Burtici fericite de septembrie-octombrie (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

cred ca doamnele erau mai ocupate cu pregatirea cuibului anul trecut...nu stateau ca zuzele pet net

MangaGirl :-) 28+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Lucia, cum le stii tu pe toate asa este, furtuna mare ieri aici, net ioc, curentu ba venea ba pleca de ne pocneau becurile prin casa, noi am schimbat acu cateva zile geamurile si glafurile nu sunt facute, asa ca ne-a intrat apa prin casa eu cu mopu, sotzu in urma mea cu carpa (ca eu nu ma puteam apleca..), uite asa ne-am distrat noi sambata seara

asa ca legat de curatenie ce sa zic...ca nu mai suport prafu din casa, si asa imi vine sa ma tot apuc de curatenie, dar stiu ca se face imediat la loc, deci ce rost are sa-mi rup salele....asa ca stam in continuare asa, sper numai sa se termine lucrarile exact cand ma apuca pe mine aranjarea cuibului, sa ne sincronizam
imi povestea si o verisoara de-a sotzului ca a facut curatenie prin toata casa, si imediat i s-a rupt apa, dar ea a crezut ca e invers, ca efortul i-a provocat nasterea...

uf, ce-mi tremura si mie chilotii deja, ca si eu-s printre deschizatoarele de drumuri mi-a mai zis si med de fam vineri ca ea crede ca nasc mai devreme...mi-a masurat burta si a zis "oho, pai nu te mai apuca pe tine 4 sept" acuma..se poate sa am si lichid mult, nu cred ca ea e cea mai avizata sa-mi zica asta, dar....mi-a zis ca are si un feeling asa...m-a intrebat daca mi-am pregatit bagajul...aaaa....nu....??? n-am cumparat aboslut nimic!

ieri am simtit-o si eu sughitand...dar din pacate tot pe langa stomacul meu

Aida, azi sau maine din pacate nu pot..mai vb...tu cat stai pe aici??

32+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

ziua buna tuturor,

interesanta si cat se poate de reala faza cu "aranjatul cuibului" cel putin din experinetele altora (si soacra mea mi -a povestit ca a facut la fel)

da ma numar printre primele care ar trebui sa nasca si va zic ca am emotii de mor...si legat de nastere si legat de primele saptamanii de dupa. m-am uitat la filmuletul cu baia, cam brutala tipa, de altfel f cunoscuta ca medic bun. om trai si om vedea ...acu citesc, va citesc, incerc sa invat ..dar bat pariu ca principiul la fata locului va fi "vazand si facand"..asta e..da-i inainte cu tupeu..

ps...kilogramale se pun si ele intr-un ritm.."ametitor" chiar daca am grija..offf


32+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl


oooo lucia, ce fara perdea vorbim

asta e fara perdea? hm , clar nu prea rasfoiesti forumul sa vezi 'fara perdea' la 'chefuri'



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 30+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

sa va zic cum rade sotzul de mine, ca mi-am pus un maieu prin casa, care sapt trecuta imi venea pana la nivelul pantalonilor, acum zici ca am bustiera, nu maieu si zice: ce faci mai, invelesti fata doar la cap si la picioare?!
deci burta creste in ritm ametitor...din fericire vad ca kg sunt tot pe acolo.....

32+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

apropo de "chefuri" ...eu prea mari nu am avut...dar vise...my god...ma intreb uneori ce e in capul meu de visez asa ceva. majoritatea sunt cu iubtul...dar unele sunt ciudate rau...

MangaGirl :-) 28+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

selen...mortal sotul tau :)

MangaGirl :-) 28+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Da, clar nu are cine si cum sa nasca in cateva zile, dar... cat de curand se apropie termene. Oricum, scriem la fel de mult ca si fetele de anul trecut, nu stiu ce-i cu odiseea de spet-oct ca sunt fetele cele mai cu "tastarnitza". LA scutece acum boboceii au intrecut odisei din 2006 ca numar de capitole... va dati seama ce o sa fie pe noi cu bebelu in brate si dejtele pe tastatura ?

In plus o sa vedeti ce surprize vor fi la nasteri ca nu o sa se tina cont de "lista" si vor exista multe surprize.
Cred ca pe la 34 de saptamani asa cam tre sa ne gandim seriosla bagajelu de spital (fetele cu gemanutzi chiar mai devreme )



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 30+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Neata!
A propos de treaba asta cu nascutul mai devreme... nu se stie niciodata... In gasca lui Roni, primele doua fetite, gemenute, s-au nascut la 30 saptamani(sunt bine merci, doua domnisoare foarte istete si dragalase), asa ca, de-acum incolo totu-i posibil...

Nu se stie cand mai apuc sa scriu... Noi suntem bine... Picioruse si ghionturi la greu...
A propos de prima prima perioada cu bebe acasa... Mie, pana cand a inceput sa mearga, mi s-a parut cel mai usor... mai ales in primele luni...

Va pupic pe toate.

Loredana 28+ Eric-Mihai Roni-Cristian08.02.2007

atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

... si atunci ce tot indrugati voi acolo? ca techila si-a pregatit cuibul?



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 30+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput