Pensiune la munte pentru COPII (cu loc de joaca)

Pensiune la munte pentru COPII (cu loc de joaca) | Autor: Zadi

Link direct la acest mesaj

Va rog sa imi recomandati o pensiune la munte cu conditii bune de cazare si masa, dar mai ales cu loc de joaca pentru copii unde sa nu se plictiseasca doi pici de 4,6 ani si 2,4 ani timp de 7 zile.

M-ar interesa judetul Prahova, Brasov, Sibiu, Mures, Harghita.

P.S. noua ne-a placut la Baisoara, langa Cluj, la Lara. Va recomand locatia, e superb si conditii exceptionale.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Poate ne dai mai multe detalii despre aceasta pensiune.Am incercat sa-i gasesc site-ul dar se pare ca nu are .As vrea sa merg si eu acolo.Cum se ajunge si care sunt conditiile de cazare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Noa - cauta pensiunea lara. Au site si gasesti info acolo. E mult bun gust pana in cel mai mic detaliu. Au si camere in minihotel (2 etaje) dar si in bungalow-uri care sunt superbe cu balconul spre iaz, au baie proprie si e foarte curat. Mancarea e foarte buna, micul dejun e inclus in pret si e bufet suedez pe tipic german. sunt conditii si de plaja si locuri de joaca. noi am fost incantati.
Se afla in localitatea Baisoara. Nu stiu cati km sunt din Cluj, dar nu multi. Drumul e ok. pana in Cluj iar spre Baisoara e o portiune asa si asa dar se lucra la asfaltare cand am fost noi, insa nu iti rupi masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

la bran - club vila bran
la albota (40km de la sibiu, pe drumul spre brasov) - pastravaria albota
ambele cu locuri de joaca pentru copii, mancare buna, conditii excelenta, preturi rezonabile

nu mai stiu site-urile dar le gasesti cu usurinta pe google

mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Multumesc mada. La Vila Club Bran am fot de 1 Mai si a fost foarte frumos cu petrecere pt. copii. E un singur inconvenient din punctul meu de vedere...copii nu pot alerga pe pajiste, adica nu e deschidere. E deal abrupt si ingradit. In rest e ok, iar petrecerile pt. copii sunt superbe la superlativ absolut.

La pastravaria Albota ne gandeam si noi. Voi ati fost de curand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

noi am fost in iunie la albota - 6 familii cu 8 copii.
nici nu ne-am stiut de ei!
cai, ponei, mers cu caruta, loc de joaca cu leagane/nisip/turn de veghe, mountain bike pentru cei mai mari, pescuit pentru baieti si nu numai, piscina pentru zilele calduroase, de mancare nu mai spun!
cu copii poti sa mergi si la ferma pastravariei unde au o multime de animale.
toate produsele lactate si pestele sint productie proprie.

eu vreau sa-i trimit pe bunici cu fi-mea tot aici pentru o sapt.

mada

Mergi la inceput