Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (226)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Roxana, ai o gaza superba

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog









Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui laura_dimitris

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Dau si eu o cafeluta in cinstea doamnelor revenite in "cuib" pe care le-am urmarit oricum din umbra in gasca de la Constanta sau pe bloguri

Gabby offf , multa sanatate micutei

Laura saru'mana , mi-am gasit un hobby si ma straduiesc
Pe cand m-ai scri ceva pe blogul ala sau intai ma lasi sa ti-l fac frumos ca sa ai inspiratie ?

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog







Lala, n-as fi indraznit in veci sa-ti cer asa ceva Tocmai ca stiu cum este cu 2 copii acasa plus treburile gospodariei plus alte 1000 de chestii pe care le ai cu siguranta pe cap !!!
Cand ai timp, daca poti ... as fi taaare fericita!!!!
Dar nu vreau sa+ti rapesti din timpul pe care+l ai pentru picii tai...


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

vara2009



Tu rasfoieste blogul de design, alege un model care iti place, trimite-mi un mail si se rezolva
Daca alegi un model gata facut e chestie de 20 de minute sa ti-l instalez ca tu ai un blog virgin si schimb sablonul total, nu ma chinui sa modific

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog







Iti dau depline puteri sa faci tot ce-ti doresti cu blogul meu, cu fata lui
Orice vei face imi va placea cu siguranta !!!
Sa fie ceva colorat, vesel. Oricum, am vazut ca toate modelele tale sunt asa... colorate, vesele
1000 de si 1000 de multumesc!!!!
Hai ca promit sa mai aberez un pic pe acolo atunci cand va avea o noua fata
si... poate m-'oi prinde si cum pot sa pun fotografii
Greu mi-este cu "tehnica" asta....


EDIT : ma bucur ca "virginitatea" blogului meu iti face munca mai usoara !!!!
Stiam eu de ce-l las asa virgin...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

vara2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Buna ziua!!!

La multi ani Alina!!!

Am admirat si eu pozele cu buburuza Adela, eu nu am reusit inca sa pun poze, oricum noroc cu voi ca mi-am dat seama ca nu am mai descarcat poze cam de mult in calculator, sper sa reusesc saptamana asta ca am promis.

Noi azi am inceput o lupta grea si lunga si anume eu cu pampersul si fi'miu cu olita, sper sa ies invingatoare. Astept sfaturi si sugestii ca sunt cam in plop. Am inceput dimineata cand s-a trezit l-am pus pe olita a facut dar am zis eu ca e cam putin si cand erau apauzele in toi hop si o baltoaca pe pat, am ramas gura casca si eu si tata. Pana la 10 cand a iesit afara cu bunica(si cu pampers) l-am lasat in chilotei si numai cu ochii pe el a mai facut de doua ori odata pe parchet si odata la olita dupa 40 de min de stat cu olita dupa el, de asezat pe olita nici nu poate fi vorba. Nu stiu daca procedez bine dar am zis ca e vara si acum e timpul, iar acum daca tot am inceput nu mai dau inapoi.
Inca odata va rog sa imi spuneti cum ati mai procedat voi cele care aveti copii mai mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



am fost la resurse umane si am aflat ca in pre si post-natal iau cu 400 ron mai mult decat salariul meu .. asa ca dupa CO 22 iulie-4 august, voi intra in prenatal .. ce puii mei ..

inca o chestie .. am intrebat de compensare si mi-au spus ca se da la salariul de baza .. care salariu de baza la mine e mic ptr ca majoritatea banilor ii iau pe drepturi de autor .... au voie sa nu-mi dea? in lege scrie .. "articolul 66 prevede ca minim 6 saptamani din perioada concediului de maternitate, intreprinderea sa compenseze si restul de pana la 100% din salariul brut." .. cine se pricepe??

saru-mana!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 28+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

ALINA
sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta.

roxana ce dulce e buburuza si ce ii placea ei in piscinuta!
noi acum la 12 am inceput antibioticul.
Daria striga prin casa "bebe" si "pii"(o insemna copii???)
e aiurea ziua de azi


mai aveam de spus cateceva dar am uitat...
revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Cynthia, Gaby

Cynthia, ai curaj! Eu n-am inceput inca 'operatiunea olitza'; o mai las pana la toamna.

Gaby, sper sai treaca; cum afost la cresa?

Helene, pot sa-ti spun asa: o colega de-a mea - a nascut pe 17.06 anul asa - primeste pana la sfarsitul lunii iulie (deci max. 6 saptamani) doar salariu de baza, compensat 100% desi ea mai primeste si comision, si cateodata prima.
Si este legal - ca ne-am interesat sa-i facem p eidiotzii de la HR - in cazul ei, este corect cum se-aplica.

Acum, nu stiu cum sunt considerat edrupturilede autor, dar banuiesc ca atata timp cat nu sunt mentionate pe cartea de munca (sau sunt?!) nu figureaza ca venit de baza.

Poate stie vre-o fata, in drept (pe bune) sa ne lumineze.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

roxana a mers doar 2 zile la cresa.
a fost ok zic fetele de acolo.
adica plange dimineata cand o lasam dar apoi isi revine si se joaca,mananca si cred ca o sa doarma foarte bine acolo.dar acu abia luni cred ca mai mergem la cresa ca sa ne facem bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrittza

roxana a mers doar 2 zile la cresa.
a fost ok zic fetele de acolo.
adica plange dimineata cand o lasam dar apoi isi revine si se joaca,mananca si cred ca o sa doarma foarte bine acolo.dar acu abia luni cred ca mai mergem la cresa ca sa ne facem bine.

Gabbyde Daria Maria(11.02.2008)
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze





doar am citit ca e bolnavioara


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

pai avem rosu in gat.dar ea avea putin de saptamana trecuta si nu iam dat antibiotic ca a zis dr sa nu ii dua decat daca face peste 38,5 sub tratament antitermic.cum nu a mai facut nu iam dat antibioticul si am dus-o si la cresa.si aseara surpriza!!!!!!!!avea 38,6.am inceput aseara tratamenul antitermic si acum cel cu antibiotic.
acu stam acasa amandouaprea multa munca strica pt mine.
asta e!


Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Citat:
citat din mesajul lui gabrittza

roxana a mers doar 2 zile la cresa.
a fost ok zic fetele de acolo.
adica plange dimineata cand o lasam dar apoi isi revine si se joaca,mananca si cred ca o sa doarma foarte bine acolo.dar acu abia luni cred ca mai mergem la cresa ca sa ne facem bine.




doar am citit ca e bolnavioara


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui cynthia_

Buna ziua!!!

La multi ani Alina!!!

Am admirat si eu pozele cu buburuza Adela, eu nu am reusit inca sa pun poze, oricum noroc cu voi ca mi-am dat seama ca nu am mai descarcat poze cam de mult in calculator, sper sa reusesc saptamana asta ca am promis.

Noi azi am inceput o lupta grea si lunga si anume eu cu pampersul si fi'miu cu olita, sper sa ies invingatoare. Astept sfaturi si sugestii ca sunt cam in plop. Am inceput dimineata cand s-a trezit l-am pus pe olita a facut dar am zis eu ca e cam putin si cand erau apauzele in toi hop si o baltoaca pe pat, am ramas gura casca si eu si tata. Pana la 10 cand a iesit afara cu bunica(si cu pampers) l-am lasat in chilotei si numai cu ochii pe el a mai facut de doua ori odata pe parchet si odata la olita dupa 40 de min de stat cu olita dupa el, de asezat pe olita nici nu poate fi vorba. Nu stiu daca procedez bine dar am zis ca e vara si acum e timpul, iar acum daca tot am inceput nu mai dau inapoi.
Inca odata va rog sa imi spuneti cum ati mai procedat voi cele care aveti copii mai mari.

OCTI

mamica de octavian- 31.12.2007


Eu abia la vara urmatoare introduc olita asa ca nu iti pot da sfaturi
Si la cel mare tot dupa 2 ani si ceva am inceput si in 3 saptamani am scos pampersii de tot.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput