Copii nostri si povestile lor.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

http://s822.photobucket.com/albums/zz143/valy22/?action=view¤t=470020e4.pbw am facut si eu un slideshow sper sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor multumesc de aprecierea pozelor . Si baietii vostrii sunt niste voinicei....poate incep sa imi curteze strengarita
Valy, lasa obsesiile si fixurile si bucurate de bebelusul tau. Karla are la 10 luni 6300 g. Ar trebui sa aiba cam cu vreo 500 g mai mult dar are timp sa recupereze. Important e ca e sanatoasa (pana acum nu am avut probleme deloc), bine proportionata, vesela si foarte activa. Eu nu ma mai stresez (ma stresam si eu la incept), ma bucur efectiv de ea mai ales ca noi am ajuns acum la faza primilor pasi si a primelor cuvinte (e drept neincheiate, ex. mam, pap, tat). Si mai iau in considerare faptul ca ea si acum mai suge san si deci nu poate creste asa de vertiginos ca cei care mananca formula.
Eventual poti sa imi povestesti de ce te streseaza acest aspect. Prichindelul tau arata foarte bine.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza
pozele noastre http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?page=2&sqldtl=73157

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yula94 spune:

Am sa va spun si eu povestea noastra,......,era sfarsitul toamnei,si tati a plecat din tara pentru 3 luni nu inainte de a merge la spital entru ca n-i se implineau cele 9 luni de asteptare...da surpriza...cei de acolo ne-au anuntat ca inca nu imi venise sorocul cu toate ca eram in luna a noua.La inca 2 sapt am mers din nou la spital pentru ca eram deja trecuta de perioada in care trebuia sa nasc si l fel de indiferente cele de la spital mi-au spus sa astept acasa pana o sa mi se rupa apa..... Am plecat din nou acasa ingrijorata...si surpriza la inca 2 sapt am inceput sa am din nou contractiila fiecare 10 min da am mai asteptat o zi cu gandul ca poate o sa mi se rupa apa...asa zicandu-mi asistentele...de a doua zi am inceput sa am o scurgere maronie...contractii la 5 min...si am fogit...
la spital mi-au confirmat ca incepuse nasterea..aveam dilatatia 4 m-au internat.....parintii mei fiindu-mi alaturi fiecare clipa...
Nu va inchipui-ti ce greu mi-a fost sa fiu singura..erau parintii da aveam nevoie de sot....si am mai si vazut in fata salonului unde stateam, o proaspata mamica iesita din sala de nastere intampinata de sot cu un buchet mare de flori....
In fine...sa revin ca am deviat de la subiect..
mi-a crescut dilatatia la 6 si ...gata..mi-a stagnat....mi-au facut vrute si nevrute pentru stimularea dilatatiei dar nimic...
dupa cateva ore m-au bagat in sala de operatie pentru ca bebe nu mai putea sa lupte...si asa am ajuns sa fac o cezariana MARE de care am fugit toata viata..eu fiind adepta nasterii normale....fetita am nascut-o cu 2400gsi inghiti-se lichid...mi-au spus ca deja incepu-se sa faca caca la mine in burtica...dar spre fericirea noastra nu ii ajunse-se in plamani,nu am avut probleme,multumim lui Dumnezeu.
Dupa o zi m-au dat la salon,mi-au adus si fetita si seara a facut temp mare si au luat-o la incubator....mergeam la fiecare 3 ore si o hraneam,dupa 10 zile am plecat acasa....si nu am mai avut probleme.
Acum face 6 ani in octombrie...si ne certam toata ziua amandoua


http://s587.photobucket.com/albums/ss312/yula94/?action=view¤t=02a32268.pbw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Multumesc joklk pt incurajare,noi la aproape 9 luni avem 7.300kg, inca mai consumam si san ca si voi,dar ii dau si mancare de la 6 luni,in reste e un zambet toata ziua.Va pup si pasesteti strengarita ca nu se stie,la cati baeti bine sunt pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Ce mare e 6 ani cand ajung si bebeii nostri asa?Sa va bucurati de ea in fiecare zi si sa fie sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

Mi-au dat lacrimile citindu-va povestile si parca am retrait acele momente ale nasterii Dariei, iar si iar.
Si cu atat mai mult ma bucur si inca ma minunez de evolutia Dariei care primise la nastere apgar2/3...

Cineva imi spunea dupa nasterea Dariei ca trebuie sa fii un om exceptional, altfel decat oamenii obisnuiti, pt ca Dumnezeu sa te binecuvanteze cu un prematur
Povestea noastra e in semnatura, nu o mai repet aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yula94 spune:

Multumesc c.valy pentru urari...sa de-a Dumnezeu sa fie toti copii sanatosi si sa se bucure parintii de ei din toate punctele de vedere.
Ai sa vezi ca nici nu o sa-ti dai seama cand o sa treaca timpul...si o sa cresca....asa spune-am si eu cand vedeam alti copii mai mari si a mea era mica....va pe toti si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Gata sa incheiat subiectulnimeni nu mai are nimik de povestit sau aratat...pacat

Luca-Daniel printul lu mama:http://s822.photobucket.com/albums/zz143/valy22/?action=view¤t=470020e4.pbw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

E drept ca nu s-a scris prea mult pe aici. Pacat, dar poate mai vin noi mamici sa ne spuna povestea nasterii puiutilor.

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Buna fetelor.Tare imi place sa ma uit la poze cu bebici...Din pacate nu sunt mamica,dar am o nepotica tare dulce,de care m-am indragostit.Acum suntem putin speriati din cauza retinopatiei,care a crescut la ochiul stang la 2,dar sunt optimista si sunt sigura ca o sa trecem cu bine peste asta.
Am citit povestea ta Mikaela si m-am infuriat rau de tot,cu rezultatele la triplul test.Si surorii mele i-au recomandat amniocenteza,ca sa vada daca dezvolta sindromul down.Ea s-a speriat foarte mult,dar nu a facut.In schimb a mai facut o alta eco,cu alt doctor,care i-a zis sa stea linistita...si printesa noastra e bine...In plus,am auzit tot mai mult in ultimul timp ca de fapt procentul de eroare este de fapt mult mai mare decat il precizeaza medicii,atunci cand se face triplul test sau amniocenteza.Eu nu imi doresc decat ca micutii nostri,ai tuturor sa fie bine,sa creasca mari si sanatosi.
Acum astept cu nerabdare ecografia sefei mele,are 4 luni de sarcina si e tare stresata sa nu aiba bebe ceva,mai ales ca azi a aflat ca unei prietene,care avea tot 4luni,i-a murit bebe in burtica..

multi pentru mamici si pentru micuti.
Si bineinteles..pozele noastre.

Mergi la inceput