Gasca de Constanta *108*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

dodo, am votat si ieri si azi.sper din suflet sa-l castigi.
la multi, crixia, am scris si dincolo.
betty,si eu am N drumuri azi dar cred ca i le pasez sotului.sa mai scap si eu pe caldura asta.
jo, si mie mi-a mers ieri netul sub orice critica.cum mai e burtica?

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Buna dragelor!
Va multumesc again si again....trecu si ziua mea, am suflat aseara in 5 lumanarele(3+2) ca altfel nu simtea shtirba ca e ziua mea!

Deci, cado' de ziua mea dintele cazut in chiuveta!
Hm, Camelia, normal, a fost fff trist momentul. A venit plangand la mine si printre lacrimi spunea(tipa de ciuda): Am pierdut dintele la canal, nu o sa vina si la mine zana maseluta! Eu...s-o calmez, ea gandea o solutie: Suna-l repede pe tati sa ne spuna cum desfacem chiuveta! Ma conformez, iau telefonul(crezand ca voi relata eu incidentul) mi-l ia din mana si plangand ii spune lui tati aceiasi durere. Nororc ca tati a fost inspirat si i-a inaintat varianta povestii ca zana vine oricum, ca ea stie ca nu mai are dintele in gura, ca nu conteaza unde e cel de lapte...ma mir(ca al meu sot e de nota 4 la capitolul inventat).

Se face pranzul si plecam la Real, pe drum ma gandeam sa-i cumpar ceva, era cam greu, caci era cu mine....am ascuns in cosul de mana cutia jucariei la care s-a uitat ea mai atenta, iar la casa am rugat-o pe casiera sa-mi puna direct intr-o punga "cadoul"!. Acasa, la somnul de pranz i-am pus pe perna( a vrut o echipa din Horseland, desene la Minimax). La trezire bucurie maaaareee, dar tot a avut ceva de comentat: Zana i-a pus cadoul pe perna, nu sub perna, probabil pt ca nu a gasit sub perna dintele vechi! .

Si tot din replicile de ieri..Vine tati seara, cu flori( un aranjament f.frumos) pe care imediat l-am pus in vaza. Alexia nu era langa mine sa vada faza, tati a mers la ea, au schimbat impresii despre ziua buclucasa....dupa cateva minute tati revine la mine, apoi si Alexia singura, iar pe scari spunea: Hmmm, tati, nici macar n-a binevoit sa-i aduca lui mami o floare! tati lovit sub centura: Ba, te-nseli, uite, toata vaza asta e de la mine! ...si uite asa am eu 2 raci ce se capseaza reciproc! Cum o fi cand se va baga si un leu intre ei!???

M-am intins cat o zi de post, iar azi am teren, sa platesc utilitatile! Va pup si va doresc o zi buna!

Cri mami de Ale ( 2003) & +33 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Crix-copii sunt minunati cu replici pe masura

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna fetelor,
Crixia, dady68, Camelia merci mult. Voi apela neaparat la una din aceste doua clinici. Inca nu stiu la care... in general sunt cam nehotarata. Ati putea cumva sa-mi recomndati si un ginecolog?!

Crixia, LA MULTI ANI! Multa sanatate, nastere usoara si bebe sanatos.
Cornelia, am vazut pozele. Ce mari s-au facut Maria si Stefan. Bebe Vladimir e un scumpic. Sper sa ne intalnim vara asta.

Camelia-Nicole e nascuta pe 20 august 2006.

Va pup,

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de Lea dulcineea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct,o si de la Navodari

Imi acordati si azi un vot?
http://www.dolarei.com/G-GG_5902.html

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

Buna dimineata dragele mele.
te-am votat Dodo.
Eu sunt la cafeluta. incerc sa ma trezesc. azi noapte nu puteam dormi.
am vorbit cu sotul meu, care m-a anuntat ca e OK , e super bine. asta dupa ce au trecut cu vaporul prin zona aceea cu pirati.
bine, astia nu ataca nave mari,ci doar pe alea mititele dar oricum ingrijoarea mea a fost la cote maxime.
bine ca acum e aproape de mediterana,vin spre Europa si totul e ok.
incerc sa vad partea buna a lucrurilor acum ca a trecut de zona aceea.
sper sa nu mai trec prin asa emotii de acum incolo.
Va pup.

http://www.dropshots.com/bettyknicoleta/ POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

buna, fetele!
uitati aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932 a inceput o noua campanie de strangere de fonduri pt mihaita (mihaela 770)

mamanati, recomandarile mele pt obstetrica www.romedic.ro/isis/medici/Viorel_Cristurean" target="_blank">dr.cristurean viorel, iar pt ginecologie www.lutescu.ro/" target="_blank"> dr. lutescu sebastian. sanatate multa si o vara frumoasa!

dodo, multam de tratatie! hai cu dolareii

bettyk iti inteleg f bine ingrijorarea, si la noi tot cam asa cu al meu sot calator, am trecut de-a lungul anilor prin multe incidente, cred ca de-aici firele albe oricum alternativa nu ai decat speranta ca o sa fie bine

crix, apropo de raci vs lei, eu am fost atat de speriata de perspectiva de a avea baiat leu (experiente anterioare neplacute), incat s-a nascut bietul copil mai devreme si a iesit rac, dar pe masura ce trece timpul nu mai sunt la fel de convinsa ca a fost mai bine asa

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

vladis,multumesc!




MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Ziua buna, tuturor!
Va multumesc frumos pentru urari!
...Scuze pt intarziere... intru mai rar pe aici........

Crixia, pup cu drag racusoarele, ca-s fete bune! Si eu am un leu acasa (sotul), dar zau daca as avea de ce ma plange in privinta lui! (Cred sincer ca ne meritam unul pe altul!)
Lui Sebi inca nu i-a cazut niciun dintisor, insa i-au iesit coltisorii "maselutelor de 6 ani"...


Va pup!



Mami Fericita Non-Stop

perlute




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Buna ziua!!!
In primul rand vreau sa felicit cele doua sarbatorite, Alina si Crix, sa le urez LA MULTI ANI!!!si sa fie sanatoase si fericite, alaturi de familiile lor frumoase.

Eu am avut o serie de musafiri la mare, asta e motivul ptr care nu am mai postat aici, am citit si acum recuperez cu scrisul.
Vineri sotul meu s-a taiat, intru-un accident de munca la piciorul stang(cu flexul). Am avut noroc ca nu a fost ff adanca taietura, si ca am avut un prieten cu o solutie de cavilon spray, trimisa din afara cu care am reusit ca rana sa faca coaja repede. Chiar va recomand sa faceti rost de acest tratament ptr piele care va este fff necasar ptr voi si piticii vostri. Nu am gasit in romania dar am gasit in Germania si in SUA.Cititi va rog despre el pe google si va asigur eu de folosirea lui; e super super.

Camy cateva generalitati despre Montignac , ce sa -ti spun sunt cateva reguli de baza in prima faza adica in cea in care dai jos pana la greutatea care ti-o propui sa o ai.Acestea ar fi :
cafeaua fara cofeina, ara zahar, fara paste fainoase, fara cartofi , fara faina alba ,fara orez prelucrat,fara alcool. Nu se bea apa dimineatza pe stomacul gol;se mananca un fruct.Fructele se mananca ori cu 30' inaintea mesei ori la doua ore dupa masa. Se recomanda sa se manance multe fibre si soia. de aceea ai voie salam carnati etc. Nu ai voie corm flakes, porumb, si grasimi de origine animala. Ai voie sa mananci de cate ori vrei orice salam, carnati carne chiar si prajita, cu salate in care sa ai ceva verde(castraveti, ardei, salata,patrunjel sau marar varza,etc). NU se bea sucuri decat naturale si apa .Ai voie chiar si ciocolatadar cea cu 60-70%cacao,si inghetata doar de vanilie. E regimul care-mi place. Am tinut tot felul si nu prea am avut rezultatele de la asta iar cand nu am mai tinut regimul cred ca m-am ingrasat mai mult. De asta m-am indragostit mananc de cate ori vreau, o gama larga de chestii interzise in alte diete si cred ca o sa ajung in faza a doua repede.
In faza a doua , e faza de intretinere si am voie putin alcool zic ei, dar eu zic mult , adica 0.500ml vin pe zi. Trebuie sa cititi, ca acolo aflati cu ce si de ce fac rau alimentele interzise.Si tot acolo va dau retete de mancaruri pe are noi le-am fi gatit altfel si cu alte ingrediente. Spor la slabit.

Mergi la inceput