Nasterea in apa - o alternativa,un miracol (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

NeliaCris, eu am doua prietene care s-au dus sa nasca natural in apa la Eva si s-au intors cu cezariene. Uneia i-a facut cezariana Baiulescu pe motiv ca avea lichid putin (motiv pentru care nu se face cezariana in Italia sau Spania), se incearca o nastere naturala si daca nu evolueaza bine travaliul se pune problema operatiei. Celeilalte (careia eu i-am recomandat clinica ) i-a facut cezariana dr Ionel (o operatie mare si inestetica) pe motiv ca bb avea dubla circulara. In Bucuresti la clinica privata se naste natural cu dubla circulara fara probleme. La fel si in Constanta, la Isis. Deci, iar un motiv neintemeiat de operatie.
Mult succes cu bb2! Sa vina sanatos, ca ai tot timpul sa te informezi si sa nasti in cele mai bune conditii.

40 Filip
dpn nou 25 iulie
Minunea Sfantului Nectarie


http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1980 spune:

POZE BOTEZ COSMINA:

http://img139.imageshack.us/gal.php?g=1001674.jpg

,,Ce a desenat mamica in camera mea''
http://img254.imageshack.us/gal.php?g=dsc00164m.jpg



Mamica fericita de Printesa=Cosmina-Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina1980

POZE BOTEZ COSMINA:

http://img139.imageshack.us/gal.php?g=1001674.jpg

,,Ce a desenat mamica in camera mea''
http://img254.imageshack.us/gal.php?g=dsc00164m.jpg



Mamica fericita de Printesa=Cosmina-Ioana



Cristina, sa va traiasca micuta crestina! bine ca ati terminat si cu botezul, super pozele! Sper ca si-a revenit repede Cosmina dupa harmalaia din ziua respectiva.
si de senele de pe perete foarte reusite, esti talentata ce sa mai! imi spui te rog ce material ai folosit pt culori?

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") si acum cu Ana Miruna tiker DPN 8 sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1980 spune:

Sovietica, la culori am folosit acuarele din librarie, iar desenele le am de pe net, eu doar le-am copiat pe perete.

Mamica fericita de Printesa=Cosmina-Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

cristina, ce mumoasa e fetitaaaa....ptiu, ptiu.....sa-ti traiasca si sa va bucurati de ea
eu nu stiu cum ati putut duce voi sarcina pana la sf dar mie mi-e din ce in ce mai greu....ma gadila, ma loveste, se rasuceste de am impresi ca se va rasuci cu mine, mai nou coboara capusorul si am senzatia ca-l pierd pe drum, sa nu mai vb de arsurile si aciditatea pe care o am.....si la 9 luni sa dai la ratze nu e placut delok....offfffffffffffffffff, dar la urma urmei imp e ca e sanatos si ii e bine....pt mine gasesc eu ce sa fac, mai un malox pt stomac (prescris de medic), mult repaos la pat (nu ca mi-ar displace, mai ales acum cand ma si simt ca o balena gestata esuata la mal)
ce sa va mai zic....azi am cunoscut-o pe coana moasa care ma va asista si care mi-a risipit orice idee ca ceva nu va merge bine si pe medicul obstretician....spre disperarea mea vizitele de acum sunt saptamanle la spital (dar am scapat de luat sange....gata, azi a fost ultima donatie)....in restttt.....asteptam momentul livrarii
va pup, nastere usoara la fetele care sunt inaintea mea pe listuta si bebelusi mancaciosi la proaspetele mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Buna mamici si gravidutze..
Ieri am aflat ca sutn gravi,iar astazi mi-am facut un clear blue digital si e bine...sunt gravi din nou...
Asa ca dati drumul la informatii cu privire la clinica eva...
Ana,am vazut pozele de la botez,super

deChristian Ionut
3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:



Bravo Nelia! felicitari!

Info despre Clinica Eva fie obtii din capitolele anterioare (dar aici se face referire doar la nasterea in apa), fie citesti ce au scris fetele la site-ul celalat unde m-ai regasit pe mine si pe Maria, fie pui intrebari si noi raspundem cu mare drag!

Oricare ar fi sursa...Clinica Eva este de top si ai sa afli doar info placute!

Pupici la Christian si burtica!

Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Nelia, FELICITARI!! sa ai sarcina usoara, nastere la termen, in conditiile pe care ti le doresti. Succese cu strangerea informatiilor despre Eva, eventual poate afli medicul cel mai anti-cezariene de acolo

Emanouela, e greu si la mine, dar e dulce povara :)... Si eu am arsuri, dureri, un zgubilitic mic pe cap, alta zgubi in burta, dar bucurosi le-om duce toate. Sau citandu-l pe sotz, daca-i musai, cu placere. Eu, ca sa nu ruginesc si cu gandul ca asa voi naste mai usor, merg aproape zilnic la piscina, ca altfel ma misc numai strictul necesar. AMR si livrare usoara



(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") si acum cu Ana Miruna tiker DPN 8 sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_micu83



Bravo Nelia! felicitari!

Info despre Clinica Eva fie obtii din capitolele anterioare (dar aici se face referire doar la nasterea in apa), fie citesti ce au scris fetele la site-ul celalat unde m-ai regasit pe mine si pe Maria, fie pui intrebari si noi raspundem cu mare drag!

Oricare ar fi sursa...Clinica Eva este de top si ai sa afli doar info placute!

Pupici la Christian si burtica!

Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !


Multumesc mult

deChristian Ionut
3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui sovietica

Nelia, FELICITARI!! sa ai sarcina usoara, nastere la termen, in conditiile pe care ti le doresti. Succese cu strangerea informatiilor despre Eva, eventual poate afli medicul cel mai anti-cezariene de acolo

Emanouela, e greu si la mine, dar e dulce povara :)... Si eu am arsuri, dureri, un zgubilitic mic pe cap, alta zgubi in burta, dar bucurosi le-om duce toate. Sau citandu-l pe sotz, daca-i musai, cu placere. Eu, ca sa nu ruginesc si cu gandul ca asa voi naste mai usor, merg aproape zilnic la piscina, ca altfel ma misc numai strictul necesar. AMR si livrare usoara



(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") si acum cu Ana Miruna tiker DPN 8 sept



Multumesc pentru felicitari,si multa sanatate pe viitor,sa ajungem cu bine toate sa ne vedem puiutii sanatosi

deChristian Ionut
3+

Mergi la inceput