Copilasi de Iulie - August 2004 (25) * LMA!!! *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

spuneti-mi ce sa refac si refac, dar eu vad lista ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

refa-ma pe mine de douj`de ani;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Marina, Leeloo s-a descurcat de minune
Dar nu pleca oricum, mai zi-ne de voi si programul copiilor in vacanta, la ce extra-uri umblati acum ???

Carmen, tu arati de 20, ce mai vrei ?

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

noi ce taman ne-am intors din vacanta si acum suntem bulversati. Pentru al n-lea an am fost in Turcia si ca de obicei a fost super fain, vreme super, servicii excelente, nu ne-am batut capul ce mancare dam la plozi sau cu cum se distreaza asa ca ne-am vazut de berici cu spor. Am bagat si un weekend la disney in paris si cu asta am terminat sezonul de vacante pentru urmatorul cincinal ca am spart banii.
Cupii au program de voie, Maria se duce la un curs de franceza ca din toamna e scolar si se duce la Scoala Franceza. Sau banuiesc eu ca nu se duce la scoala ci la pregatitoare dar inca nu m-am lamurit eu exact cum e cu sistemul francez de invatamant. Cert e ca din motive de transport organizare am decis sa-l mutam si pe Mitzu la gradinitza franceza si banuiesc ca nu va fi chiar usor cand se va trezi intr-o gradinitza in care nu intelege limba. Dar mizez pe faptul ca e baiat destept si ca are nervii tari.
Cam asta despre noi de acum ne organizam cu vacanta at home ca pana acum am tot umblat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Marina, wow pentru asa vacanta ! Si pentru scolarita si pentru Mitzu cu gradi noua

Eu sunt toata emotionata pt ora de inot ... oare va executa Giulia ce i se zice sau va detesta totul ?! ... Sa vedem ce impresie ii lasa profu ... ioi ...
Nici nu vi-am zis: gimnastica o fascineaza ... insa daca nu merge n-are nicio greata Tipic ei ... va deveni o superficiala ca mama`sa

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Marina tu te-ai mutat in Franta?
Daria , Luca dupa 12 ore de inot..plinge ca nu vrea sa inoate pe spate..si prin urmare nu mai vrea la inot..in schimb in mare este cam inconstient...numai pe sub apa sta si la apa mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna si de la noi!

La multi ani copilasilor care s-au serbat sau isi serbeaza ziua zilele astea!!

Ne-am intors si noi din vacanta, acum o saptamana, rusine mie ca n-am scris pana acum.

Suntem ok, am reusit performanta sa nu ne imbolnavim in vacanta. Noua ne-a placut foarte mult, singurul capitol stresant au fost copiii , resortul e superb (Duni Resort, puteti cauta pe google), mancarea a fost mai mult decat buna si foarte multa, apa calda, plaja curata cu nisip fin, si plin de romāni. Nici nu-ti dadeai seama ca esti in tara straina. Da' erau romani civilizati.

In schimb cu copiii era stresant la mancat, culcat si imbracat. Toate aceste trei activitati se faceau cu rugaminti fierbinti, timp mult, nervi si in final urlat. Sper sa se mai regleze treburile astea cand mai cresc.

Si Tudor are activitati extra in vacanta asta: merge la inot (unde e cel mai mic, si e atat de fericit de balaceala in apa incat o ignora aproape complet pe instructoare, vesnic e ultimul la ce au de facut, sau nu face deloc). Dar ii place foarte mult.
Si mai face dansuri moderne, unde de fiecare data imi spune ca nu vrea sa mearga pentru ca acolo il las singur (si nu dureaza decat o ora ), dar cand iese, iese fericit si imi arata ce pas nou a invatat in ziua respectiva. Asa ca pana la urma cred ca ii place totusi.

va pup, o sa revin cu poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, apoi daca rezista 10 ore sunt happy, ca atata e primul curs
Deocamdata nu ii e teama sa-si bage capul pe sub apa fara sa se tina de nas si nici nu o inspaimanta apa mare sa vedem cu ce ne ajuta pe noi asta ... azi. E asa haioasa cu casca si ochelari, zici ca e o mare sportiva

Mitzu, bine ati venit ! Ce mi-a placut ce si cum ai scris
Tare de tot Tudor si cu inotul, dar mai ales cu dansul

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata dragelor!
Mitzu, Marina, bine ati revenit din vacante, sper ca v-ati odihnit bine.
Marina, unde ati fost anul asta, tot la Ela?
Mitzu, asta cu alergatul dupa copii am experimentat-o si noi... dar na, cred ca e cam implicita
ma duc sa termin de strans prin casa.. azi am program administrativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa


RADU

MIHAI


Raportam o lectie de inot ... ca in Romania 9 copii cu varsta intre 4 si 7 ani - zic eu, 1 instructor si un bazin cu apa de 1,5 m
Iar la final de ora intreaba instructorul: ce am zice sa inceapa ora la 6 ... un draq` ! d`aia am adus copila ca e de la 7 ... si l-am instiintat ca noi d`aia am venit ca mai alergam si de la gimnastica ... so, minunat !
Fetele insa au fost incantate ... asa ca azi mergem iar.
In contract scria ca ei, clubul, sunt absolviti de absolut orice vina in caz de orice fel de accident ... noroc cu o mamica DC care a zis sa scriem jos ca avem obiectii ... inca n-am fost "somate"

M-am intins ... sunt prin zona ...
Mamicile sarbatoritilor sa treaca sa dea de beut

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput