pt un control si vali are 7.840 g si 71 cm alexia are 7.450 g si 70 cm, vali are strabism la ochiul stang si am facut programare la oftalmolog, tot ea trebuie sa faca masaj mai intens la picioruse ca nush ce are...mi-a dat multisanosol parca pt ele cu calciu si mi-a mai zis ca vali are fontanela de 2 pe 2 si alexia de 2 pe 1 parca dar nu mi-a explicat ce inseamna asta(stie cineva ???).
In concluzie sunt tare curioasa ce trebuie sa facem cu vali ca sa se remedieze probl de la ochisor si mi-e tare ciuda ca saracutza numai ea are probl ca cica a fost mai inghesuita in burtica...
Oricum nu sunt probleme mari dar sunt.
Si altceva off topic ma intraba madam dr:si ce vaccinuri le-ati facut?
eu: pai doar pentaxim si engerix ca de restul nu avem bani...
dr:eeee sa-si ia tati inca un job ca sa le faca la fete cele mai bune vaccinuri!
imi venea sa-i dau cu ceva in cap ca sotzu munceste ca un caine si apoi vine si ma ajuta cu astea mici de mai apuc si eu sa respir, mai face si curat si mancare si ma rog e un dulce...ne descurcam cum putem dar mi s-a parut de prost gust ce a zis dr., ca eu vreau ce e mai bine pt copii mei dar pur si simplu nu am bani de restul de vaccinuri si cu asta basta...
gata scz pt mess lung dar trebuia sa imi vars oful

http://s698.photobucket.com/albums/vv350/andutza_02_2009/




Andutza, a fost p remarca de prost gust cea a doctoritei. Eu si f. f. f. multe mamici au facut copiilor vaccinurile din schema gratuita de la stat si copii nu au nici o problema. Eu una chiar nu inteleg ce-i cu mania asta de a da cat mai multi bani pe vaccinuri facute prin laboratoare din strainatate, cand copilul traieste in tara asta, si e in pericol de a contacta virusi de aici, nu din strainatatzuri. Parerea mea e sa te calmezi, sa te linistesti si sa faci copiilor ce vaccinuri poti, de la medicul de familie sau luate de tine cu bani. Nu inseamna nici o secunda ca nu iti pasa de ele sau ca nu vrei ce e mia bun pt fetele tale. Si dupa cum spuneam acest 'mai bun' e oarecum relativ in cazul acesta.

Mergi la oftalmolog si vezi ce iti recomanda, dar eu stiam ca strbismul se corecteaza de cele mai multe ori de la sine, pe masura ce creste copilul. Bafta si sanatate multa!!!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank"> ratuste dulci in concurs lo1, lo2

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicitari Elenada!! Sa-ti traiasca puii, sa creasca mari, plini de noroc. Voi sa va bucurati din plin de noul statut de parinti


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank"> ratuste dulci in concurs lo1, lo2

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Dalina poate s-o fi schimbat intre timp, dar eu pt luna cand au implinit 2 ani am primit alocatie intreaga, chiar daca ei sunt pe 13 nascuti. Eu stiu ca inceperea/incetarea alocatiei se face cu 1 a lunii urmatoare. Deci primesti incepand cu luna urmatoare nasterii, alocatie pt luna intreaga (ex., copil nascut pe 15 mai, primeste alocatie pt luma mai deloc, luna iunie integral. Apoi dupa 2 ani, primeste pt mai integral, incepand cu iunie trece la alocatia aia mica, de 40 -42 ron)


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank"> ratuste dulci in concurs lo1, lo2

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Laura, la mine asa a fost.. stiu ca nu am primit integral cei 1000 lei, ci mai putin, plus cativa lei care reprezentau alocatia aia mica (pentru luna iunie, cand au implinit ele doi ani) au venit in plus, luna urmatoare...
Stiu si eu? cred ca depinde de judet.. cum calculeaza..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

condoleante luminita
felicitari elena, sa dea dumnezeu sa fie sanatosi puiutii si sa mergi cu ei acasa cat mai repede.
kiki cri, deci si tu ai avut surpriza sa afli ca mine , exact in saptamana 29 ca unul din bebei e mai mic cu 2 saptamani decat celalalt si apoi sa ti se spuna ca unul e fata.
asa mi s-a spus si mie ieri cand am fost la control la spital, ca se pare ca ar fi pereche.mi-a facut ecg pt bebei si medicul nu a zis nimic, dar o asistenta m-a intrebat daca am contractii.apoi medicul a zis sa imi faca o perfuzie cu gynipral si mi-a prescris si pentru acasa de 3x/zi cate 1/2 gynipral vreo 2-3 zile, precedate de medazepam si apoi acelasi tratament de 2x/zi. a zis sa stau mai pe langa casa sa nu se declanseze travaliul ca la 2 nu mai are ce face si tre sa ii scoata afara si nu e bine nici pt mine, nici pt ei.
in legatura cu carucioarele eu am primit unul, nu stiu sa pun poza, dar nici nu o mai gasesc in calculator, e side by side cu 3 roti, marco marathon twin.doar pe situl din germania se poate vedea ca in romania nu e decat un alt tip de marco.dar se pare ca se recomanda pe siteul producatorului sa atasezi 2 port bebe (soft carry coat)cu manere si spatarul tare pt bebelusii care tre sa stea pe plan orizontal.inca nu mi-am luat port bburile dar saptamana viitoare intentionez, ca cine stie cat mai pot sa circul, ca si acum prefer sa stau in pat decat sa ma risc pe afara.nu ma simt rau, dar mi-e teama de statul in spital.



31+cu si ???

anco 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

" Azi la orele 14:00 au venit pe lume minunile noastre ANA MARIA de 2800 gr si 50 cm si MATEI STEFAN de 2600 gr si 48 cm .Piticii sunt bine si mami la fel." sms ELENADA

38+ LAURA IOANA IRINA MARIA

AMR: 4 ZILE


Felicitari si in partea mea!!!Va asteptam cu bine acasa!

KIKI 29+ si
Poze KIKI

Mergi la inceput