Burtici fericite de septembrie-octombrie (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Neata Mangulico ....ce nu-mi place mie 3 in 1 ala...si nici capucino...niciodata nu mi-au placut nu stiu de ce...chestie de gusturi.

Pai la Primark, draga mea am ochit asa:
o camasuta tip tricou cu maneca scurta, lunga pana deasupra genunchiului si cu o maimuta pe ea ...si am considerat ca ma identific minunat cu ea ca sa nasc.
Si apoi avea si pijamale clasice zeci de modele dar eu m-am oprit la unul care in capul mare pare sexy....pantalon clasic si bluza ...exact ca pijamalele barbatesti, alba cu buline negre....si imi inspira ceva din Cleopatra Stratan.
Ca am zis ca tricoul cred ca mi se murdareste cand nasc si sa-mi iau apoi o pijamaluta.

Eu nu stiu daca sa-mi iau si capot daca ma trimite pachet acasa a doua zi (daca ne ajuta Dumnezeu si suntem sanatosi si nu sunt probleme)...unde naiba sa ma duc in capot ?
Si nu-mi place
Papuci am, nu mai imi iau altii.

Asa ca sper sa fi facut o alegere buna....dar parca vad ca daca ma duc hotarata sa le iau ma mai razgandesc de 100 de ori

Cea mai fericita 31 + cu


good point...o sa trag o fuga pana la un primark...desi am oroare ca e mereu aglomerat, mai ales la ala mare din centru...dar dk datoria o cere...ma pot eu opune.

sunt foarte fericita ca bunica mea de 85 de ani a reactionat asa cum se cuvine la aflarea vestii...adik e in culmea fericirii si a acceptat sa vina din tg mures pana la bacau sa ma vada. de ani de zile refuza ca ii e frica sa nu moara pe aici...dar se pare ca a convins-o mama. are si ea un of...ca nu am facut nunta...dar cred ca ii trece la gandul ca va fi acusi strabunica :))

danangie mai spune-ne ca ne place.

ma duc sa verific vinetele ...ca s-a gandit tata sa faca piata dis-de-dimineata si a venit precum capra cu trei iezi cu piersici, capsuni si vinete...si mi-a lasat si mie cadou doua pe foc sa le pazesc si sa le curat.

MangaGirl :-) 28+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fetelor! Am intrat sa va salut ....nu am disparut dar am fost prinsa cu organizarea unui congres la Sinaia...asa ca acum ne-am adunat acasa...si ma duc sa va citesc din urma ca am doar 11 capitole de recuperat.

Noi azi facem 27 de saptamini. Ce repede trece timpul...si eu nu am cumparat mai nimic pentru bebe si pentru nastere... dar am promis ca de asta ma ocup din 15 iulie incolo.

Va pup pe toate si va doresc o zi superba!

27 cu Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

mary, pai se poate?
dar de ce nu reversezi (am spus bine?) cred ca in romaneste e inversezi tu gandurile alea in pozitive...pai ia gandeste-te tu cum o sa-l tii in brate pe bb, care va mirosi asa simpatic, cum miros toti bebelusii si o sa faca zgomotul ala simpatic cand mananca si sa vezi ce rpd trece toata tevatura cu spitalul. ei, hai...e smabata, e soare...mai e pana nasti...hhathat...o luna...mai ai o gramada!

MangaGirl :-) 28+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Neatza si de la noi! da' ce-am mai dormit... Nici acum nu m-am trezit ca lumea..

31+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna diminata... sper ca la voi e buna ca la mine e ... varza.
N-am mai reusit deloc sa adorm pana la 5 jumate cand m-am bagat inapoi pe canapea si am dat drumul la teveu si am atipit ca dormit nu prea se poate numa ca era deja lumina si urlau pasarile

Va pupizezz



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 30+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Neata si de la mine!
Inca nu m-am trezit bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

si noi: neata!!
dati-mi un sut in sa ma duc sa fac si eu un pic de curatenie. toata saptamana am stat ca o rama in varful patului, nimic nimic nu am facut, nici apa la flori....fiinta ingrozitoare ce sunt

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (31+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

si noi: neata!!
dati-mi un sut in sa ma duc sa fac si eu un pic de curatenie. toata saptamana am stat ca o rama in varful patului, nimic nimic nu am facut, nici apa la flori....fiinta ingrozitoare ce sunt



Nu-mi spune ca de cand mi-a plecat barbatu n-a mai dat nimeni cu aspiratoru sau sa stearga prafu', in baie e dezastru, bucataria am devastat-o ieri si la cat sunt de chiauna acum nici nu pot sa ma apuc de ceva...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 30+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna dimi!Ce fac fetele?
Thea felicitari pentru grasunelul cuminte! Sa fie sanatos si sa se nasca la termen!

32+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Ma duc la bucatarie sa gatesc ca am musafiri maine. Am o lenee..
Am vazut ca s-a scris de o alta intalnire luni. Din pacate de maine pana miercuri nu voi avea net asa ca s-ar putea sa o sun pe Mimika sa aflu detalii. Sper sa nu te deranjez.
+ 31,

Mergi la inceput