Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 103

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Rala ,mai mult ca niciodata simt ca am un Dumnezeu al meu care nu ma va lasa si nu-mi fac griji ca nu va fi bine.Sunt sigura ca va fi bine!O sa am bebe cat de curand.Si nu numai eu...
Magdita ,bineinteles ca cel mai important este ca traiesc,ca am avut noroc si daca am avut atata noroc,inseamna ca voi avea si in continuare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Rala, si pe mine ma irita incurajarea asta, "lasa, e important ca s-a putut o data" , as fi preferat sa nu ma conving niciodata ca se poate in felul asta, ma consoleaza cu ceva ca s-a putut si nu a fost bine pana la capat?! NU ! Deci inteleg perfect ce spui tu.
Lilisor, sunt sigura ca va fi bine, pentru multe dintre noi, pana la urma. Sa ne ajute Dumnezeu sa ne tinem copilasii sanatosi in brate si sa ne intalnim la o cafea cu minunile langa noi .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Magdi eu mult timp m-am simtit tare prost ca ma irita. Mai ales ca replica venea de la oameni buni si prieteni dragi mie care nu cred ca stiau ca imi fac rau.
Vom avea cu toate gravide, vom avea copii nostri, de asta nu trebuie sa ne indoim niciodata.

"Babies are such a nice way to start people."
-- Don Herold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Fetelor eu sunt ff suparici
Ma bucurasem ca sunt ok- mi se reglase cm - si acum ....

Sunt in 53 si nici urma de rushi.
Am inceput sa iau trat naturist- poate mi-o veni.
Am si niste dureri in partea dreapta din ce in ce mai accentuate- le aveam si inainte, dar acum le simt mai bine (poate am devenit mai sensibila)

Nu vreau sa mai iau progesteron.
M-am saturat.

Azi este o zi ff speciala pt mine - se implinesc 4 ani de cand am semnat actele la primarie si mi-am schimbat numele

si 4 ani de cand fac tratamente pt bb.

Ce repede trece timpul- parca ieri ma duceam la sp. la Filantropia.
Apoi la Giulesti- la prof Marinescu- apoi pe la"n" dr. endocrinologi, homeopati, iridologi ...- apoi la T

La ghicitoare nu am fost- cred ca ar tb sa ma duc pe la mama Omida-
sa-mi zica de deochi

Mai departe nu stiu ce voi face.
Vreau doar sa ma linistesc.

Vreau concediu- dar pana la concediu mai am -



Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

Buna fete dragi.Nu am mai intrat de mult pe aici ,imi pare rau pt.Aerlilian.
Azi sunt in z 30 ,si nici urma de rusi.Marti in z 28 am avut dureri ca si cum mi-ar veni .ieri mi-am facut un sure chek negativ.Azi am vrut sa ma duc sa fac beta hcg dar m-am razgandit asa ca mi-am luat 2 teste si am facut unul Bebe parca se cheama am stat un minut nu a aparut nimic l-am bagat in buzunar si dupa un sfert de ora cand l-am scos se vede si a 2 a linie mai stearsa dar se vede si colega mea a vazut-o.Nu vreau sa ma bucur degeaba si nici sa imi caut sipmtome ,o sa ma duc maine dim sa imi fac beta ,daca nu imi vine.
Voi ati mai patit asa?Sau o iau eu razna?

pamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Pamy ,draga de tine,ai reusit sa ma faci sa zambesc...Cred ca aproape toate ne-am intrebat daca am luat-o razna atunci cand am vazut a doua liniuta foarte slaba...Si eu am luat testul la serviciu ca sa-mi confirme colegele daca se vede intr-adevar,sau doar vreau eu sa vad cea de a doua liniuta...La sure check si la mine s-a vazut mai tarziu,dar la barza gold se vede mult mai bine.Oricum,asa cum ai hotarat e cel mai bine.Maine dimineata faci beta.Si sa dea Dumnezeu sa fie!DAR SA FIE BINE!!!
Elly ,multi ani fericiti impreuna si de acum incolo si Dumnezeu sa va binecuvanteze cu un pui mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutidana spune:

Salutare fetelor.
Elly merci mult,sper sa-ti vina cm cat mai repede,si eu sunt in aceias oala cu tine ,eu sunt ziua 52 ,si sper sa vina cat mai repede.
aerlilian sunt alaturi de tine,daca as putea as lua o parte din durerea ta,stiu ce inseamna sa treci prin astfel de momente.Data viitoare o sa fie bine,ai sa vezi
Fetelor nu stiu ce sa fac,i-am zis lui T ca vreau sa fac cat mai repede laparo,si imi tot spune sa astept,nu mai vreau sa astept,simt ca trec lunile si trec degeaba,ne chinuim de aproape 5 ani sa avem un bebe,nu mai am rabdare,la T merg din aprilie-mai,nu am facut nici o analiza nimik,nu mi-a dat.O sa o iau razna in curand.
Fetelor eu mi-am facut bagajul,maine plecam la mare.Uraaaaaaa in sfarsit un concediu prelungit,dar nu foarte mult ca al meu sot nu are concediu asa mult .Sper sa nu ma trezesc ca vin rusii tocmai acum cand plec la mare.Va pup si sa aveti o seara racoroasa,si la cat mai multe gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Buna!!

Elly_me, eu am avut mare succes cu Extract de mladite de zmeur, pentru reglarea menstrei, si jur, am avut momente cand in venea sa urlu...am avut vre-un an si jumate' in care imi venea la 19-20 zile, eram disperata, cu o gramada de duphaston, orgametril; care nu mi-a facut nimic, dar nimic!!....
Si, pana la urma m-am enervat, dupa ce luasem 10kg!!! si am luat asta, ca la carte cum srie pe el, si am avut incredere, si uite asa m-am reglat :). Am o prietena(40 ani) caruia tutu, i-a spus ca ar fi la menopauza si i-am recomandat asta, si i-a venit din nou....
nu e un produs minune, poate o sa-ti mearga sau nu, dar cu rabdare poti incerca si poate da rezultate bune; rau nu cred ca poate sa-ti faca, e natural.

Draga mea, Aerlilian sunt cu sufletul alaturi de tine, si sint sigura ca te vei ridica.
Mi-au placut cuvintele tale, mai ales la adresa sotului. Cand mi-sa intamplat si mie sa fiu intr-o situatie similara asta am observat, cum oamenii de langa mine reactioneaza, cat de mult ma iubesc, cati am alaturi si ca orice lacrima si mana intinsa conteaza.
Te pup, si ma gandesc la tine.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Bubulina, Tutidana ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hello zeitele mele .. io is zaita verde..deci sa nu-mi luati culoarea ca scot coltisorii

dragutelor , vin io , ca de obicei , sa zic altfel decat voi ..cred, imi inchipui ca doare , ca s-a intamplat si s-a dus ..ca nu a fost sa fie .. insa , io care nu am vazut in viata vietilor mele un test pozitiv ...va spun ca faptul ca s-a intamplat , trebuie sa fie partea buna din povestile astea atat de triste... si trebuie sa va sporeasca increderea ca daca s-a putut o data se va putea si a doua oara ..asa se nasc castigatorii , dintr-o prima victorie

va pupacesc , nu dati tare cu rosii ... doar sper , ca e o forma , destul de stangace adevarat , de incurajare

pamy....de atatea ori m-am intrebat ce mai faci .. a trecut anul de la prima injectie,in iunie ..sau gresesc ?
sa dea DD sa fie II..asteptam vesti de la tine

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein
Ajutati-o pe Aexia(cancer cranian)
Cont in Lei: RO14INGB0000999901546063
cont Euro: RO57INGB0000999901546065, cod SWIFT al ING Bank sucursala Bucuresti: INGBROBU ;
Banca corespondenta pentru Eur - ING Bank N.V. Amsterdam

Mergi la inceput